onkologia

 • 'Jestem w ciąży i mam chłoniaka'. Poruszająca historia Agaty, której dwa razy udało się pokonać dwa różne nowotwory [ROZMOWA]

  "Jestem w ciąży i mam chłoniaka". Poruszająca historia Agaty, której dwa razy udało się pokonać dwa różne nowotwory [ROZMOWA]

  Pomiędzy jedną a drugą biopsją dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. Najpierw musiała stoczyć walkę z chłoniakiem Hodgkina, a potem z rakiem piersi. W walce z nowotworami Agata Wiklik-Szczeblewska ma spore doświadczenie. Dziś radzi innym pacjentom onkologicznym, jak znaleźć w sobie siłę. Emocje, które towarzyszą im na różnych etapach leczenia, w niezwykle obrazowy sposób porównuje do... kolorów.

  Monika Piorun
 • Cycki Angeliny c.d. - wywiad z doktorem Krzysztofem Szyszko, chirurgiem onkologiem, specjalistą od raka piersi

  Cycki Angeliny c.d. - wywiad z doktorem Krzysztofem Szyszko, chirurgiem onkologiem, specjalistą od raka piersi

  Niespodziewanie skrajne emocje wywołała podana dziś przez Angelinę Jolie informacja o tym, że profilaktycznie usunęła obie piersi. Znana hollywoodzka aktorka przyznała, że jest nosicielką mutacji genu BRCA1, która drastycznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi i jajnika, jej matka zaś zmarła na raka jajników. Czy to wystarczający powód, by amputować piersi? W jej przypadku ryzyko zachorowania wynosiło 87%. Lekarze ocenili, że to wystarczy. A jak jest u nas? Na co mogą liczyć pacjentki, o co pytają, czego zaś powinny szukać - rozmawiamy z doktorem Krzysztofem Szyszko, chirurgiem onkologiem specjalistą od raka piersi.

  Dominika
 • Rak'n'Roll Records- pierwsza charytatywna wytwórnia muzyczna

  Kayah, Natalia Przybysz, Ballady i Romanse, Strachy na Lachy, Vavamuffin czy Indios Bravos to artyści muzycznej sceny, którzy bez wahania zgodzili się wziąć udział w nowatorskim projekcie zorganizowany przez Fundację Rak'n'Roll. Już od połowy października w wytwórni będzie można znaleźć 30 utworów, które specjalnie na tę okazję wybrały gwiazdy.

  Magdalena Bloch
Więcej o:

onkologia