Maść końska, Amol i olejek cynamonowy, czyli tanie produkty, które wzmacniają włosy i przyspieszają ich porost

Twoje włosy są osłabione, wypadają i bardzo wolno rosną? A może ich kondycja została nadwyrężona przez zbyt częste prostowanie lub farbowanie? Jeśli chcesz wzmocnić kosmyki, ograniczyć ich wypadanie i przyspieszyć porost, najlepiej zadziałaj na cebulki. Oto trzy domowe i naturalne produkty, które możesz zastosować na skórę głowy. Ich regularne stosowanie może przynieść naprawdę świetne efekty. Twoje włosy ci za to podziękują.

Maść końska

Maść końska to popularny w wielu domach produkt, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Mimo że zazwyczaj stosowana jest przy bólach mięśniowych, to coraz częściej słyszymy o jej pozytywnym działaniu na porost włosów. Dziewczyny, które pasjonują się pielęgnacją włosów stosują maść końską jako wcierkę do skóry głowy, gdyż ta powoduje pobudzenie krążenia skóry głowy i w efekcie szybszy porost włosów. Przed nałożeniem maści końskiej na skórę głowy należy dokładnie rozczesać włosy. Następnie, małymi partiami, wcierać maść w skórę głowy. Aby kompleksowo zadbać o włosy, na ich długość można w tym czasie nałożyć olej i poczekać około 2 godziny. Następnie wystarczy nałożyć na długość włosów odżywkę, wczesać ją grzebieniem i odczekać 5-10 minut. Na koniec pozostaje umyć włosy delikatnym szamponem.

Nieoczywiste błędy w pielęgnacji włosów. Natychmiast przestań je wykonywaćNieoczywiste błędy w pielęgnacji włosów. Natychmiast przestań je popełniać

Amol

Amol to powszechnie znany ziołowy lek, który stosowany jest już od ponad 100 lat. Jest produktem leczniczym w postaci płynu, który można aplikować doustnie lub wcierać w miejsce bólu. Amol nie tylko koi bóle głowy czy łagodzi dolegliwości trawienne, lecz także może być stosowany jako produkt do pielęgnacji włosów. Ze względu na zawarte w nim cenne olejki eteryczne, stosowany jako wcierka pozytywnie wpływa na porost włosów. Jak przygotować taką domową wcierkę? To prostsze niż myślisz. Wystarczy zmieszać go z wodą w proporcji 1:2, a następnie aplikować na skórę głowy około 30 minut przed myciem włosów. Należy jednak pamiętać, że najlepsze efekty uzyskamy stosując taką wcierkę regularnie.

Zabiegi na włosy, które odżywią i zregenerują zniszczone pasma. Jak wybrać ten najlepszy?Zabiegi na włosy, które odżywią i zregenerują zniszczone pasma. Jak wybrać ten najlepszy?

Olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy jest natomiast rozwiązaniem idealnym dla osób, które zmagają się z wypadaniem i  łamliwością włosów. Regularnie stosowany świetnie zwalcza te problemy, a także zapobiega ich nawrotom. Olejek cynamonowy pobudza bowiem krążenie krwi w skórze głowy, tym samym wzmacniając i pobudzając cebulki włosów do wzrostu. Olejek cynamonowy stanowi również doskonały środek detoksykujący i czyszczący, dzięki czemu pozwala utrzymać skórę głowy w dobrej kondycji. Regularne olejowanie skóry głowy olejkiem cynamonowym pozwala dogłębnie oczyścić mieszki włosowe, dzięki czemu włosy są zdrowe i rosną szybciej. Ze względu na silne działanie olejku cynamonowego, które może podrażniać skórę, należy go przed użyciem bezwzględnie rozcieńczyć z innym olejem, który będzie stanowił bazę.  Taka mieszanka nie powinna zawierać więcej niż 2 proc. olejku cynamonowego.