Nie masz czasu na długie zabiegi? 3 szybkie sposoby na piękniejsze włosy

Nie zawsze mamy czas na długie i skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Jak szybko możesz pomóc swoim pasmom? Jakie elementy warto wprowadzić do pielęgnacji? Oto trzy proste sposoby, dzięki którym twoje włosy będą wyglądały lepiej.

Jeden z najszybszych sposobów na piękne kosmyki związany jest z techniką nakładania odżywek i masek. Metoda "modlących dłoni" sprawia, że kosmetyki lepiej się wchłania, a włosy stają się gładkie. Oto instrukcja krok po kroku.

  1. Dłonie złóż na płasko, podobnie jak do modlitwy;
  2. pomiędzy nie złap pasma włosów;
  3. nakładaj produkt w pozycji z głową w dół (na przykład nad wanną);
  4. zaczynaj od końcówek;
  5. pamiętaj o tym, że palce należy trzymać ciasno przy sobie;
  6. nanoś maskę lub odżywkę na włosy, wykonując delikatny ruch pocierający.

Stosuj naftę kosmetyczną

Nafta kosmetyczna to produkt, którego cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Co ciekawe, po jej użyciu włosy stają się błyszczące, miękkie i sypkie. Produkt nie wnika w głąb kosmyków i zatrzymuje się jedynie na ich powierzchni. Przez to tworzy powłokę, która nie wypuszcza wilgoci z wnętrza włosów. Naftę należy nakładać na włosy dziesięć minut przed myciem. Pamiętaj o tym, by stosować ją raz w tygodniu.

Rozcieńczaj szampon

Gdy szampon jest aplikowany na skórę głowy i włosy bezpośrednio, jego działanie może być zbyt silne. Dlatego radzi się, by wcześniej wymieszać jego niewielką ilość z wodą. Nalej kosmetyk do pojemniczka, dodaj wody i wymieszaj składniki do uzyskania jednolitego roztworu. Dzięki temu szampon lepiej się pieni i jest delikatniejszy dla włosów. Poza tym nasze pasma są mniej narażone na przesuszenie. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: