5 rzeczy, o których często zapominamy w święta

Już wkrótce zasiądziemy do wigilijnego stołu wspólnie z najbliższymi. Nie da się jednak ukryć, że święta to naprawdę gorący okres i czasem zdarza nam się o czymś zapomnieć. Poniżej przedstawiamy listę pięciu rzeczy i podpowiadamy, o czym jednak warto pamiętać.

Dieta 

Akurat o tym podpunkcie naprawdę warto zapomnieć w święta i wiele osób tak do tego podchodzi. Dietetycy są zgodni, że nawet jeśli przez te kilka dni zjemy trochę więcej pierogów, czy barszczu z uszkami, to nic się nie stanie. Jeśli jednak martwimy się, że mimo wszystko nasza forma ucierpi, a tego byśmy nie chcieli, to dobrym pomysłem jest np. dłuższy spacer z ukochanym czy najbliższymi, a nawet wspólny trening. Pamiętajcie jednak, że jeśli cały rok odżywiacie się zdrowo, to przez te kilka dni możecie zapomnieć o diecie. 

Radość

Nie da się ukryć, że święta Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju. Uwielbiamy obdarowywać się prezentami, gotować wigilijne potrawy. Niestety czasami tak bardzo się w tym zatracamy, że nie dostrzegamy, że najważniejszy jest czas z bliskimi i nasza obecność. Nie ma sensu spędzać całego dnia w kuchni, bo na wigilijnym czy świątecznym stole musi pojawić się dwanaście potraw. Prawdopodobnie i tak większość z nas nie będzie w stanie ich zjeść. Cieszmy się z tego, co tu i teraz. Zresztą sama pandemia pokazała nam, że ta bliskość i druga osoba jest naprawdę ważna, więc podczas świąt radujmy się wspólnie z tymi, których kochamy. 

Prezenty 

Prawdopodobnie o prezentach dla bliskich nikt z nas nie zapomina, ale zdarza się, że podczas świąt mamy niezapowiedzianą wizytę ciotki, która zrobiła nam niespodziankę i akurat zapukała do naszych drzwi, albo chcemy się jakoś odwdzięczyć sąsiadce, która przyniosła nam ciasto, bo upiekła za dużo. Najlepszym rozwiązaniem, w takiej sytuacji, jest mały awaryjny prezent. To może być cokolwiek - książka, balsam do ciała, czy nawet upieczone przez was pierniczki zapakowane w ładne opakowanie. Niby nic, a jednak tak wiele. 

Zmartwienia 

Święta to czas radości, bliskości, czasem czas wybaczenia. W tym okresie łatwiej nam jest wyłączyć się i zapomnieć o zmartwieniach dnia codziennego. Nie da się ukryć, że akurat w tej kwestii raczej jesteśmy wszyscy zgodni, że nie ma co pamiętać, o tym, co nas stresuje czy martwi. Dobrym pomysłem jest odłożenie telefonu na bok i bycie tu i teraz w realnym życiu z najbliższymi, a nie w wirtualnym świecie. 

O sobie 

Niestety, o tym zapominamy najczęściej. W całej tej świątecznej gonitwie chcemy, by naszym bliskim było jak najlepiej. Kupujemy dla nich wymarzone prezenty i wchodzimy na kulinarne wyżyny. A może by tak zrobić coś tylko dla siebie? Kupić sobie wymarzony prezent, upiec swoje ulubione ciasto albo w ogóle nie gotować, jeśli tego nie lubimy? Nikt nie zadba o nas tak jak my sami, więc szczególnie w święta powinniśmy pamiętać o sobie.