5 szybkich trików, dzięki którym twoje włosy będą wyglądały lepiej

Metoda OMO, peelingi skóry głowy, rezygnacja z codziennego używania suszarki. To tylko niektóre ze sposobów na piękne i zadbane włosy.

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Nie zawsze jednak mamy czas na długie i skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Jak szybko możesz pomóc swoim pasmom? Jakie elementy warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji? Oto pięć prostych sposobów, dzięki którym twoje włosy będą wyglądały lepiej.

1. Nie używaj zbyt często suszarki

Postaraj się nie używać zbyt często suszarki. Dzięki temu unikniesz przesuszenia kosmyków i nadasz i im połysku. Jeśli już musisz wysuszyć włosy w ten sposób, pamiętaj o tym, że włosy powinny zaraz po myciu podeschnąć naturalnie. Suszarki używaj dopiero wtedy, gdy będą one suche mniej więcej w pięćdziesięciu procentach. Nie zapomnij przed tym użyć kosmetyku termoochronnego, dzięki któremu zabezpieczysz pasma przed wpływem wysokiej temperatury.

2. Rób peelingi skóry głowy

W ostatnich latach koreańska pielęgnacja twarzy jest bardzo modna. Okazuje się jednak, że Koreanki mają także wiele sprawdzonych sposobów na piękne i zadbane włosy. Jednym z nich są regularne peelingi skóry głowy. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych do tego zabiegu. Warto więc wprowadzić go do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Zazwyczaj radzi się, by taki peeling wykonywać 1-2 razy w tygodniu (konkretnych informacji zawsze szukaj na opakowaniach kosmetyków). 

Zdaniem Koreanek piękne włosy zaczynają się od zadbanego skalpu. Peeling skóry głowy to doskonały sposób na:

  • złuszczenie martwego naskórka;
  • oczyszczenie skóry z pozostałości kosmetyków;
  • dotlenienie cebulek włosów. 

3. Stosuj metodę "modlących dłoni"

Kolejny szybki sposób na piękne włosy wiąże się ze sposobem nakładania masek i odżywek. Wyjaśniamy krok po kroku, na czym polega metoda "modlących dłoni". 

  1. Nakładaj produkt w pozycji z głową w dół (na przykład nad wanną);
  2. zaczynaj od końcówek;
  3. złóż dłonie tak, jak do modlitwy;
  4. pamiętaj o tym, że palce należy trzymać ciasno przy sobie;
  5. całą długość włosów włóż między dłonie;
  6. nanoś maskę lub odżywkę na włosy, wykonując delikatny ruch pocierający.

4. Metoda OMO

Metoda OMO (odżywka, mycie, odżywka) cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Polega ona na tym, że oczyszczanie kosmyków zaczyna się od nałożenia odżywki. Następnie po jej spłukaniu nakładamy szampon, a na koniec ponownie odżywkę.

Metoda OMO wiąże się z licznymi korzyściami. Jej regularne stosowanie zapewni włosom regenerację i odżywienie. Poza tym chroni jest przed przesuszaniem i nadmiernym łamaniem. Więcej na temat tej popularnej metody dowiesz się z naszego artykułu:

5. Zawsze miej przy sobie szczotkę

Na koniec rada, która może wydawać się bardzo banalna. Ruch na świeżym powietrzu i ruch sprawiają, że włosy się strączkują. Przez to zazwyczaj nie wyglądają tak dobrze, jak tuż po rozczesaniu. Dlatego naszym zdaniem zawsze warto mieć przy sobie szczotkę do włosów. Dzięki temu niezależnie od okoliczności zawsze będziesz mogła błyskawicznie poprawić wygląd swoich kosmyków. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: