rodzina

 • Kochanie, tak mi się romantycznie zrobiło, idź kup sobie kwiatki...

  Kochanie, tak mi się romantycznie zrobiło, idź kup sobie kwiatki...

  Życie to nie bajka i nasz Zaczarowany Książę powinien o tym pamiętać nim dokona jakiegoś bohaterskiego czynu w imię niegasnącej miłości. Albo przynajmniej kontaktować się w miarę regularnie z rzeczywistością - oto opowieść naszej Czytelniczki, ku przestrodze!

  Nadesłane do redakcji
 • Dzieci w promocyjnej cenie - chcecie mojej kasy, to się postarajcie
 • Nie chcę rodziny w moim internecie. Nie i już!

  Nie chcę rodziny w moim internecie. Nie i już!

  O przekleństwie kuzyneczek i kuzynków, którzy szpiegują nas na społecznościowych portalach napisała do nas dziś Agnieszka. Czy da się ich pozbyć w sposób uprzejmy? A może nawet nie warto się starać?

  Nadesłane do redakcji
 • Wakacyjna przerwa w przedszkolu i rozmyślania o państwie opiekuńczym
 • Kobiety muszą być silniejsze od mężczyzn - wywiad z Dennisem Wojdą, autorem komiksu "566 kadrów"
 • Kto rządzi w Monako?

  Kto rządzi w Monako?

  We wrześniu mija trzydzieści lat od śmierci księżnej Grace Grimaldi. Czy ikona stylu znalazła w rodzinie godnych naśladowców? Poznaj bliżej życie dzieci i wnucząt monakijskiego rodu panującego.

  ola długołęcka
 • Gromadka dzieci: moda czy świadomy wybór?

  Gromadka dzieci: moda czy świadomy wybór?

  Hollywood baby boom - tak mówimy o gwiazdach, które obok imponującej kariery realizują się jako matki i z dumą prezentują ciążowe brzuchy na czerwonym dywanie. Wiele z nich bardzo świadomie decyduje się na wielodzietną rodzinę. W Hollywood jest coraz więcej rodzin z gromadką dzieci. Poznaj gwiazdy, które urodziły więcej niż dwójkę dzieci!

  spiro33
 • Matka i córka - tajemniczy związek dusz

  Matka i córka - tajemniczy związek dusz

  Matka i córka: to relacja niezwykła i tajemnicza. Kochamy się, a jednocześnie uciekamy od siebie. Nawet zbuntowane wiele życiowych decyzji podejmujemy w odniesieniu do matki. W zgodzie z nią lub przeciw niej. Jest zawsze obecna, nawet wtedy, kiedy uciekniemy do innego miasta.

  Adriana Klos, psycholog
 • Daj miłość, zostań rodziną zaprzyjaźnioną

  W domu dziecka są jak w internacie, od poniedziałku do piątku. Wszystkie wolne dni, święta, wakacje spędzają ze swoją rodziną. O tym co należy zrobić, aby zostać rodziną zaprzyjaźnioną mówi Joanna Kulpińska: członek zarządu Fundacji Bene Vobis, pedagog, profilaktyk społeczny.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Dziś Dzień bez Śmiecenia

  To, jak funkcjonujemy i organizujemy nasze życie ma bezpośredni wpływ na środowisko naturalne. Już dziś możesz zadbać, by twój dom i rodzina stały się bardziej przyjazne dla Ziemi.

  karlaka
 • Masz botoks? Twoje relacje z bliskimi są zagrożone!

  Masz botoks? Twoje relacje z bliskimi są zagrożone!

  Coraz częściej naukowcy krytykują zabiegi wygładzania zmarszczek za pomocą botoksu. Dowiedli, że osoby regularnie stosujące zastrzyki z jadu kiełbasianego przestają odczytywać emocje na twarzach najbliższych i rodziny.

  jolbi
 • Gwiazdy na królewskim ślubie

  Gwiazdy na królewskim ślubie

  Lista wybranych gości zaproszonych na ślub w Westminster Abbey została opublikowana na oficjalnej ślubnej stronie pary. Zobacz gwiazdy, które wezmą udział w królewskim ślubie.

  kk
 • Gadżety dla Kate i Williama: ładnie i dizajnersko?

  Gadżety dla Kate i Williama: ładnie i dizajnersko?

  Dla osób, które 29 kwietnia nie wybierają się do Londynu, telewizja BBC Entertaiment przygotowało relację na żywo z uroczystość ślubnych. Tymczasem w całej Anglii już od kilku miesięcy sklepy z pamiątkami, popularne brytyjskie domy handlowe, puby oferują królewskie gadżety dla miłośników królewskiej rodziny. W naszej galerii pamiątki wyprodukowane specjalnie z okazji ślubu Williama i Kate. Zamówicie?

  spiro33
 • Abecadło ślubnych obrzędów i przesądów

  Chcecie podczas ceremonii i wesela przestrzegać zasad bon tonu? Pragniecie kultywować stare tradycje? Uważacie, że nie zaszkodzi zwracać uwagę na przesądy związane z zamążpójściem? Ten poradnik jest dla Was!

  redakcja
 • Partnerstwo. A co to takiego?

