Dlaczego szampon zawsze warto rozcieńczać? Ten prosty zabieg zapewnia wiele korzyści

Zdarza się, że zampony nie sprawdzają się na naszych włosach, gdyż nie stosujemy ich właściwie. Poznajcie metodę, która sprawi, że kosmetyk zadziała lepiej, a pasma będą mniej narażone na przesuszenie.

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego niż mycie włosów. Okazuje się jednak, że wiele osób robi to niewłaściwie. Oto powszechny błąd, który warto wyeliminować, by kosmetyki zadziałały lepiej. 

Rozcieńczenie szamponu krok po kroku

Szampon to żelowa zawiesina, która się pieni. Gdy jest aplikowana na skórę głowy i włosy bezpośrednio, jej działanie może być zbyt silne. Z tego powodu wcześniej zawsze warto wymieszać szampon z wodą. Zazwyczaj radzi się, by szampon rozcieńczyć w małym kubeczku tuż przed jego zastosowaniem na skórę głowy. Jest to metoda kubeczkowa. Najpierw wlewamy niewielką ilość kosmetyku do pojemnika, dolewamy odrobinę wody i mieszamy składniki do uzyskania jednolitego roztworu. Inny sposób to rozcieńczenie produktu w dłoniach.

  • Po dokładnym zmoczeniu włosów pod bieżącą wodą moczymy dłonie;
  • na jedną dłoń nalewamy niewielką porcję szamponu;
  • pocieramy obie dłonie, by kosmetyk się spienił i rozrzedził;
  • następnie nakładamy produkt na skórę głowy i wykonujemy delikatny masaż.

Dlaczego szampon warto rozcieńczać?

Dlaczego warto to robić? Okazuje się, że ten prosty zabieg wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki rozrzedzaniu szampon jest znacznie wydajniejszy, gdyż w czasie mycia włosów zużywamy znacznie mniejsze ilości produktu. Co więcej, kosmetyk lepiej się pieni i staje się delikatniejszych dla włosów. Poza tym dzięki tej metodzie kosmyki są mniej narażone na przesuszenie. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: