Rozmowy z ozdrowieńcami

 • Radosław Majdan pokonał COVID-19. "Teraz wiem, że muszę bardziej uważać na swoje zdrowie"
 • Anna Kalczyńska chorowała na COVID. "Miałam uczucie, jakby ktoś stłukł mnie mocno kijem"
 • ''Powinienem mówić: Słuchajcie, COVID jest, można go złapać''

  ''Powinienem mówić: Słuchajcie, COVID jest, można go złapać''

  Niedawno spotkałem się z przypadkiem 30-latka, który zakażony trafił do szpitala na Wołoskiej, podłączono go pod respirator, ale było za późno - zmarł. Rodzina nawet nie miała szansy zobaczyć go i ubrać do trumny. Ciało zidentyfikowali przez SMS - mówi Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, który zakaził się COVID-19.

  Angelika Swoboda
 • Dorota Naruszewicz przeszła koronawirusa: W pierwszej izolacji sanepid dzwonił. Teraz nikt się nie odezwał

  Dorota Naruszewicz przeszła koronawirusa: W pierwszej izolacji sanepid dzwonił. Teraz nikt się nie odezwał

  Dorota Naruszewicz, aktorka filmowa i teatralna, znana szerokiej publiczności między innymi z "Klanu", "Na dobre i na złe" czy "Korony królów", poinformowała niedawno na swoim Instagramie, że przeszła koronawirusa. Gwiazda napisała: "Wracam do życia. Jeszcze dwa dni izolacji. Covid pokonany. Nie muszę wam mówić, jak się cieszę". Jednak to jej słowa o pomocy państwa - czy raczej jej braku - odbiły się w sieci szerokim echem. "System nie wyrabia, nikt w tej chwili nie nadzoruje stosowania się do obostrzeń izolacji" - podkreślała Naruszewicz. W rozmowie z nami opowiedziała o swoich przejściach z koronawirusem, sanepidem i planach pomocy innym, którzy zachorowali.

  Aleksandra Pajewska-Klucznik
 • Dorota Gardias: Testy kasetkowe pokazywały, że ani ja, ani Hania nie mamy koronawirusa

  Dorota Gardias: Testy kasetkowe pokazywały, że ani ja, ani Hania nie mamy koronawirusa

  Dorota Gardias bardzo ciężko przeszła zakażenie koronawirusem. Zakaziła się COVID-19 od swojej siedmioletniej córki Hani, która znacznie łagodniej przeszła chorobę. U dziewczynki pojawiła się tylko niewysoka gorączka. Gardias natomiast była hospitalizowana. - Objawy zupełnie inne niż zwykle przy infekcjach - w moim przypadku był to ból mięśni pleców na tyle silny, że przekręcanie się na łóżku sprawiało ogromny dyskomfort. Druga rzecz - ból oczu, dosłownie tych mięśni, które poruszają okiem, to było coś zupełnie niezwykłego dla mnie, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Pojawił się także ból głowy typu migrenowego, bardzo silny - prezenterka telewizyjna opowiedziała nam o swojej walce z chorobą.

  Aleksandra Pajewska-Klucznik