rodzina

 • Jak rozpętałam II wojnę domową, czyli o tym, czy Rodzinka.pl łagodzi konflikt pokoleń

  Jak rozpętałam II wojnę domową, czyli o tym, czy Rodzinka.pl łagodzi konflikt pokoleń

  Bezstresowe wychowanie w duchu "Rodzinki.pl" to jeden wielki blef. Jak każda dobrze przyrządzona popkulturowa papka, serial działa łagodnie przeczyszczająco. Pokazuje bezstresowe wychowanie, podszyte staroświecką surowością. Ale wbrew pozorom nowoczesne metody wychowawcze wcale nie osłabiły rodzicielskich zapędów kontroli i manipulacji. Jak się z tego wyzwolić?

  Anna Konieczyńska
 • Przedszkole - mroczny przedmiot pożądania

  Przedszkole - mroczny przedmiot pożądania

  Cześć, to ja. Anna R. z domu B. Mężatka, dwoje dzieci. Pracuję, grzecznie płacę podatki, powiększam PKB. A jednak jestem traktowana jak obywatelka drugiej kategorii. Bo niestety mam męża, pełnosprawne dzieci i nie jestem alkoholiczką.

  Anka Rączkowska
 • O przemijającym czasie i miłości, która nie przemija

  Święta, święta i po świętach. Zanim poczułam, że są święta, te już się skończyły. Nie wiem, czy jest mi z tego powodu jakoś specjalnie smutno. Mam raczej wrażenie, że czas mi gdzieś ucieka.

  Miss Olgu
 • Do jasnej cholery, gdzie są moje pieniądze?! Rozważania nad PIT-ami i książką o krwiożerczej ekonomii
 • Rodzina marka The Novogratz: remontują, dekorują i sprzedają z ogromnym zyskiem

  Cortney i Robert Novogratz - to małżeństwo designerów z Nowego Jorku, którzy świadomie zacierają granicę między życiem prywatnym i zawodowym. W najdroższym mieście świata wychowują siódemkę dzieci i prowadzą firmę, jednocześnie brylując na portalach lifestylowych, pisząc blogi i nagrywając reality shows o sobie i swoim stylu życia. Wszystko na sprzedaż czy kariera na miarę ery cyfrowej?

  Anna Sańczuk
 • Jestem słoikiem i jestem z tego dumna

  Napisała do nas Czytelniczka-słoik. O tym, jak wyglądała "cała logistyka codzienności w oderwaniu od bezpiecznej bazy, jaką była dla mnie rodzina". I dlaczego warto być słoikiem.

  Nadesłane do Redakcji
 • RZW, czyli rodzina z wyboru. Mam i polecam każdemu

  RZW, czyli rodzina z wyboru. Mam i polecam każdemu

  Uwielbiam przysłowie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Osoba Olczak lubi podróżować, osoba Olczak lubi zapuszczać się w nieznane, ale prawda jest taka, że najbardziej osoba Olczak lubi być ze swoimi bliskimi i w swoim otoczeniu. Czytaj: w DOMU.

  Miss Olgu
 • Dzień dziadka: życzenia, laurki i wspomnienia
 • Brak dzieci i męża. Nie czuję się z tego powodu ułomna

  Brak dzieci i męża. Nie czuję się z tego powodu ułomna

  Parafrazując pewien znany cytat powiem tak: "Nie mam męża i dzieci i co mi Pan zrobi?". No właśnie co mi Pan/Pani zrobi? Jeden z czytelników oznajmił, że skoro nie mam dzieci to znaczy, że jestem socjopatką i zakałą społeczeństwa. Powiedział co wiedział i pewnie poczuł się dumny, że tak dowalił głupiej feminazistce z Agory. No bo że jestem feminazistką to on też wie. A skąd to wie? No bo piszę dla Agory, więc chyba to jest oczywiste.

  Miss Olgu
 • Prezenty z kategorii naj... Koszmary i spełnione marzenia

  Prezenty z kategorii naj... Koszmary i spełnione marzenia

  Jak najpiękniej wyrazić w Święta miłość do bliźnich? Podzielić się opłatkiem i pięknym życzeniem? Może. Ale umówmy się, w większości z nas wciąż drzemią dzieci, które jarają się fajnym prezentem. Lub walczą z twarzą przy fatalnym...

  Gosia
 • Fochowa Opowieść Wigilijna. Jedzmy, świętujmy i kochajmy się!

  Fochowa Opowieść Wigilijna. Jedzmy, świętujmy i kochajmy się!

  Czas już właściwie nie goni, prezenty zapakowane, ozdoby choinkowe czekają na pracowite rączki (czubek na pewno znowu będzie krzywy) i wszystkie ruszamy zaraz do ostatnich działań wigilijnych. Może zatem pozostawimy Was tu z garścią wspomnień, zwyczajów i tradycji, które towarzyszą nam w ten przemiły dzień.

  Agata
 • Jakie to śliiiiczne... Jak sobie radzić ze świątecznymi prezentami? Uratuje Cię bon i bon-ton
 • Nie cierpię świąt, a muszę znieść je z godnością

  Pięknie przystrojony stół, zastawiony przysmakami... Pachnąca, ślicznie ubrana choinka. Wielopokoleniowa rodzina w odświętnych strojach dzieli się opłatkiem i składa sobie czułe życzenia. STOP. Nie każde święta tak wyglądają. Nasza Czytelniczka przedstawia trochę inną wizję...

