protesty

 • Tak irańska policja traktuje kobiety. Zdjęcie okaleczonych pleców Iranki obiegło świat. 'Absolutnie przerażające'
 • Iranki palą hidżaby i ścinają włosy po śmierci 22-letniej Mahsy. 'Śmierć dyktatorowi!'

  Iranki palą hidżaby i ścinają włosy po śmierci 22-letniej Mahsy. "Śmierć dyktatorowi!"

  Masowe protesty i zamieszki w Iranie trwają od piątku. Na ulice miast, w ramach aktu sprzeciwu wobec irańskiego prawa szariatu - nakazującemu kobietom powyżej 7. roku życia zakrywanie ciała i głowy - wychodzą setki osób. Podczas starć z irańską policją zginęło już pięć osób. Irańskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do pokojowo protestującego tłumu - alarmują aktywiści i dziennikarze.

  Joanna Zaremba
 • Zakaz aborcji to nie tylko problem kobiet [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  Zakaz aborcji to nie tylko problem kobiet [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  Zakaz aborcji - choć może się tak wydawać - dotyczy nie tylko kobiet. Brak możliwości przerwania ciąży to problem wszystkich osób z macicami, a więc też wielu trans mężczyzn i osób niebinarnych. Tymczasem część z nich, gdy upomina się o inkluzywność, słyszy, że szkodzi protestom przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. - Wymazując osoby trans i niebinarne z dyskusji o aborcji, tylko pogłębiacie naszą samotność - argumentują.

  Wiktoria Beczek
 • Meksyk: Brutalne zabójstwo młodej kobiety i fala protestów

  Meksyk: Brutalne zabójstwo młodej kobiety i fala protestów

  Zabójstwo 25-letniej Ingrid Escamilli w dzielnicy Vallejo wstrząsnęło Meksykiem. Zbrodnia była wyjątkowo brutalna. Skandal wywołał też fakt, że zdjęcia okaleczonego i zmasakrowanego ciała młodej kobiety wyciekły do prasy. Meksykanki wyszły na ulice w geście protestu i solidarności kobiet.

  JN
Więcej o:

protesty