Jak poprawić jakość snu? Przez 14 dni testowałam suplement roślinny, który w tym pomaga

Postanowiłam pozbyć się problemów ze snem, a rano wstawać pełna energii i wypoczęta. Przez 14 dni przyjmowałam suplement, który miał naturalnie mi w tym pomóc. Czy po tym czasie zauważyłam jakieś istotne zmiany? Oto wyniki mojego testu.

Zawsze zazdrościłam ludziom, którzy potrafią beztrosko zasnąć w kilka minut po położeniu się do łóżka. Od kiedy pamiętam, zasypianie zawsze przychodziło mi z trudem. Przekręcałam się z boku na bok, w myślach analizowałam drobiazgowo wydarzenia minionego dnia, przy okazji stresując się kolejnym. Normalnością było dla mnie wybudzanie się kilka razy w ciągu nocy. Nic dziwnego, że po takim płytkim i przerywanym śnie poranki tez nie były zbyt przyjemne, a przez cały następny dzień walczyłam ze zmęczeniem.

Muszę tu zaznaczyć, że moje problemy ze snem nie wydawały mi się na tyle duże, by sięgać po silne leki przepisywane przez lekarza, ale pandemia nasiliła u mnie ostatnio te objawy. W rozmowach z koleżankami zauważyłam, że nie tylko ja mam problemy z zaśnięciem. Chyba każdy z nas jest teraz mniej lub bardziej zestresowany i wyczerpany przedłużającą się niepewnością, więc nie zdziwiło mnie to. Ale też postanowiłam, że muszę coś z tym zrobić.

Zaczęłam od zmiany nawyków i przyzwyczajeń, które mogą się przyczyniać do problemów z zasypianiem. Staram się wieczorem nie pić napojów z kofeiną i nie jeść ciężkich potraw. Poza tym na godzinę przed położeniem się spać nie korzystam ze smartfona i komputera - światło emitowane z tych urządzeń utrudnia zasypianie.

Wiedziałam, że istnieje też opcja poszukania wsparcia od wewnątrz. Dlatego roślinny suplement diety From Plants Good Sleep, który dostałam do testów, wydał mi się bardzo interesującą opcją. Jest to kompozycja ekstraktów roślinnych, które relaksują i pobudzają organizm do produkcji naturalnej melatoniny (zamiast dostarczać jej "z zewnątrz", jak w przypadku konwencjonalnych wspomagaczy snu), i w ten sposób wspiera naturalną zdolność ciała do odzyskania zdrowego rytmu.

Good Sleep swoje działanie zawdzięcza naturalnym składnikom o właściwościach sprawdzonych w badaniach. Połączenie ekstraktów z liliowca rdzawego i rozmarynu lekarskiego pomaga naturalnie podnosić poziom melatoniny w organizmie i wspiera procesy regeneracji mózgu podczas snu (odpoczynek dla umysłu!). Zaciekawił mnie także wyciąg z szyszek chmielu. Ten składnik jest odpowiedzialny za zmniejszenie napięcia powstałego w ciągu dnia i pomaga wyciszyć się na wieczór.

Opakowanie Good Sleep to poręczny, przezroczysty słoiczek, który zawiera 60 kapsułek, czyli kurację na 30 dni. Dzienna porcja to 2 kapsułki, które przyjmujemy wieczorem - przed lub w trakcie posiłku, popijając wodą. (Przy okazji, Good Sleep obłędnie pachnie rozmarynem, więc każde otwarcie słoiczka było dla mnie jak mini-aromaterapia!)

Jak poprawić jakość snu?Jak poprawić jakość snu? archiwum redakcji

Spisałam swoje wnioski już po dwóch tygodniach przyjmowania suplementu. Jakie zmiany zauważyłam?

  • Teraz prawie w ogóle nie wybudzam się w ciągu nocy. Jeśli już się to zdarzy, to bardzo szybko zasypiam ponownie. Wcześniej bywało, że gdy obudziłam się o 4 nad ranem, nie mogłam już w ogóle spać tego dnia. Przez to miałam problemy z koncentracją i czułam się przemęczona i rozdrażniona przez cały kolejny dzień.
  • Po dwóch tygodniach przyjmowania Good Sleep czuję, że mój sen faktycznie jakby się poprawił. Co zaskakujące, przed zaśnięciem jestem spokojniejsza, znacznie mniej analizuję i mniej się denerwuję. Ma na to zapewne wpływ nie tylko suplement, lecz także zmiana różnych nawyków. Oczywiście nie jest tak, że teraz zasypiam w kilka minut po położeniu się do łóżka. Myślę, że teraz dzieje się tak mniej więcej do pół godziny.
  • Widzę też poprawę w porannym wstawaniu. Przez długi czas było tak, że budziłam się znacznie później, niż planowałam. Przykładowo, nastawiałam budzik na 6, co kilkanaście minut włączałam drzemkę i ostatecznie wstawałam dopiero po 7. Było to bardzo uciążliwe i szczerze powiedziawszy nie sądziłam, że jest jakiś sposób, dzięki któremu uda mi się to przezwyciężyć. Teraz gdy otwieram oczy po przebudzeniu, jestem znacznie bardziej wypoczęta niż wcześniej. Nie mam takiej potrzeby, by spać dłużej. Wstaję zaraz po tym, gdy zadzwoni budzik.

Warto wspomnieć, że From Plants ma w swojej ofercie także dwa inne roślinne suplementy diety dopasowane do indywidualnych potrzeb. To Deep Focus, który pomaga w poprawie koncentracji oraz Less Stress, który wspiera wewnętrzną równowagę i buduje odporność organizmu na stres. Wszystkie suplementy są wegańskie i bezglutenowe, nie zawierają GMO, barwników i sztucznych wypełniaczy. Patrząc na ich składy, widać inspirację czerpaną z natury. Takich połączeń ekstraktów roślinnych, jak we From Plants, nie znalazłam nigdzie indziej.

Suplementy From PlantsSuplementy From Plants archiwum redakcji

Sen – dobry, odżywczy sen – jest niezbędny dla zdrowia. Moje doświadczenia pokazały, że poprawienie go jest możliwe, i potrafi mieć zbawienny na samopoczucie w ciągu całego dnia. Jeśli śpisz płytko, wybudzasz się w nocy, wstajesz niewypoczęty/a – pierwszy krok to zmiana nawyków. W moim przypadku dobry efekt dała też dodatkowa pomoc – odpowiednia, naturalna suplementacja, która wspiera organizm od środka.

Dziękujemy firmie From Plants za dostarczenie produktów do testu.