rodzina

 • Moje życie się zawaliło, a ja już nie chcę być silna

  Moje życie się zawaliło, a ja już nie chcę być silna

  Wydaje ci się, że było źle. Wydaje ci się, że może być lepiej. I wtedy wszystko się sypie. Nie ma dobrej metody na poradzenie sobie z życiową tragedią. A rady: "bądź silna" sprawiają, że ma się ochotę wrzeszczeć. O tym pisze do nas Ewa.

  Nadesłane do redakcji
 • Cichy drugi ślub czterdziestolatków

  Czytelniczka prosi o rzucenie tematu pod dyskusję - no to rzucamy! Jak załatwić cichy ślub czterdziestolatków, tak, żeby nikogo z bliskich nie obrazić?

  Nadesłane do Redakcji
 • Czy warto w dzisiejszym świecie być twardzielką?

  Czytelniczka opowiada smutną historię o źle ulokowanej miłości i porzuceniu, a także - o tym, że postawa "poradzę sobie sama ze wszystkim" nie zawsze popłaca.

  Nadesłane do Redakcji
 • Najtrudniejszy drugi krok. Rzecz o braku ułatwień dla ludzi z dwójką dzieci
 • Smutna historia o Dudusiu

  Krótka historia przysłana przez Czytelniczkę jest jak krótkometrażowy film, co działa na wyobraźnię. Dla jednych będzie to film o rodzinnej tragedii, dla innych - o przesadzie. Zdecydujcie sami.

  Nadesłane do Redakcji
 • Dlaczego nie chcę przedszkola na moim osiedlu?

  "Dramat" katowickiego osiedla podzielił naród! Niektórzy są zdania, że się bogatym w, eee, głowach poprzewracało. Inni, że otwieranie ludziom przedszkola pod oknem jest niewłaściwe. Nasza Czytelniczka Anna R. jest w tym drugim obozie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Weekendowa przechowalnia dla dzieci?

  Kto nigdy nie marzył o oddaniu potomstwa do żłobka z internatem i całodobowej podstawówki? Ale, jak pisze nasza Czytelniczka, trzeba mieć "twarde serce", by skorzystać z realnej oferty jednego z warszawskich przedszkoli...

  Nadesłane do Redakcji
 • Nie zabronię mojej córce popełniać błędów! Czy to źle?

  Pozwalajmy dzieciom popełniać błędy - tylko tak mogą się nauczyć życia. Nasza Czytelniczka nie jest szczęśliwa patrząc na złe wybory swojej córki, ale uważa, że nie wolno jej się mieszać. Słusznie?

  Nadesłane do Redakcji
 • Jak rozpętałam II wojnę domową, czyli o tym, czy Rodzinka.pl łagodzi konflikt pokoleń

  Jak rozpętałam II wojnę domową, czyli o tym, czy Rodzinka.pl łagodzi konflikt pokoleń

  Bezstresowe wychowanie w duchu "Rodzinki.pl" to jeden wielki blef. Jak każda dobrze przyrządzona popkulturowa papka, serial działa łagodnie przeczyszczająco. Pokazuje bezstresowe wychowanie, podszyte staroświecką surowością. Ale wbrew pozorom nowoczesne metody wychowawcze wcale nie osłabiły rodzicielskich zapędów kontroli i manipulacji. Jak się z tego wyzwolić?

  Anna Konieczyńska
 • Przedszkole - mroczny przedmiot pożądania

  Przedszkole - mroczny przedmiot pożądania

  Cześć, to ja. Anna R. z domu B. Mężatka, dwoje dzieci. Pracuję, grzecznie płacę podatki, powiększam PKB. A jednak jestem traktowana jak obywatelka drugiej kategorii. Bo niestety mam męża, pełnosprawne dzieci i nie jestem alkoholiczką.

  Anka Rączkowska
 • O przemijającym czasie i miłości, która nie przemija

  O przemijającym czasie i miłości, która nie przemija

  Święta, święta i po świętach. Zanim poczułam, że są święta, te już się skończyły. Nie wiem, czy jest mi z tego powodu jakoś specjalnie smutno. Mam raczej wrażenie, że czas mi gdzieś ucieka.

  Miss Olgu
 • Do jasnej cholery, gdzie są moje pieniądze?! Rozważania nad PIT-ami i książką o krwiożerczej ekonomii
 • Rodzina marka The Novogratz: remontują, dekorują i sprzedają z ogromnym zyskiem

  Cortney i Robert Novogratz - to małżeństwo designerów z Nowego Jorku, którzy świadomie zacierają granicę między życiem prywatnym i zawodowym. W najdroższym mieście świata wychowują siódemkę dzieci i prowadzą firmę, jednocześnie brylując na portalach lifestylowych, pisząc blogi i nagrywając reality shows o sobie i swoim stylu życia. Wszystko na sprzedaż czy kariera na miarę ery cyfrowej?

