maja olenderek

 • Z klasą i bez focha - taka jest muzyka Mai Olenderek

  Z klasą i bez focha - taka jest muzyka Mai Olenderek

  Płyta "Bubble Town? to kilka zgrabnych piosenek, piękny głos i dopracowane brzmienie. Choć objęłyśmy patronatem ten album, nie spodziewajcie się fałszywych pochwał, oczekujcie natomiast przyzwoitego popu.

  Dominika Węcławek
 • Maja Olenderek: Jestem bardziej sobą na scenie niż w prawdziwym życiu

  Maja Olenderek: Jestem bardziej sobą na scenie niż w prawdziwym życiu

  Na scenie pełna energii, charyzmatyczna, na co dzień - raczej skryta i wrażliwa. Maja Olenderek - "frontmanka, ale nie królowa" zespołu Maja Olenderek Ensemble, który właśnie wydał płytę "Bubble Town" - opowiada o komponowaniu piosenek, wymykaniu się z szufladek rynku muzycznego i dlaczego jest "najgorsza na świecie w autopromocji".

  Gosia Tchorzewska
Więcej o:

maja olenderek

 • Maja Olenderek: Jestem bardziej sobą na scenie niż w prawdziwym życiu

  określeń, które są faktami. Np. że gramy akustycznie, że nasza muzyka jest eklektyczna, melodyjna. To bezpieczne terminy, nie wartościują. Maja Olenderek (fot. Paulina Gedymin) Żyjemy w takim świecie, że trzeba się też pokazać na okładce czasopisma, by sprzedać płyty. - Ja jestem najgorsza na świecie w

 • Z klasą i bez focha - taka jest muzyka Mai Olenderek

  149 osób uwierzyło w muzykę Mai jeszcze zanim nagrała swój pierwszy album. Każda z tych osób dorzuciła kilka groszy i tak udało się zebrać ponad 13 000 zł niezbędnych do wydania krążka "Bubble Town". Zanim jednak liderka, od imienia której wziął nazwę zespół Maja Olenderek Ensemble zdecydowała

 • Krótka refleksja na temat okresu

  dni w życiu każdej z nas, mogą być tak rujnujące dla nas samych i naszego otoczenia. Anna [Od Redakcji: List nagradzamy płytą Mai Olenderek "Bubble Town".] Foch poleca!

 • O bezmyślnym kupowaniu (i zachętach ku temu)

  nie mają jak oszczędzić. Ten tekst nie jest oczywiście skierowany do nich, chyba, że właśnie wzięli pożyczkę na plazmowy telewizor... [Od Redakcji: List nagradzamy płytą Mai Olenderek "Bubble Town".] Foch poleca!

 • Kogo obchodzi, co ludzie powiedzą?!

  , to tylko w durszlaku na głowie. Po prostu - o ile w swoich wyborach nikogo nie krzywdzimy, czyli, kolokwialnie mówiąc, dajemy żyć innym, dajmy żyć również i sobie. Pozdrawiam serdecznie, ygg [Od Redakcji: List nagradzamy płytą Mai Olenderek "Bubble Town".] Foch poleca!