  Nadesłane do redakcji
 • Świąteczne maratony: jak zaliczyć kilka kolacji wigilijnych w jeden wieczór i nie zwariować

  Świąteczne maratony: jak zaliczyć kilka kolacji wigilijnych w jeden wieczór i nie zwariować

  Moja droga przyjaciółka E. opowiedziała mi kiedyś zatrważającą historię. Osoby dramatu: ona, jej małe autko, worki z prezentami sztuk siedem, śnieżyca i rodzina, rozrzucona po całym... nie, nie świecie. To był było proste. Po całej Warszawie. Dodajmy najważniejsze: rodzina oczekująca jej obecności przy świątecznym stole. Ale zacznijmy od początku...

  Gosia
 • Tydzień do Bożego Narodzenia: sześć sposobów, by poczuć świąteczną atmosferę
 • Nie mam dzieci, a jestem matką. I mam dość

  Dzisiejszy list od Czytelniczki jest krótki, ale dosadny i dotyczy bardzo złożonego problemu. Gdzie się kończy nasza odpowiedzialność za rodzinę? I co, jeśli czujemy się matką własnej matki? Czy łatwo się wyplątać z takiego układu i zacząć żyć własnym życiem?

  Nadesłane do redakcji
 • Kiedyś nie chciałam mieć dzieci. Dzisiaj mieć ich nie mogę

  Kiedyś nie chciałam mieć dzieci. Dzisiaj mieć ich nie mogę

  To, co kiedyś wydawało się błogosławieństwem, może stać się życiową tragedią. Buńczucznie mówimy w młodości, że nie chcemy mieć dzieci. Bo to nasz wybór i mamy do tego prawo. Ale co zrobić, gdy przestajemy mieć wybór, a poglądy już dawno się zmieniły? W takiej sytuacji jest Olga, której list jest wyjątkowo smutny. Publikujemy go dziś, dodając masę ciepłych życzeń.

  Nadesłane do redakcji
 • Kochanie, tak mi się romantycznie zrobiło, idź kup sobie kwiatki...

  Kochanie, tak mi się romantycznie zrobiło, idź kup sobie kwiatki...

  Życie to nie bajka i nasz Zaczarowany Książę powinien o tym pamiętać nim dokona jakiegoś bohaterskiego czynu w imię niegasnącej miłości. Albo przynajmniej kontaktować się w miarę regularnie z rzeczywistością - oto opowieść naszej Czytelniczki, ku przestrodze!

  Nadesłane do redakcji
 • Dzieci w promocyjnej cenie - chcecie mojej kasy, to się postarajcie

  Dzieci w promocyjnej cenie - chcecie mojej kasy, to się postarajcie

  Wczorajszy tekst Agaty, w którym zżymała się na niejakiego Pana Grzegorza i jego list z narzekaniami, że utrzymanie pięciorga dzieci jest kosztowne, dał mi do myślenia. Bo może nie oczekuję, że państwo mi coś DA ZA DARMO, ale chciałabym aby rodzina z dziećmi była lepiej traktowana jako płatnik i konsument. Bo więcej płaci.

  Kasia
 • Nie chcę rodziny w moim internecie. Nie i już!

  Nie chcę rodziny w moim internecie. Nie i już!

  O przekleństwie kuzyneczek i kuzynków, którzy szpiegują nas na społecznościowych portalach napisała do nas dziś Agnieszka. Czy da się ich pozbyć w sposób uprzejmy? A może nawet nie warto się starać?

  Nadesłane do redakcji
 • Wakacyjna przerwa w przedszkolu i rozmyślania o państwie opiekuńczym

  Wakacyjna przerwa w przedszkolu i rozmyślania o państwie opiekuńczym

  Dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej napisał ostatnio, że państwo opiekuńcze w Polsce to mit. Chciałabym zerwać się z krzesła i energicznie mu przyklasnąć, tylko się lękam. A co jeśli przy tym się uszkodzę i znów, zamiast na państwową służbę zdrowia, będę musiała liczyć na siebie i na medyków prywaciarzy?

  Dominika
 • Kobiety muszą być silniejsze od mężczyzn - wywiad z Dennisem Wojdą, autorem komiksu "566 kadrów"
 • Kto rządzi w Monako?

  Kto rządzi w Monako?

  We wrześniu mija trzydzieści lat od śmierci księżnej Grace Grimaldi. Czy ikona stylu znalazła w rodzinie godnych naśladowców? Poznaj bliżej życie dzieci i wnucząt monakijskiego rodu panującego.

  ola długołęcka
 • Gromadka dzieci: moda czy świadomy wybór?

  Gromadka dzieci: moda czy świadomy wybór?

  Hollywood baby boom - tak mówimy o gwiazdach, które obok imponującej kariery realizują się jako matki i z dumą prezentują ciążowe brzuchy na czerwonym dywanie. Wiele z nich bardzo świadomie decyduje się na wielodzietną rodzinę. W Hollywood jest coraz więcej rodzin z gromadką dzieci. Poznaj gwiazdy, które urodziły więcej niż dwójkę dzieci!

  spiro33
 • Matka i córka - tajemniczy związek dusz

  Matka i córka - tajemniczy związek dusz

  Matka i córka: to relacja niezwykła i tajemnicza. Kochamy się, a jednocześnie uciekamy od siebie. Nawet zbuntowane wiele życiowych decyzji podejmujemy w odniesieniu do matki. W zgodzie z nią lub przeciw niej. Jest zawsze obecna, nawet wtedy, kiedy uciekniemy do innego miasta.

  Adriana Klos, psycholog
 • Daj miłość, zostań rodziną zaprzyjaźnioną

  W domu dziecka są jak w internacie, od poniedziałku do piątku. Wszystkie wolne dni, święta, wakacje spędzają ze swoją rodziną. O tym co należy zrobić, aby zostać rodziną zaprzyjaźnioną mówi Joanna Kulpińska: członek zarządu Fundacji Bene Vobis, pedagog, profilaktyk społeczny.

  rozmawiała: joanna biszewska
Więcej o:

rodzina