praca seksualna

 • Ola nigdy nie powiedziała swojej mamie, czym się zajmuje. 'Myślałam, że będzie jeszcze czas'

  Ola nigdy nie powiedziała swojej mamie, czym się zajmuje. "Myślałam, że będzie jeszcze czas"

  - Wychowywali mnie rodzice alkoholicy. Dzieliłam pokój ze starszym o trzy lata bratem. Wiecznie brakowało nam pieniędzy na podstawowe potrzeby. Nawet nie myślałam o zajęciach dodatkowych czy wycieczkach, angielskim, ciuchach innych niż te z nieistniejącego już bazaru na Kawaleryjskiej czy szmateksu. Zimą wracałam do wyziębionego zwykle domu i siedziałam kolejnych kilka godzin w swetrze i kurtce, okryta kocem, czekając, aż ojciec wróci spod sklepu i napali w piecu - pisze w swojej debiutanckiej książce Aleksandra Kluczyk.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • 'Na ogół bywają w porządku. Ale są też ci, którzy myślą: zapłaciłem za ciebie, więc mogę zrobić, co zechcę'

  "Na ogół bywają w porządku. Ale są też ci, którzy myślą: zapłaciłem za ciebie, więc mogę zrobić, co zechcę"

  - Myślę, że grupa klientów jest sama w sobie dosyć zróżnicowana. W większości tych przypadków można stwierdzić, że na ogół bywają w porządku. Mam na myśli, że nie mają zamiaru krzywdzić kobiet, autentycznie traktują je z szacunkiem. Ale jednak zawsze pozostają też ci, którzy myślą sobie: "Kupiłem cię, więc mam prawo cię tak traktować" - mówi nam działaczka, która pomaga kobietom na terenie Niemiec.

  Joanna Zaremba
 • Seksuolog: Praca seksualna kładzie się cieniem na życiu seksualnym w związkach

  Seksuolog: Praca seksualna kładzie się cieniem na życiu seksualnym w związkach

  - Mężczyźni, którzy korzystają z usług seksworkerek, często przed wizytą zażywają narkotyki lub dopalacze, aby nie czuć wyrzutów sumienia związanych z tym, że zdradzają swoje partnerki. Fachowo uprawianie seksu pod wpływem tych substancji nazywa się chemseks. Przez to są agresywni i nieprzewidywalni. I tego typu sytuacje mogą wywoływać dojmujący lęk - mówi seksuolog Andrzej Gryżewski.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Chodzi na płatne randki z osobami z niepełnosprawnością. Oferuje wspólną zabawę i seks

  Chodzi na płatne randki z osobami z niepełnosprawnością. Oferuje wspólną zabawę i seks

  - Ludzie są bardziej skłonni zaakceptować usługi seksualne dla osób z niepełnosprawnościami, niż dla tych bez. Klienci pełnosprawni, korzystający z usług seksualnych są piętnowani: postrzega się ich jako zboczeńców, przegranych ludzi, którzy wykorzystują seksworkerów - mówi w rozmowie z Agą Kozak Lisette Mepschen, seksworkerka pracująca jako asystentka seksualna osób z niepełnosprawnościami.

  Aga Kozak
 • Co seksworkerki myślą o 'Dziewczynach z Dubaju'? Zapytaliśmy

  Co seksworkerki myślą o "Dziewczynach z Dubaju"? Zapytaliśmy

  Widzów do kina przyciąga oczywiście właśnie to - ukryty pod postacią filmu o pracy seksualnej, nazywanej tam "prostytucją" - film porno. Tymczasem praca seksualna jest tam pokazana nieprawdziwie, a na pewno nie według współczesnych standardów - mówi pracownica seksualna.

  Aga Kozak
Więcej o:

praca seksualna