protesty
-
Policja celuje w twarz, piersi i genitalia. "Chcą zniszczyć piękno tych kobiet. Chcą pozbyć się swoich kompleksów, krzywdząc je"
Celują w twarz, oczy, piersi i genitalia - tak irańskie służby bezpieczeństwa obchodzą się z protestującymi Irankami, niezależnie od ich wieku. - Leczyłem 20-letnią kobietę, która została postrzelona w genitalia. Część śrutu udało się usunąć, ale dwa zaklinowały się między cewką moczową a wejściem do pochwy, co groziło ryzykiem poważnej infekcji - opisywał w rozmowie z brytyjskim dziennikiem jeden z iranskich medyków.
-
Iran zlikwiduje policję ds. moralności? "Nie dbamy już o hidżab", "Chcą w ten sposób zwieść ludzi"
Zagraniczne media, w tym m.in., agencja AFP podawały w niedzielę informację o rzekomych planach rozwiązania policji ds. moralności w Iranie. O planach likwidacji jednostki Gaszte Erszad miał powiedzieć oficjalnie prokurator generalny Iranu, Mohamed Dżafar Montazeri. Problem w tym, że nie potwierdziło ich jeszcze irańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
-
Zaklejają reżimowe kamery podpaskami. "Przez wiele miesięcy ukrywałam swój cykl"
Odważne irańskie kobiety nie ustają w walce z okrutnym reżimem i brutalną policją ds. moralności. Środowe, tragiczne wydarzenia z metra w Teheranie zapoczątkowały nową akcję, którą Iranki dzielą się ze światem poprzez m.in. media społecznościowe.
-
"Nie wykonujcie egzekucji na dziewczynkach. Najpierw poślubcie je na jedną noc"
W związku z trwającymi już dwa miesiące protestami po brutalnym morderstwie 22-letniej Mahsy Amini przez irańską policję ds. moralności, władze aresztowały ponad 14 tysięcy osób. Jak wynika z najnowszych informacji wśród zatrzymanych wiele jest niepełnoletnich dziewcząt i chłopców. W walce o swoją wolność i prawa kobiet biorą udział nawet 13, 14 i 15-letnie obywatelki i obywatele Iranu.
-
Irańska agencja reżimowa uderza w gwiazdy, które wspierają Iranki. "Możesz zarządzać własnymi pieniędzmi?"
Reżimowa irańska agencja informacyjna zaatakowała światowej sławy piosenkarki za wspieranie demonstrujących obywatelek i obywateli Iranu. Największy atak przypuściła na Britney Spears, w bulwersujący sposób nawiązując do jej stanu zdrowia. Shakirę oskarżyła z kolei o to, że artystka ma "ignorować" przemoc wobec kobiet w USA.
-
Irańska zawodniczka wystartowała w mistrzostwach bez hidżabu. Kobieta zniknęła. Wiadomo, co się z nią dzieje
O tym, co dzieje się z zawodniczką owładniętego protestami Iranu, długo nic nie było wiadomo. Elnaz Rekabi wystartowała w Mistrzostwach Azji we wspinaczce górskiej, które odbywały się w połduniowokoreańskim Seulu. Sportsmenka pojawiła się na nich bez hidżabu.
-
Co zmieniło się po dwóch latach od wyroku TK? Uczestniczki protestów: Widzę konsekwencje terroru
W sobotę minęły dwa lata od wydarzenia, które diametralne zmieniło życie Polek. Co dziś odczuwają uczestniczki tych protestów, mieszkanki polskich miejscowości, których poczucie niesprawiedliwości i wola walki o swoje prawa wypchnęła wtedy na ulice? W rozmowie z kobieta.gazeta.pl dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Konkluzje nie są zbyt pozytywne. Ale wszystkie zgodnie przyznają: nigdy nie zapomną poczucia wielkiego zjednoczenia, które im wtedy towarzyszyło.
-
Protesty w Iranie. Nie żyje 16-letnia Nika. Władze chciały zatuszować jej śmierć. "Miała połamaną twarz i policzki"
Irańskie władze utrzymywały śmierć 16-letniej Niki Shakarami w tajemnicy przed jej rodziną przez 10 dni. Dziewczyna uczestniczyła w protestach w Teheranie, które obecnie przetaczają się ogromną falą przez cały kraj.
