Jak często należy myć włosy? Sprawdź, czy nie popełniasz tego powszechnego błędu

Wiele osób myje włosy każdego dnia. Ich zdaniem to najlepszy sposób na dobry wygląd kosmyków. Okazuje się jednak, że zazwyczaj jest to spory błąd.

Nasze włosy nie wymagają codziennego mycia. Wystarczy, gdy robimy to raz na dwa lub trzy dni. Wyjaśniamy, na co szczególnie należy zwrócić uwagę. 

Jak często należy myć włosy?

Poprzez codzienne mycie włosów możemy naruszać naturalną barierę ochronną naszej skóry. Dzieje się tak, zwłaszcza gdy używamy mocno oczyszczających szamponów, które zawierają w swoim składzie SLS-y. Co istotne, z tego typu produktów warto korzystać 1-2 razy w miesiącu, gdy chcemy przeprowadzić detoks włosów i skóry głowy. Dzięki niemu pozbędziesz się zalegających na włosach i skórze głowy silikonów, toksyn, olejów mineralnych, itp. Wpłynie to nie tylko dobrze na wygląd i kondycję kosmyków, lecz także sprawi, że będą one lepiej przyjmowały produkty pielęgnacyjne. Więcej na temat tego zabiegu dowiesz się z naszego artykułu:

Do czego prowadzi codzienne mycie włosów?

Gdy myjemy codziennie włosy mocno oczyszczającymi szamponami, nasza skóra zaczyna produkować zwiększoną ilość serum. Przez to pasma szybko tracą świeżość i nie wyglądają dobrze. Dlatego wielu specjalistów radzi, by robić to co drugi lub co trzeci dzień. 

Uwaga! Jeśli jednak uważasz, że w twoim przypadku codzienne mycie służy włosom, pamiętaj o tym, by wybierać delikatne szampony, które nie zawierają SLS-ów. Takie silne substancje myjące mogą podrażniać skórę głowy. Nie są zalecane więc do codziennego stosowania. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: