partnerstwo

 • Udany związek po ślubie?

  Udany związek po ślubie?

  Jak to jest, że większość z nas narzeka, że po ślubie to już nie to samo? Co się właściwie zmienia? Przecież o związek można dbać i zabiegać na każdym jego etapie. Co jest najważniejsze w związku dwojga ludzi? O czym warto pamiętać na co dzień, aby partner widział, że nie tylko kochamy, ale też staramy się?

  spiro33
 • Przez żołądek do serca

  Przez żołądek do serca

  Jedni szukają pokrewieństwa dusz przez muzykę. Inni przez wspólne hobby. Cher zaś śpiewała, że odpowiedzi na pytanie czy jesteś zakochana szukać trzeba w pocałunku. Są jednak kobiety, które zaczną od zajrzenia do lodówki.

  wod
 • Szkoła całowania

  Szkoła całowania

  Pocałunek to sztuka. Ten pierwszy jest niezapomniany. Całowanie się to też zaproszenie do dalszej bliskości. Dlaczego warto się dużo całować, jakie są rodzaje pocałunków i kto w Europie najgoręcej całuje?

  spiro33
 • Na co on patrzy kiedy cię poznaje?

  Na co on patrzy kiedy cię poznaje?

  Kiedy on kieruje oczy w twoją stronę kilka cech twojej urody jest dla niego szczególnie ważna. Na co patrzy i na co zazwyczaj zwraca uwagę? Na to pytanie od wieków szukają odpowiedzi seksuologowie, antropolodzy. Do jakich doszli wniosków?

  spiro33
 • Zatrzymać lato

  Zatrzymać lato

  Lato zawsze mija zbyt szybko, pozostaje jedynie wspomnienie. Jest jednak kilka prostych sposobów, aby przedłużyć naszą ulubioną porę roku.

  kk
 • Kryzys w związku? Pokonaj go!

  Z roku na rok wzrasta liczna rozwodów. To oznacza, że przestaliśmy walczyć o swoje związki. Czy naprawdę łatwiej jest dzisiaj rozwieźć się niż pokonać kryzys? Każda para ma swoje wzloty i upadki. Trzeba tylko wiedzieć jak z tymi upadkami sobie radzić.

  joanna biszewska
 • Gdy w związku brakuje seksu

  Gdy w związku brakuje seksu

  Nawet w udanych związkach po jakimś czasie może dochodzić do obniżenia libido. Brak potrzeb seksualnych może być związana z wieloma czynnikami.

  kk
 • Miłość bez słów

  Miłość bez słów

  Słowa mają wielką moc. Ale mowa ciała potrafi zdradzić więcej niż niejedna deklaracja słowna. Obserwuj swojego rozmówcę, a wiele się dowiesz.

  kk
 • Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?

  Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?

  Nie jesteśmy w stanie wyeliminować z naszego życia sytuacji, które określić można mianem ?trudnych?. A skoro nie możemy ich wykluczyć, to możemy zrobić wszystko, żeby przysparzały nam jak najmniej problemów, by nie były zanadto uciążliwe i nie uprzykrzały nam codziennego funkcjonowania.

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Wiara w siebie kluczem do szczęścia?

  Wiara w siebie kluczem do szczęścia?

  Gdy mówimy o wysokim poczuciu własnej wartości, od razu przychodzą nam na myśl inne określenia, takie jak wysoka samoocena, samoakceptacja czy dobre mniemanie o sobie. Czy jest wśród nich miejsce dla wiary w siebie?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Inna definicja seksu

  Inna definicja seksu

  Seks jaki jest - każdy widzi? Są takie rzeczy, nad którymi nie trzeba się zastanawiać, bo wszystko jest jasne. A potem ona twierdzi, że kochali się wczoraj, a on, że miesiąc temu. Bo zupełnie inaczej rozumieją to, czym jest "prawdziwy seks". A jaką ty preferujesz definicję seksu?

  Voca Ilnicka
 • Śmiej się ponuraku śmiej

  Śmiej się ponuraku śmiej

  W popularnym turystycznym przewodniku wydanym przez Lonely Planet znajdziemy informację o tym, że Polacy to naród ponuraków. Przewodnik ostrzega turystów, że mieszkańcy kraju nad Wisłą bardzo rzadko uśmiechają się na ulicy i prawie nigdy nie uśmiechają się do obcych. A szkoda, bo im więcej się śmiejemy, tym jesteśmy piękniejsi i zdrowsi.

  jolbi
 • Daj miłość, zostań rodziną zaprzyjaźnioną

  W domu dziecka są jak w internacie, od poniedziałku do piątku. Wszystkie wolne dni, święta, wakacje spędzają ze swoją rodziną. O tym co należy zrobić, aby zostać rodziną zaprzyjaźnioną mówi Joanna Kulpińska: członek zarządu Fundacji Bene Vobis, pedagog, profilaktyk społeczny.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Czy może pomóc nam opinia innych?

  Czy może pomóc nam opinia innych?

  Rodzice wpajają nam pewien wzorzec oczekiwań i zachowań. Jeśli na drodze rozwoju zaczynamy eksperymentować i wyłamujemy się z utartych schematów, musimy liczyć się z różnymi reakcjami. Możemy spotkać się z krytyką i oburzeniem lub uzyskać przestrzeń do podążania własną ścieżką. W czym nam może pomóc opinia innych?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Czy umiesz przystosować się do otoczenia?

  Czy umiesz przystosować się do otoczenia?