  Anna Sańczuk
 • Jestem słoikiem i jestem z tego dumna

  Napisała do nas Czytelniczka-słoik. O tym, jak wyglądała "cała logistyka codzienności w oderwaniu od bezpiecznej bazy, jaką była dla mnie rodzina". I dlaczego warto być słoikiem.

  Nadesłane do Redakcji
 • RZW, czyli rodzina z wyboru. Mam i polecam każdemu

  RZW, czyli rodzina z wyboru. Mam i polecam każdemu

  Uwielbiam przysłowie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Osoba Olczak lubi podróżować, osoba Olczak lubi zapuszczać się w nieznane, ale prawda jest taka, że najbardziej osoba Olczak lubi być ze swoimi bliskimi i w swoim otoczeniu. Czytaj: w DOMU.

  Miss Olgu
 • Dzień dziadka: życzenia, laurki i wspomnienia
 • Brak dzieci i męża. Nie czuję się z tego powodu ułomna

  Brak dzieci i męża. Nie czuję się z tego powodu ułomna

  Parafrazując pewien znany cytat powiem tak: "Nie mam męża i dzieci i co mi Pan zrobi?". No właśnie co mi Pan/Pani zrobi? Jeden z czytelników oznajmił, że skoro nie mam dzieci to znaczy, że jestem socjopatką i zakałą społeczeństwa. Powiedział co wiedział i pewnie poczuł się dumny, że tak dowalił głupiej feminazistce z Agory. No bo że jestem feminazistką to on też wie. A skąd to wie? No bo piszę dla Agory, więc chyba to jest oczywiste.

  Miss Olgu
Wypowiedzi na forum o:

rodzina

 • Poznam samotną mamę/ Założę rodzinę

  Hej, Jestem 27-letnim gejem, który nie nadaje się do związków z facetami. Szukam kobiety do założenia normalnej rodziny. Jestem wysokim, atrakcyjnym brunetem, pracowitym i przyjacielskim, na poziomie. Chętnie poznam samotną mamę z dzieckiem, które wychowam jak swoje lub kobietę, która sama, z

 • Rodzina patchworkowa

  Mniej mnie ciekaw ze ona ma dzieci z różnymi facetami, a bardziej motywację facetów kolejnych którzy się lądują w coś takiego.

 • Czy macie duże rodziny?

  Witam Dziewczyny, mam jakiegoś doła i zawsze jest w okolicy Świąt...Niezaleznie od pandemiai...Ze strony mojej Mamy zmarła tym tygodniu ostatnia osoba z najstarszego pokolenia...Z tej strony zostali mi rodzice I jedni Wujkowie...Ze strony Taty liczniejsza rodzina,ale nie spędzamy razem świat...Mam

 • rodzina zła za kwarantannę

  jakaś paranoja! rodzina się na mnie obraziła, że ma przeze mnie kwarantannę bo mam covida. Uważają że mogłam powiedzieć, że mieszkam sama. Nie ogarniam -- nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...

 • Izolacja od rodziny

  W sąsiednim wątku ktoś pisał, że to lekkomyślność nie izolować się od "zdrowych" członków rodziny, ale czy jest sens izolacji skoro było się w bliskim kontakcie z dziećmi przez 5 dni od wystąpienia pierwszych objawów? Czy nie jest tak, że jeśli miały się zarazić to się już zaraziły?

 • Kulawy od razu po obudzeniu się zwołał naradę Rodz

  Kulawy od razu po obudzeniu się zwołał naradę Rodziny -- Uwaga szczur!

 • Odmienia się "rodzinę" przez wszystkie przypadki..

  przy Rzeczniku Praw Dziecka powstanie Rada, która zbada KAŻDY przypadek śmierci dziecka w wyniku krzywdzenia. Zespół roboczy przeprowadzi analizę, która ustali braki systemowe po to, by można było dostrzec krzywdzenie dziecka odpowiednio wcześniej i zareagowanie, zanim dojdzie do najgorszego - do

 • "Dar rodzn polskich dla rodzin ukraińskich"

  "W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Dzień Świętości Życia, ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, poświęcił figurę Matki Bożej w otoczeniu skrzywdzonych dzieci. Pomnik Dzieci Nienarodzonych jest darem rodzin polskich dla rodzin ukraińskich . Stanął przy kościele parafii pw. św.

 • Rozpad rodziny

  Znacie takie historie, w których rodzina (szeroko rozumiana) z powodu jakiegoś wydarzenia podzieliła się na amen? Czy po iluś tam latach, ew. w innym pokoleniu, udało się odnowić kontakt? U mnie dość banalna historia: alkoholik po rozwodzie umył ręce i więcej dziećmi się nie interesował, a jego

 • patologiczne stosunki w rodzinie

  i się na to godziła) Ewka nawet go rozumie, że on chciałby mieć jakąś rodzinę, bo z dziadkami kontakt był słaby, zanim odeszli, Baśka była pochłonięta swoim życiem rodzinnym (3 dzieci i 9 wnuków) i niejednokrotnie dawała Ewce do zrozumienia, że jej po prostu przeszkadza ona i jej dziecko (ale to wie