orientacja seksualna
-
Michał Szpak szczerze o swojej orientacji seksualnej. "Nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym"
Życie prywatne znanych muzyków, celebrytów i gwiazd interesuje fanów, czasem nawet bardziej, niż twórczość czy dokonania artystyczne. Jedną z takich osób jest Michał Szpak. Wokalista niedawno zdecydował się na rozwianie wątpliwości w kwestii swojej orientacji seksualnej.
-
Sapioseksualizm. Czym jest? Co go charakteryzuje?
Sapioseksualizm jako termin upowszechnił się choćby w mediach społecznościowych. Czy jednak w pełni rozumiemy, co kryje się za takim określeniem: orientacja, czy raczej styl życia?
-
Panseksualizm. Czym jest? Co go wyróżnia?
Panseksualizm uznawany jest za kolejną orientację seksualną lub pogląd na seksualność. Jego istotą jest odczuwanie seksualnego, romantycznego lub emocjonalnego pociągu do kogoś, ale bez względu na jego płeć.
-
LGBT - co to znaczy? Co znaczy skrót LGBT+?Jakie jest znaczenie poszczególnych liter?
Skrót LGBT, a właściwie skrótowiec, podobnie jak LGBT+, choć używany często, definiowany jest rzadko lub błędnie. Każda litera oznacza grupę ludzi o danej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Jakie jest znaczenie poszczególnych liter?
-
"Ktoś, kto nie zachwyca się seksem, może dziś czuć się jak odszczepieniec"
- Osoby aseksualne stanowią około 1 proc. populacji. Poczucie wstydu związanego z własną innością, stygmatyzacja społeczna, ale i niemożność zetknięcia się z ludźmi o podobnych doświadczeniach, powodowały, że ich temat przez długi czas w ogóle nie istniał - mówi Jan Świerszcz, psychoterapeuta z Fundacji Otwarta Przestrzeń.
-
Kristen Stewart dostała radę odnośnie swojej orientacji: "Nie afiszuj się"
Kristen Stewart udzieliła niedawno wywiadu dla brytyjskiego wydania magazynu Harper's Bazaar, w którym wyznała, że otrzymała jakiś czas temu "dobrą radę", by nie pokazywała się publicznie ze swoją dziewczyną, jeśli nadal chce rozwijać swoją karierę i otrzymywać ciekawe role w Hollywoodzkich produkcjach.
-
Wszędzie ten seks i seks! A aseksualnym do szczęścia nie jest potrzebny [LIST DO REDAKCJI]
"Tyle się mówi o odkrywaniu przez Polki seksualności, zabawach z pejczem i kajdankami w stylu Greya, a niewiele słychać o osobach, które w ogóle nie odczuwają popędu" - napisała do nas w mailu Justyna. W Polsce osób aseksualnych jest nie więcej niż kilkaset tysięcy. Czy to wystarczy, żeby nazwać ich mniejszością seksualną?
-
Życie transseksualistów - przed i po zmianie płci
Szybko zdają sobie sprawę, że są inni niż rówieśnicy. Jako dzieci przebierani w stroje typowe dla ich płci czują się jak w kostiumie. Najpierw wydaje im się, że są homoseksualistami, potem odkrywają, że to natura nie dopasowała ich ciała do tożsamości płciowej.