Jak pozbyć się oponki z brzucha? Pamiętaj o tych trzech zasadach

Kobiety marzą o płaskim brzuchu, bez oponki. Choć do lata pozostało nam jeszcze trochę czasu, to czym szybciej zaczniemy, tym mamy większą pewność, że uda nam się osiągnąć wymarzony efekt. Jak to zrobić? Wystarczy pamiętać o trzech zasadach.

Nie wykonuj tylko ćwiczeń na mięśnie brzucha, ale na wszystkie partie ciała

Choć mogłoby się wydawać, że chcąc pozbyć się oponki z brzucha, powinniśmy wykonywać właśnie ćwiczenia na mięśnie brzucha, to nie do końca tak jest. Oczywiście, dzięki nim jesteśmy w stanie wyrzeźbić mięśnie, jednak jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej dużo lepiej sprawdzą się ćwiczenia kardio. Dobrze jest na stałe wprowadzić do swojego planu treningowego ćwiczenia angażujące wiele partii mięśniowych naraz takie jak: burpees, wspinaczka w podporze, martwy ciąg czy swing z kettlebell. Dzięki nim nie tylko popracujemy nad oponką na brzuchu, ale również wzmocnimy całe ciało.

Dobrym rozwiązaniem też jest wprowadzenie takich aktywności fizycznych jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Dzięki nim wasze ciała staną się smukłe i z pewnością pomogą wam pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów.

Patrz co masz na talerzu

Fast-foody, kolorowe napoje, alkohol powinny zdecydowanie zniknąć z twojego planu żywieniowego jeśli myślisz o pozbyciu się oponki z brzucha. Puste kalorie, które znajdziemy w tych produktach, zdecydowanie przyczyniają się do odkładania tłuszczu, dlatego im mówimy "do widzenia". Co w takim razie jeść? Przede wszystkim dieta powinna być bogata we wszystkie składniki odżywcze takie jak: białko, węglowodany, tłuszcze, a także błonnik. Wszystko to znajdziemy w chudym mięsie, twarogach, owocach, warzywach itp. Dobrym rozwiązaniem jest jedzenie sałatek, kiedy myślimy o pozbyciu się oponki z brzucha. Dlaczego? Duża ilość warzyw przyczynia się do lepszej przemiany materii i tak naprawdę możemy zjeść dużą miskę sałaty, najeść się, dostarczyć mnóstwo witamin do naszego organizmu, a wcale nie zjedliśmy aż tak dużo kalorii. A co jeśli dopada nas głód? Tutaj z pomocą może przyjść nam pyszne owocowo-warzywne smoothie na bazie np. mleka migdałowego.

Nie zapominaj o piciu wody

Pewnie nie raz słyszeliście, by pić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Nie bez powodu się o tym cały czas przypomina. Odpowiednie nawodnienie ma również znaczący wpływ na wygląd naszego ciała i wbrew pozorom pijąc około 2/3 litrów wody dziennie uchronimy się przed tzw. puchnięciem i zatrzymywaniem się wody w organizmie. Jeśli macie z tym problem istnieje teraz wiele aplikacji, które w ciągu dnia mogą wam przypominać o tym, żeby np. wypić szklankę wody.