Fluid do włosów - produkt 2 w 1, który stylizuje i pielęgnuje. Efekt? Nawilżone, wygładzone i pięknie błyszczące pasma

Fluid do włosów to cenny kosmetyk, który z jednej strony pomaga w stylizacji pasm, z drugiej zaś działa jak odżywka. W efekcie nasze kosmyki są nawilżone, zregenerowane, wygładzone i błyszczące.

Fluid do włosów to doskonałe rozwiązane do układania pasm, które są przesuszone, zniszczone np. farbowaniem, w tym rozjaśnianiem lub stylizacją oraz mają rozdwajające się końcówki. Wiele kobiet w ogóle nie używa tego produktu, a szkoda. Jest to bowiem uniwersalny kosmetyk typu 2 w 1. Z jednej strony służy do stylizacji włosów, z drugiej zaś jednocześnie działa na nie również pielęgnacyjnie i nawilżająco, zupełnie jak odżywka. Co to jest fluid do pasm? Jakie daje efekty? Jak go stosować? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Fluid do włosów - co to? Jakie daje efekty?

Fluid do włosów jest kosmetykiem, który wykazuje podwójne działanie. Po pierwsze, służy do stylizacji i układania włosów. Po drugie, działa również pielęgnacyjnie - jak odżywka. Fluid przede wszystkim odbudowuje zniszczoną strukturę włosów, nawilża je, wygładza, dodając im połysku i sprężystości. W dodatku wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu pasma nie elektryzują się. Warto przy tym wiedzieć, że problem ten dotyczy w szczególności posiadaczki włosów przesuszonych i zniszczonych. Co więcej, zastosowanie fluidu na pasma sprawi również, że będzie łatwiej je rozczesać.

Fluid do włosów - dla kogo?

Fluid do włosów mogą stosować wszyscy, jednak w szczególności zalecamy go posiadaczkom włosów wysokoporowatych. Jak je rozpoznać? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Potocznie się mówi, że takie włosy wyglądają jak siano. 

Włosy wysokoporowate są zniszczone, przesuszone, matowe, a do tego puszą się, elektryzują i mają rozdwojone końcówki. W dodatku trudno je rozczesać, ponieważ łatwo się plączą. Są szorstkie, łamliwe i niemiłe w dotyku. Ich łuski nie przylegają ściśle do siebie, są rozchylone i odstają, przez co nie tworzą gładkiej powierzchni, a ich struktura nie jest równa.

Włosy wysokoporowate są najtrudniejsze w pielęgnacji. Niełatwo jest bowiem poprawić ich kondycję - wymaga to regularności oraz dużo cierpliwości. Co więcej, takie włosy są przy tym wszystkim wrażliwe i tym samym bardzo podatne na niewłaściwe obchodzenie się z nimi.

Dlatego posiadaczki włosów wysokoporowatych w szczególności powinny używać fluidu do stylizacji pasm. Z jednej strony kosmyki będzie łatwiej rozczesać, ułożyć i mniej się będą przy tym elektryzować. Z drugiej zaś, przy okazji będą również wygładzone, nawilżone, bardziej błyszczące i zregenerowane. Ponadto taki fluid będzie stanowić dla nich cenną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak najprościej sprawdzić, czy masz pasma wysokoporowate? Wystarczy złapać opuszkami palców włos tuż u nasady głowy, a następnie przeciągnąć po całej jego długości. Jeśli struktura kosmyków nie jest jednolita i występują na niej nierówności, oznacza to, że masz włosy wysokoporowate.

Fluid do włosów - jak stosować?

Fluid do włosów to kosmetyk, którego nie spłukuje się - stosuje się go po myciu pasm (powinny być lekko osuszone ręcznikiem). Można go używać na całe włosy bądź też tylko na przesuszone i rozdwojone końcówki. Po nałożeniu go możesz przejść do stylizacji włosów tak, jak to robisz zazwyczaj. Taki fluid stanowi również ochronę przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury np. suszarki, lokówki czy prostownicy. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar - zbyt duża ilość fluidu sprawi bowiem, że włosy będą obciążone i mogą wyglądać na przetłuszczone.