-
Protesty w Iranie. Konserwatywny polityk zabrał głos ws. hidżabu. "To nasze własne dzieci"
Konserwatywny polityk publicznie wezwał do ponownej analizy prawa nakazującego Irankom noszenie hidżabu. Sprzeciwił się też najwyższemu przywódcy Iranu, ajatollahowi Aliemu Chamanei mówiąc, że protesty nie są inspirowane z zewnątrz. - Młodzież, która przychodzi na ulicę, to nasze własne dzieci - oznajmił cytowany przez zagraniczne media.
-
Irańskie kobiety odważnie przeciwstawiają się mułłom. "Jeśli podniecają cię kobiece włosy, to ty jesteś problemem!"
"Irańscy mułłowie boją się kobiet" - pisze na łamach "Deutsche Welle" dziennikarka Yalda Zarbakhch. Irańskie kobiety zaś "podejmują ogromne ryzyko i potrzebują czegoś więcej, niż wyrazów solidarności" - dodaje. Jeszcze przed wybuchem największych od lat protestów po śmierci 22-letniej Mahsy Amini sieć obiegały nagrania z irańskich ulic, na których kobiety odważnie występowały przeciwko mułłom.
-
Gwiazda "M jak miłość" poszła do "The Voice". Żaden juror się nie odwrócił
-
Przyklej folię bąbelkową na okna. Zimą już zawsze będziesz tak robić
-
Odlotowe połączenie, w którym nie ma mowy o limitach: bezpieczeństwo i szaleństwo w jednym!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Zmiel i połącz z wodą i drożdżami. Borowiki wyrosną na twoim parapecie
-
Hit dla 50-tek w Biedronce! 2-pak bluzek za 29,99 zł. Pelikany znikną w mig. Podobne w Lidlu i Sinsay
- Monnari zaskoczyło! Niebanalny żakiet 60% taniej. Modne modele też w Ochnik i Reserved
- Jak wyczyścić brudny pępek? Samo przemycie wodą nie wystarczy
- Kobiecy sweter z wyprzedaży Top Secret. Ukryje mankamenty sylwetki i ogrzeje jak koc. Podobny w H&M, Renee
- Najmodniejsza torebka sezonu teraz w Monnari 60% taniej. Zabierzesz ją wszędzie. Od 39,99 zł w House i Puccini
- "Będzie pani zadowolona". Raczej wątpię! Na samą myśl o remoncie robi mi się słabo
-
Tak irańska policja traktuje kobiety. Zdjęcie okaleczonych pleców Iranki obiegło świat. "Absolutnie przerażające"
Kolejny dowód na to, jak policja w Iranie bestialsko znęca się nad walczącymi o swoje prawa kobietami, zamieścił na Instagramie jeden z irańskich fotografów. "Według organizacji zajmujących się prawami człowieka już ponad 50 demonstrantów poniosło śmierć, a tysiące innych zostało rannych" - napisal fotoreporter.
-
Iranki palą hidżaby i ścinają włosy po śmierci 22-letniej Mahsy. "Śmierć dyktatorowi!"
Masowe protesty i zamieszki w Iranie trwają od piątku. Na ulice miast, w ramach aktu sprzeciwu wobec irańskiego prawa szariatu - nakazującemu kobietom powyżej 7. roku życia zakrywanie ciała i głowy - wychodzą setki osób. Podczas starć z irańską policją zginęło już pięć osób. Irańskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do pokojowo protestującego tłumu - alarmują aktywiści i dziennikarze.
-
Zakaz aborcji to nie tylko problem kobiet [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]
Zakaz aborcji - choć może się tak wydawać - dotyczy nie tylko kobiet. Brak możliwości przerwania ciąży to problem wszystkich osób z macicami, a więc też wielu trans mężczyzn i osób niebinarnych. Tymczasem część z nich, gdy upomina się o inkluzywność, słyszy, że szkodzi protestom przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. - Wymazując osoby trans i niebinarne z dyskusji o aborcji, tylko pogłębiacie naszą samotność - argumentują.
-
Meksyk: Brutalne zabójstwo młodej kobiety i fala protestów
Zabójstwo 25-letniej Ingrid Escamilli w dzielnicy Vallejo wstrząsnęło Meksykiem. Zbrodnia była wyjątkowo brutalna. Skandal wywołał też fakt, że zdjęcia okaleczonego i zmasakrowanego ciała młodej kobiety wyciekły do prasy. Meksykanki wyszły na ulice w geście protestu i solidarności kobiet.