lider

 • Te znaki zodiaku świetnie zarządzają zespołem. Są stworzeni do bycia liderem

  Te znaki zodiaku świetnie zarządzają zespołem. Są stworzeni do bycia liderem

  Niektórzy ludzie rodzą się przywódcami, ale inni nimi nie są. Kiedy mówimy o tym, co jest potrzebne, aby być wspaniałym liderem, zazwyczaj jest to połączenie gotowości do kompromisu, bycia logicznym, a nie emocjonalnym, a jednocześnie troszczenia się o innych ludzi. Te znaki zodiaku świetnie zarządzają zespołem.

  WiCi
 • 'Kobiety dążą do perfekcjonizmu, podnoszą sobie poprzeczkę, pokutuje w nich przeświadczenie, że muszą zrobić więcej'

  "Kobiety dążą do perfekcjonizmu, podnoszą sobie poprzeczkę, pokutuje w nich przeświadczenie, że muszą zrobić więcej"

  Kobiety wciąż zarabiają o 20 proc. mniej od mężczyzn. Rzadziej awansują. Trudno im przebić się przez "szklany sufit". A może te ograniczenia są gdzieś indziej? Może inne czynniki wpływają na to, że wciąż tak mało kobiet sięga po władzę? Czy lider ma płeć? I jaki powinien być dobry szef? Rozmawiamy z dr Anną Kieszkowską-Grudny, psychoterapeutką i pomysłodawczynią Akademii Przywództwa Kobiet na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Bożeną Leśniewską, wiceprezeską Orange Polska i prezeską stowarzyszenia LiderShe.

  Urszula Abucewicz
 • Jak wprowadzać zmiany w firmie i nie budzić oporu pracowników? Są na to proste sposoby

  Jak wprowadzać zmiany w firmie i nie budzić oporu pracowników? Są na to proste sposoby

  Wprowadzaniu zmian w firmie zawsze towarzyszy pewien opór, strach i niechęć. Niezależnie czy dotyczą one modernizacji procesu produkcyjnego czy też sposobu rozliczania planów sprzedaży. Im większa firma, tym trudniej wprowadzić w niej zmiany. Przekonanie do swojej wizji kilkuset lub więcej osób to nie lada wyzwanie. A trzeba przy tym pamiętać, że przekonać to nie to samo, co skutecznie narzucić wolę zarządu. Nikt szczerze nie zaangażuje się we wprowadzanie zmian, nawet tych najbardziej odkrywczych, bez autentycznego zrozumienia wizji i wartości, które za nimi stoją.

  Makrosfera
Więcej o:

lider