  Coraz częściej mówimy o partnerstwie, dążymy do związków opartych o sprawiedliwy podział ról. Tymczasem w Polsce nadal dominuje typowy model funkcjonowania rodziny i opiera się na podwójnym obciążeniu kobiet obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Jakie są tego konsekwencje?

  opr. joanna biszewska
 • Seks? Nie, dziękuję!

  Seks? Nie, dziękuję!

  Jest zdrowy, z założenia przyjemny, sprzyja długowieczności, ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie rodziny... Zalet seksu jest naprawdę sporo, a jednak niektórzy w ogóle nie odczuwają potrzeby zbliżeń. Dlaczego?

  ed
 • Lalka przyszłej księżnej

  BBC przygotowuje serię programów o rodzinie królewskiej, a popularna na Wyspach firma Hamley wyprodukowała lalkę, podobiznę Kate Middleton. Zabawkę można nabyć za 35 funtów. Szaleństwo?

  jolbi
 • Namiętność, czyli żyli krótko i niebezpiecznie

  Namiętność, czyli żyli krótko i niebezpiecznie

  Namiętność najlepiej rozwija się w niebezpiecznych, niesprzyjających, a wręcz zagrażających miłości warunkach. Pamiętacie "Romea i Julię"? "Przeminęło z wiatrem"? A może film "Wróg u bram"? Skłócone rodziny, wrogowie, wojny, wszechobecna śmierć i groza - oto co czyni miłość i bezpieczeństwo tak bardzo podniecającymi.

  Voca Ilnicka
 • Rozwodowe trendy

  Rozwodowe trendy

  Zamiast płakać, celebrują rozwód. Niszczą obrączki drewnianym młotkiem, kupują szampany, zapraszają gości i posyłają rodzinę i przyjaciół do sklepów po dodatkowe tostery, mikrofalówki i telewizory. Poznaj rozwodowe trendy.

  spiro33
Wypowiedzi na forum o:

rodzina

 • Poznam samotną mamę/ Założę rodzinę

  Hej, Jestem 27-letnim gejem, który nie nadaje się do związków z facetami. Szukam kobiety do założenia normalnej rodziny. Jestem wysokim, atrakcyjnym brunetem, pracowitym i przyjacielskim, na poziomie. Chętnie poznam samotną mamę z dzieckiem, które wychowam jak swoje lub kobietę, która sama, z

 • Rodzina patchworkowa

  Mniej mnie ciekaw ze ona ma dzieci z różnymi facetami, a bardziej motywację facetów kolejnych którzy się lądują w coś takiego.

 • Czy macie duże rodziny?

  Witam Dziewczyny, mam jakiegoś doła i zawsze jest w okolicy Świąt...Niezaleznie od pandemiai...Ze strony mojej Mamy zmarła tym tygodniu ostatnia osoba z najstarszego pokolenia...Z tej strony zostali mi rodzice I jedni Wujkowie...Ze strony Taty liczniejsza rodzina,ale nie spędzamy razem świat...Mam

 • rodzina zła za kwarantannę

  jakaś paranoja! rodzina się na mnie obraziła, że ma przeze mnie kwarantannę bo mam covida. Uważają że mogłam powiedzieć, że mieszkam sama. Nie ogarniam -- nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...

 • Izolacja od rodziny

  W sąsiednim wątku ktoś pisał, że to lekkomyślność nie izolować się od "zdrowych" członków rodziny, ale czy jest sens izolacji skoro było się w bliskim kontakcie z dziećmi przez 5 dni od wystąpienia pierwszych objawów? Czy nie jest tak, że jeśli miały się zarazić to się już zaraziły?

 • Kulawy od razu po obudzeniu się zwołał naradę Rodz

  Kulawy od razu po obudzeniu się zwołał naradę Rodziny -- Uwaga szczur!

 • Odmienia się "rodzinę" przez wszystkie przypadki..

  przy Rzeczniku Praw Dziecka powstanie Rada, która zbada KAŻDY przypadek śmierci dziecka w wyniku krzywdzenia. Zespół roboczy przeprowadzi analizę, która ustali braki systemowe po to, by można było dostrzec krzywdzenie dziecka odpowiednio wcześniej i zareagowanie, zanim dojdzie do najgorszego - do

 • "Dar rodzn polskich dla rodzin ukraińskich"

  "W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Dzień Świętości Życia, ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, poświęcił figurę Matki Bożej w otoczeniu skrzywdzonych dzieci. Pomnik Dzieci Nienarodzonych jest darem rodzin polskich dla rodzin ukraińskich . Stanął przy kościele parafii pw. św.

 • Rozpad rodziny

  Znacie takie historie, w których rodzina (szeroko rozumiana) z powodu jakiegoś wydarzenia podzieliła się na amen? Czy po iluś tam latach, ew. w innym pokoleniu, udało się odnowić kontakt? U mnie dość banalna historia: alkoholik po rozwodzie umył ręce i więcej dziećmi się nie interesował, a jego

 • patologiczne stosunki w rodzinie

  i się na to godziła) Ewka nawet go rozumie, że on chciałby mieć jakąś rodzinę, bo z dziadkami kontakt był słaby, zanim odeszli, Baśka była pochłonięta swoim życiem rodzinnym (3 dzieci i 9 wnuków) i niejednokrotnie dawała Ewce do zrozumienia, że jej po prostu przeszkadza ona i jej dziecko (ale to wie