  Mało mówi się o tej niezwykle ważnej kompetencji, a przecież na co dzień obserwujemy coraz szybszy rozwój gospodarki, technologii i zmianę tempa życia. To właśnie dzięki umiejętności przystosowania się mamy szansę nadążyć za tym pędzącym rozwojem świata, osiągać wyznaczane sobie cele i optymistycznie patrzeć w przyszłość.

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Seks i słońce chodzą w parze

  Seks i słońce chodzą w parze

  Niecierpliwie czekamy na zmianę aury, pamiętając, że promienie słoneczne nie tylko zapewniają nam lepszy nastrój i ogólną kondycję, ale i dobrze rokują w kwestiach prokreacyjnych. Przy niskim przyroście naturalnym w naszym kraju to czynnik nie bez znaczenia.

  ed
 • Biseksualistki

  Biseksualistki

  Całowałaś się z koleżanką, być może nawet poszłaś z nią do łóżka. A myślałaś, że podobają ci się tylko mężczyźni. Czy stałaś się lesbijką? Czy pora porzucić męża? Czy orientację można zmienić? Czy jeden pocałunek robi z ciebie biseksualistkę? A może tęsknie patrzysz na kobiety, ale jesteś wierna swojemu mężczyźnie?

  Voca Ilnicka
 • Prosta recepta na szczęście

  Prosta recepta na szczęście

  Jeśli chcemy poczuć się szczęśliwi, powinniśmy zrobić sobie przerwę od telefonu komórkowego i zamiast skupiać się na sobie, pomyśleć, co moglibyśmy zrobić dla innych.

  karlaka
 • Zwierzanie się

  Zwierzanie się

  Czemu służy zwierzanie się? Jakie są granice zwierzeń? Komu i w jakiej sytuacji warto powierzyć swoje sekrety i jakie mogą być tego konsekwencje?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Partnerstwo. A co to takiego?

  Coraz częściej mówimy o partnerstwie, dążymy do związków opartych o sprawiedliwy podział ról. Tymczasem w Polsce nadal dominuje typowy model funkcjonowania rodziny i opiera się na podwójnym obciążeniu kobiet obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Jakie są tego konsekwencje?

  opr. joanna biszewska
 • Uzależnione od miłości

  Uzależnione od miłości

  Obsesyjne uczucie sprawia, że zapominamy o sobie. O tym, że miłość bywa jak uzależnienie opowiada terapeutka Kinga Dziedziczak.

  rozmawiała Karolina Kołodziejczyk
 • Kto to jest "prawdziwy dżentelmen"?

  Niebezpiecznie jest spotkać dżentelmena w czasie pożaru. Zwłaszcza gdy się jest jego kuzynem trzeciego stopnia. O tym jak powinien zachować się prawdziwy dżentelmen pisze Leszek Talko

  red
 • Para na dobre i na złe: czy to możliwe?

  Para na dobre i na złe: czy to możliwe?

  Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta. Tak, to jest możliwe. Doskonałym dowodem na to są nasi dziadkowie, którzy obchodzą ?złote gody?. Jednak, aby dożyć do takiego jubileuszu, potrzeba dużego zaangażowania i starań. A to już nie jest takie proste.

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Kiedy związek zaczyna się sypać...

  Kiedy związek zaczyna się sypać...

  Podczas kłótni odgrywamy role i gramy w gry. Tak uważa amerykański psychiatra Eric Berne, autor znanej wśród psychologów książki "W co grają ludzie". Jeden z rozdziałów książki Berne poświęcił kryzysom małżeńskim. Jak do niech nie doprowadzać i jak ratować sypiący się związek?

  spiro33
 • Etapy miłości: w którym jesteś?

  Etapy miłości: w którym jesteś?

  Związek dwoja ludzi można podzielić na epaty. W każdym z nich zmagamy sie z innymi tematami i problemami. Jak zachować swoją tożsamość w związku? Jak nauczyć się akceptować różnice, czy walczyć o dominację? Wreszcie, jak radzić sobie z kryzysem? Zobacz w którym etapie związku jesteś i co cię czeka.

  JB/Ilona Boszko
 • Pisali o miłości, sami nie potrafili kochać
 • Jak go w sobie rozkochać?

  Spotykasz się z nim dla zabicia czasu, dla seksu? Myślałaś, że to związek bez zobowiązań, ale okazuje się, że się w nim zakochujesz? Doradca rodzinny Ewa Żeromska podpowiada, co zrobić, aby rozkochać w sobie kochanka.

  jb
 • Tego sobie nie obiecuj w 2011 roku

  Tego sobie nie obiecuj w 2011 roku

  Noworoczne postanowienia. Obiecujemy sobie zmiany: nowe życie, nowe hobby, nowa praca, nowa dieta, itd. Tylko nielicznym udaje się je realizować. Podajemy listę noworocznych postanowień niemożliwych do zrealizowania!  Zobacz czego nie powinnaś sobie obiecywać w 2011 roku.

  spiro33
 • Rozpal go na nowo

  Rozpal go na nowo

  W amerykańskim poradniku o tytule ?500 Sex Tips? ekspertka od uwodzenia Judy Dutton podpowiada, jak dodać pikanterii w związku. My przypominamy o kilku sprawdzonych kobiecych sztuczkach, które sprawią przyjemność i tobie i jemu!

  spiro33
 • Kochać...jak to łatwo powiedzieć

  Kochać...jak to łatwo powiedzieć

  Dlaczego tak trudno powiedzieć kocham cię? O problemie okazywania uczuć pisze psycholog, ekspertka forum "Świadomy rozwój kobiety" Dominika Cieślakowska.

  spiro33
Więcej o:

partnerstwo