Nafta kosmetyczna na włosy. Po jej użyciu są miękkie, błyszczące i sypkie

Nafta kosmetyczna to tani produkt, który potrafi zdziałać cuda! Dowiedz się, jak działa na włosy i jak należy ją stosować, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Nafta kosmetyczna może wygładzić włosy nawet lepiej niż silikony. Po jej użyciu są miękkie, błyszczące i sypkie. Brzmi rewelacyjnie? Sprawdź więc, czy ten tani i kosmetyk sprawdzi się także w twoim przypadku.

Nafta kosmetyczna na włosy - jak stosować?

Zastosowanie nafty kosmetycznej to jeden z najszybszych sposobów na piękne pasma. Co istotne, produkt nie wnika w głąb kosmyków. Zatrzymuje się jedynie na ich powierzchni, dzięki czemu tworzy powłokę, która nie wypuszcza wilgoci z wnętrza włosów.

Jak należy ją stosować? Naftę nakładaj na włosy piętnaście minut przed myciem. Zalecana porcja to jedna łyżka na całe włosy. Pamiętaj o tym, by stosować ją raz w tygodniu. Jeśli będziesz robiła to częściej, produkt może przesuszyć kosmyki. Ważne jest także to, by zawsze zmywać ją bardzo dokładnie. 

Nafta kosmetyczna - gdzie kupić?

Nafta kosmetyczna to produkt tani i łatwo dostępny. Koszt jednej buteleczki nie przekracza zwykle 7 złotych. Tego typu kosmetyki kupicie w większości aptek i drogerii. Poza tym nafta kosmetyczna jest bardzo wydajna. Jedno opakowanie starcza na wiele użyć.

Produkt ten wzbudza jednak pewne kontrowersje. Powód to jego pochodzenie (ropa naftowa). Mimo że teoretycznie powinien być oczyszczony, wiele osób obawia się, że jest zanieczyszczony toksycznymi substancjami. Jednak wiele zwolenniczek podkreśla, że nie zauważają żadnych negatywnych skutków. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: