prezent ślubny

 • Ile wypada dać w kopertę? 'Przyjaciel powiedział, że nie przyjdą, bo nie mają pieniędzy'
 • 'Dlaczego tak mało daliście nam do koperty?'. Kopertowy dylemat wywołał burzę na TikToku!

  "Dlaczego tak mało daliście nam do koperty?". Kopertowy dylemat wywołał burzę na TikToku!

  "Ile dać do koperty?" to jedno z najczęściej zadawanych pytań w okresie weselnym. Mimo iż panuje powszechne przekonanie, że kwota zależy od stopnia zażyłości między gośćmi a parą młodą, to zdążyła przyjąć się już konkretna suma poniżej, której "nie wypada" schodzić. Czy istnieje jednak usprawiedliwienie dla mniejszej ilości pieniędzy wręczonych na prezent? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć jedna z użytkowniczek tik-tok'a!

  Natalia Jarmul
 • Panna młoda chciała się szybko pozbyć prezentu weselnego. 'To jest niedopuszczalne'

  Panna młoda chciała się szybko pozbyć prezentu weselnego. "To jest niedopuszczalne"

  Co podarować parze młodej? Wiele osób decyduje się dać w kopercie pieniądze, inni stawiają na praktyczne prezenty jak np. ekspres do kawy. W sieci pojawiła się historia pewnej panny młodej, która tuż po tym jak dostała prezent ślubny, niemalże natychmiast chciała się go pozbyć. Internauci są oburzeni jej zachowaniem.

  Agnieszka Matracka
 • 'Zamiast koperty na ślubie, daliśmy prezent. Znajomi przestali się odzywać'

  "Zamiast koperty na ślubie, daliśmy prezent. Znajomi przestali się odzywać"

  Obecnie coraz częściej zamiast prezentów ślubnych daje się państwu młodym pieniądze. Nie wszyscy jednak się do tego stosują. Jedna z naszych czytelniczek podzieliła się historią, która spotkała ją na weselu znajomych. - " (...) dowiedziałam się od innych znajomych, że panna młoda żaliła się wszystkim, że dostała od nas prezent, a nie pieniądze i nie ma zamiaru więcej utrzymywać z nami kontaktu. Bardzo się zdziwiłam" - wyznała.

  redakcja
 • Do koperty na wesele trzeba włożyć co najmniej 1000 zł? 'Chodzi o czas, a nie o hajs...'

  Do koperty na wesele trzeba włożyć co najmniej 1000 zł? "Chodzi o czas, a nie o hajs..."

  Mówi się, że wesela są sporym obciążeniem finansowym nie tylko dla pary młodej, lecz także często dla gości. Wiele osób uważa bowiem, że do koperty trzeba włożyć przynajmniej 1000 zł. Wątpliwości postanowiła rozwiać ekspertka ślubna. - Nie lubię takich dywagacji i mówienia, że za "talerzyk". To dajemy prezent, czy opłacamy rachunek w restauracji? - komentują internautki.

  Judyta Witkiewicz
 • Czego nie wypada dawać w prezencie ślubnym? 'Niektóre zachowania muszą się zmienić'
 • Prezent ślubny inny niż wszystkie

  Jak wymyślić ciekawy i oryginalny prezent ślubny, który posłuży nowożeńcom na dłużej? Cięte kwiaty wyszły z mody, pieniądze są - kolokwialnie rzecz ujmując - zejściem na łatwiznę. Jest za to szereg rzeczy, które mogą zaskoczyć i ucieszyć młodą parę. Czym się zatem kierować przy wyborze ślubnego prezentu?

  paula
Więcej o:

prezent ślubny