Metoda modlących dłoni robi furorę. To jeden z najszybszych i najprostszych sposobów na piękne włosy

Jeden z szybkich sposobów na piękne włosy wiąże się z metodą nakładania odżywek i masek. Poznaj technikę, która zapewnia rewelacyjne efekty.

Często nie mamy czasu na długie i skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Z pomocą przychodzą jednak róże szybkie techniki, które dają świetne rezultaty. Poznajcie metodę modlących dłoni, która pomoże wam zadbać o włosy. 

Metoda modlących dłoni - szybki sposób na piękne włosy

Wiele osób nie przykłada wagi do tego, w jaki sposób nakłada na pasma odżywki czy maski. Okazuje się jednak, że jest to bardzo istotne. Metoda "modlących dłoni" znana jest także jako "metoda klaskających dłoni". Dzięki niej maska lub odżywka lepiej się wchłonie, a pasma będą o wiele gładsze. W tym przypadku dłonie powinny być złożone na płasko, podobnie jak do modlitwy. Pomiędzy nie łapiemy pasma włosów.

Metoda "modlących dłoni" krok po kroku

Jak nakładać produkty do włosów metodą modlących dłoni? Okazuje się, że jest to banalnie proste! Oto krótka instrukcja krok po kroku dla niewtajemniczonych.

  1. Nakładaj kosmetyki (odżywki lub maski do włosów) w pozycji z głową w dół;
  2. zawsze zaczynaj od końcówek;
  3. złóż swoje dłonie tak, jak do modlitwy;
  4. co ważne, palce należy trzymać ciasno przy sobie;
  5. nanoś maskę lub odżywkę na włosy, wykonując delikatny ruch pocierający.

Technika od jakiegoś czasu cieszy się popularnością w mediach społecznościowych. Influencerka Elizabeth Alex pokazała na swoim nagraniu na Instagramie, jak zgodnie z nią należy nakładać kosmetyki pielęgnacyjne na włosy:

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: