Olej lniany to hit na najbardziej zniszczone włosy! Dzięki niemu będą zregenerowane, nawilżone, wygładzone i błyszczące

Olej lniany to sprawdzony od lat produkt, który doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej zniszczonymi i przesuszonymi włosami. Dzięki niemu pasma stają się nawilżone, zregenerowane, wygładzone i błyszczące.

Olej lniany już od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością wśród zwolenniczek domowych sposobów dbania o włosy. Jest niedrogi, a daje efekty podobne do drogeryjnych kosmetyków, które kupimy za dużo wyższą cenę. Jego największym atutem jest skuteczność. Regularne stosowanie oleju lnianego na włosy sprawia bowiem, że nawet te najbardziej zniszczone (farbowaniem, w tym rozjaśnianiem oraz stylizacją) i przesuszone zyskują dobrą kondycję oraz zdrowy, piękny wygląd. Jakie daje efekty olej lniany stosowany na włosy? Komu w szczególności jest zalecany? Jak go stosować, aby uzyskać najlepsze efekty? Odpowiadamy.

Olej lniany na wysokoporowate włosy

Olej lniany może być stosowany przez każdego, jednak w szczególności zalecany jest posiadaczkom włosów wysokoporowatych. Jak wyglądają takie pasma? Są przede wszystkim zniszczone, przesuszone, matowe, a do tego puszą się i mają rozdwojone końcówki - potocznie się mówi, że wyglądają jak siano. Do tego są szorstkie oraz matowe. Ich struktura jest zniszczona: łuski są rozchylone i odstają. Co więcej, są przy tym wrażliwe i tym samym bardzo podatne na niewłaściwe obchodzenie się z nimi. Przez to wszystko są najtrudniejsze w pielęgnacji. Przywrócenie ich do formy wymaga dużo cierpliwości oraz regularności. Z pomocą może przyjść właśnie olej lniany.

Jak najprościej sprawdzić, czy masz pasma wysokoporowate? Wystarczy złapać opuszkami palców włos tuż u nasady głowy, a następnie przeciągnąć po całej jego długości. Jeżeli struktura kosmyków nie jest jednolita i występują na niej nierówności, oznacza to, że masz włosy wysokoporowate.

Olej lniany na włosy - jakie ma właściwości i jakie daje efekty?

Olej lniany pozyskiwany jest z ziaren siemienia lnianego. Co prawda, wyglądają one dość niepozornie, ale kryją w sobie bardzo bogaty skład. 

Siemię lniane - podstawowe składniki:

  • kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, 
  • lignany,
  • witaminy: B1, B2, B3, B6, B12, A, C, D, E, K, 
  • kwas foliowy,
  • mikroelementy oraz makroelementy, takie jak: sód, fosfor, potas, magnez, cynk, żelazo, wapń, selen, miedź.

Te wszystkie niezwykle cenne składniki sprawiają, że olej lniany idealnie nadaje się do pielęgnacji włosów, szczególnie tych zniszczonych i przesuszonych. Produkt ten przede wszystkim odżywia i regeneruje pasma, które stają się zdrowsze i mocniejsze. Działa również nawilżająco. Dzięki niemu włosy są bardziej gładkie i lśniące, ponieważ pomaga domykać rozchylone łuski.

Olej lniany na włosy - jak stosować?

Olej lniany na włosy można stosować na kilka naprawdę bardzo prostych sposobów. Najpopularniejszy to olejowanie. Taki zabieg powinno się przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu. Konieczna jest tu regularność, bez tego nie ma mowy o oczekiwanych efektach. 

Jak stosować olej lniany na włosy? Wystarczy kilka kropli produktu wetrzeć w skórę głowy, dzięki czemu podziała również na cebulki pasm, odżywiając je. Następnie olej należy dokładnie rozprowadzić na całej długości włosów i tak zostawić na minimum dwie godziny, a najlepiej na całą noc. Dodatkowo na głowę warto założyć czepek i owinąć go ręcznikiem - ciepło potęguje bowiem działanie oleju.

Olej lniany można również dodać (kilka kropli) do ulubionej odżywki lub maski. Produkt ten można również stosować wewnętrznie - pić go. Olej lniany z powodzeniem sprawdzi się również do stosowania na rozdwojone końcówki. Wystarczy nałożyć na nie kilka kropli produktu. Taki prosty zabieg wygładzi je i zabezpieczy przed uszkodzeniami. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością oleju - włosy mogą być wtedy tłuste.

Olej lniany - cena

Olej lniany kupimy w większości większych sklepów spożywczych, w tych ze zdrową żywnością, drogeriach oraz w aptekach. Nie jest to produkt trudno dostępny. Do pielęgnacji włosów należy zakupić olej lniany w butelce. Cena takiego produktu waha się od 20 do 100 zł.