To zdaniem Koreanek najważniejszy krok w pielęgnacji włosów. My często o nim zapominamy

Zdaniem Koreanek piękne włosy zaczynają się od oczyszczonej i odżywionej skóry głowy. Dlatego ten zabieg pełni bardzo ważną rolę w ich rutynie pielęgnacyjnej.

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się koreańska pielęgnacja twarzy. Okazuje się jednak, że od Koreanek możemy także sporo nauczyć się w kwestii dbania o włosy. 

Peelingi skóry głowy - prosty zabieg, dzięki któremu zadbasz o włosy

Zabieg, który jest jednym z najważniejszych elementów koreańskiej rutyny, to peeling skóry głowy. Regularnie wykonywany ma bardzo dobry wpływ na kondycję i wygląd kosmyków. Pobudza cebulki włosów, a skóra głowy staje się dotleniona i odżywiona. Poza tym:

  • zmniejsza skłonność kosmyków do przetłuszczania;
  • hamuje wypadanie włosów;
  • zmniejsza swędzenie skóry głowy
  • usuwa łupież.

Peeling skóry głowy krok po kroku

Zabieg jest banalnie prosty. Zazwyczaj należy nanieść produkt na zwilżony skalp, a następnie przez kilka minut okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż. Na koniec spłukujemy kosmetyk letnią wodą i myjemy kosmyki oraz skórę głowy delikatnym szamponem. 

Peelingi to nie jest jedyny element koreańskiej rutyny, który warto poznać! Więcej na temat koreańskiej pielęgnacji włosów dowiesz się z naszego artykułu:

Jak często należy wykonywać zabieg?

Podobnie jak w przypadku peelingów twarzy i ciała zabiegu nie możemy wykonywać zbyt często. Zazwyczaj producenci tego typu kosmetyków radzą, by robić to jeden lub dwa razy w tygodniu. Dokładanych informacji zawsze należy szukać na opakowaniach.

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: