Materiał promocyjny

Świąteczna moda, czyli skąd właściwie wziął się trend
na świąteczne swetry

Wieczory stają się coraz dłuższe, a temperatura na zewnątrz spada. Do tego zbliża się najbardziej magiczny czas w roku, czyli Boże Narodzenie. Wielkimi krokami nadchodzi więc moment na najbardziej radosny trend mody zimowej – świąteczne swetry. Renifery, święty Mikołaj czy piernikowy ludzik – poznaj najciekawsze świąteczne motywy przewodnie swetrów oraz innych części garderoby w tym sezonie!

Święta Bożego Narodzenia są idealnym momentem na spędzenie czasu z bliskimi. Jednym z nieodzownych elementów tego zimowego okresu są prezenty oraz wybór garderoby, która będzie tworzyła niepowtarzalny klimat świąt. Hitem ostatniej dekady stały się skoordynowane stroje świąteczne dla całej rodziny oraz kultowe już swetry świąteczne. Nim wybierzesz się po jeden z nich do sklepu, dowiedz się, jaka historia kryje się za powstaniem tego trendu.

Historia świątecznych swetrów zaczyna się za oceanem w latach 70. To właśnie wtedy dwaj amerykańscy piosenkarze w okresie grudniowej świątecznej gorączki wystąpili w popularnych programach telewizyjnych w dużych, wełnianych, świątecznych swetrach. W szybkim tempie trend ten trafił do Irlandii, by dalej zachwycać swoją oryginalnością kolejne kraje Europy oraz całego świata.

Dziś jest to znany motyw filmowy oraz popularna forma integracji wśród młodzieży podczas mikołajek organizowanych w szkole, współpracowników na spotkaniu świątecznym oraz w gronie rodziny. Skoordynowany ubiór wśród domowników może być doskonałym pomysłem na organizację świątecznej sesji zdjęciowej – mama i córka w czerwonych sweterkach z reniferem, a tata w zielonym swetrze ze świętym Mikołajem. Jeśli dołożycie do tego odpowiednie akcesoria lub po prostu poczujecie się swobodnie przed obiektywem i z szerokim uśmiechem zaczniecie okazywać sobie miłość, klimat świąt będzie wręcz kipiał z każdej fotografii. Wspaniały pomysł na celebrację świąt Bożego Narodzenia, prawda?


Świąteczne swetry to jednak przedsmak całej zabawy! Dziś na półkach sklepowych można znaleźć mnóstwo odniesień do klimatu bożonarodzeniowego nie tylko na świeczkach czy kocykach, ale także na piżamach, bluzkach i kapciach. Coraz większą popularnością cieszą się też opaski z rogami renifera lub małymi choinkami na sprężynkach. Myli się ten, kto uważa, że to zabawa jedynie dla dzieci! Takie akcesoria są wręcz stworzone dla ludzi dorosłych, którzy też chcą od czasu do czasu poczuć się beztrosko, a przy tym wyglądać wprost szałowo!

Świąteczny motyw wdarł się także do mody męskiej i jednego z najczęściej wybieranego prezentu dla Panów, czyli. skarpet. Choć kilka lat temu uznawane to było za najnudniejszy prezent świąteczny, dziś fantazyjne skarpetki podbijają serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kolorowe skarpety z bałwankami lub śnieżynkami stanowią doskonałe uzupełnienie zimowej garderoby, a ich walory dostrzegają także styliści i projektanci mody!

Teraz, mając wiedzę na temat mody świątecznej oraz historii związanej z trendem noszenia swetrów świątecznych, możesz udać się na zakupy, by w końcu poczuć klimat nadchodzącego Bożego Narodzenia. Odpowiednią atmosferę świąt wprowadzisz do swojego domu, nie tylko ubierając choinkę, ale także siebie oraz swoich bliskich. Szukając inspiracji, odwiedź sklep Pepco, w którym znajdziesz więcej elementów garderoby z motywem świątecznym dla całej rodziny w niskich cenach.

  • Reklama