kodeks pracy

 • 'Ochrona przed dyskryminacją zaczyna się już na etapie rekrutacji' [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  "Ochrona przed dyskryminacją zaczyna się już na etapie rekrutacji" [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  - Odkąd posłałam synka do żłobka, gdzie zaczął częściej chorować, pojawiały mi się myśli w głowie, że zaczynam być niewygodną pracowniczką - matką z małym dzieckiem, bez babci czy dziadka, którzy mogliby się zająć wnukiem - mówi zwolniona z pracy kobieta. - Nigdy nie usłyszałam zastrzeżeń co do mojej pracy. Jest mi wstyd, no bo z jakiego innego powodu zwalnia się dziś ludzi, skoro mówi się, że mamy rynek pracownika.

  Nina Harbuz
 • Co słyszy Polka na rozmowie o pracę? 'Będzie gówniak chorował, dziękujemy'
 • 'Nawet 15-latek sobie radzi, ale panie mogą mieć problem'. Jak jedną ofertą pracy urazić dziesiątki kobiet?
 • Kodeks pracy 2015 - rewolucja czy kosmetyka?

  Kodeks pracy 2015 - rewolucja czy kosmetyka?

  Mówi się, że urzędnicy nic nie robią, że się lenią. Dementuję te straszne plotki. Może zdarza się to niektórym w piątek po południu. W ten piękny poniedziałkowy poranek, z pewną nieśmiałością zaprezentuję zmiany przygotowane na 2015 rok przez urzędników Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  Magda Acer
 • W ciąży do pracy, poznaj swoje prawa

  Chcesz wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy, ale okazuje się, że twoje stanowisko zostało zlikwidowane? Czy przysługują ci przerwy na karmienie? Ile godzin możesz pracować w odmiennym stanie i czy pracodawca może posłać cię w delegację? Odpowiedzi znajdziesz w Kodeksie pracy.

  opr. Joanna Biszewska
 • Jak pogodzić pracę, dom, dzieci? O niestandardowych formach zatrudnienia

  Podczas gdy mieszkanki starych krajów Unii Europejskiej od lat korzystają z możliwości pracy na pół czy ćwierć etatu, tak Polki i ich pracodawcy nadal podchodzą nieufnie do elastycznych form organizacji pracy. Tymczasem niestandardowa forma zatrudnienia może ułatwić ci życie.

  opr. Joanna Biszewska
 • Etykieta

  O zasadach dobrego wychowania według Erazma z Rotterdamu i Jolanty Kwaśniewskiej pisze Magdalena Środa.

  Magdalena Środa
 • Bezprawne zwolnienie?

  Pracowałam w magazynie. Miałam umowę na czas określony: 5 lat. Byłam pośrednikiem szefa oddalonego o wiele kilometrów. Wykonywałam jego polecenia w godzinach pracy i nie tylko: przyjmowałam dostawy po zamknięciu biura, jechałam w nocy wyłączać wyjące alarmy... Zaszłam w ciążę.

  Odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Od kiedy macierzyński?

  Chciałabym poruszyć problem, który dotknął mnie osobiście, a także, jak się dowiedziałam od innych mam w szpitalu, nie tylko mnie.

  Odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Telepraca - poznaj swoje nowe prawa

  Wiele aktywnych zawodowo matek z obawą i niepewnością staje przed dylematem: zostać w domu, czy wracać do pracy i zostawić dziecko na wiele długich godzin. Nowe zapisy Kodeksu Pracy pozwalają wybrnąć z tego dylematu.

  Agnieszka Janowska, radca prawny
Więcej o:

kodeks pracy