prawa kobiet w ciąży

 • 'Nie jestem strachliwa, ale kiedy rozmawiam o aborcji, to zastanawiam się, co ryzykuję'

  "Nie jestem strachliwa, ale kiedy rozmawiam o aborcji, to zastanawiam się, co ryzykuję"

  - Na szczęście na razie mogę o seksie i seksualności swobodnie rozmawiać. Chociaż ta swoboda też jest ograniczona, bo szkoły są zastraszane przez kuratorów, że jeżeli będą wpuszczać do szkoły organizacje pozarządowe - a taką jest współprowadzony przeze mnie Spunk - które zajmują się czymś, co nie jest po linii z obecną władzą, to będą miały kłopoty - rozmawiamy z Aleksandrą Dulas, edukatorką seksualna i terapeutką o tym, co się zmieniło od wyroku TK z 2020 roku.

  Aga Kozak
Więcej o:

prawa kobiet w ciąży

 • Ciąża a praca - czy warto obawiać się pracodawcy?

  Pani Małgosia po długich staraniach dostała wymarzoną pracę. Na razie jest zatrudniona na umowę na okres próbny. Szef jest z niej zadowolony, więc nadzieje na stały etat rosną. I już, już wtedy, gdy zbliża się termin rozmowy podsumowującej, na panią Małgosię spada wiadomość o tym, że jest w ciąży.

 • Na katar najlepszy ginekolog

  NFZ o poinformowanie o prawach kobiet w ciąży wszystkie placówki, ponieważ pojawiają się sygnały, że ustawa nie jest przestrzegana. Pani Emilia zadzwoniła ponownie do przychodni i przekazała nabytą wiedzę. Ale dopiero po interwencji u kierownika udało jej się umówić na następny dzień. W międzyczasie