Kosmetyczny detoks włosów - jak często go robić i na czym polega ten zabieg?

Kosmetyczny detoks włosów to dogłębne oczyszczania pasm i skóry głowy. Jeśli często korzystasz z odżywek, masek, czy olejów, zabieg ten jest wręcz obowiązkowy.

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety jak pokazują badania, większość z nas jest niezadowolona z kondycji i wyglądu swoich kosmyków. Często poszukujemy więc kosmetyków i zabiegów, które pomogą nam o nie odpowiednio zadbać. 

Pielęgnacja włosów - potrzebny jest złoty środek

W tym przypadku nie możemy przesadzić w żadną stronę. Bardzo uboga pielęgnacja powoduje, że włosy tracą swój blask i witalność. Z kolei wyjątkowo bogata także nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto więc znaleźć złoty środek. Dobrym sposobem na to jest wykonywania raz na jakiś czas (na przykład raz na miesiąc) kosmetycznego detoksu. 

Kosmetyczny detoks dla włosów - na czym polega ten zabieg?

Kosmetyczny detoks włosów to dogłębne oczyszczania pasm i skóry głowy. Jeśli często korzystasz z odżywek, masek, czy olejów, zabieg ten jest wręcz obowiązkowy. Dzięki detoksowi pozbędziesz się zalegających na włosach i skórze głowy silikonów, toksyn, olejów mineralnych, itp. Wpłynie to nie tylko dobrze na wygląd i kondycję kosmyków, lecz także sprawi, że będą one lepiej przyjmowały produkty pielęgnacyjne. 

W czasie zabiegu warto skorzystać z silnych środków, których nie używamy na co dzień. Oto trzy łatwe i domowe sposoby na dogłębne oczyszczenie włosów i skóry głowy.

Kosmetyczny detoks dla włosów: soda oczyszczona i ocet

Oczyszczanie sodą i octem jest jedną z najpopularniejszych domowych metod stosowanych w czasie włosowego detoksu. Wymieszaj jedną łyżkę sody oczyszczonej z kilkoma łyżkami wody. Następnie nałóż mieszankę na skórę głowy i włosy. Odczekaj pięć minut i spłucz ją letnią wodą.

Niestety soda pozbawia nasze włosy naturalnej ochrony. Przez otwarte łuski kosmyki stają się szorstkie, tracą nawilżenie. Dlatego doskonałym uzupełnieniem zabiegu jest płukanka octowa. Dzięki niej zamkniesz łuski i wygładzisz pasma.

Kosmetyczny detoks dla włosów: peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy i włosów to czynność wywodząca się z pielęgnacji koreańskiej. Zdaniem tamtejszych kobiet piękne włosy zaczynają się od zadbanego skalpu. Dlatego raz na jakiś czas warto wykonać taki zabieg. Dzięki niemu dogłębnie oczyścisz włosy oraz skórę głowy z martwego naskórka, resztek kosmetyków do stylizacji, olejów, sebum, silikonów. Więcej na temat koreańskiej pielęgnacji włosów dowiesz się z naszego artykułu:

Kosmetyczny detoks dla włosów: szampon oczyszczający

Zazwyczaj radzi się, by nie używać kosmetyków zawierających SLS-ów (SLS i SLES), czyli popularnych substancji pieniących. Są to bardzo silne detergenty, które przesuszają kosmyki i często działają drażniąco na skórę. Dlatego coraz częściej możemy zobaczyć kosmetyki, na których producenci informują, że nie zawierają one tego typu składników. W przypadku detoksu kosmetycznego, który warto wykonywać raz na miesiąc, sytuacja wygląda jednak inaczej. Jeśli chcemy dogłębnie oczyścić włosy i skórę głowy, takie silne szampony sprawdzą się znakomicie. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: