rozwód kościelny
-
Dostali rozwód kościelny po ponad 20 latach. Wcześniej błogosławił im Jan Paweł II
Byli razem 24 lata i wychowali wspólnie trójkę dzieci. Jaka jest historia pierwszego małżeństwa byłego już prezesa TVP? Niektórzy nie wiedzą, że Jacek Kurski wcześniej był mężem Moniki Mucek. Para otrzymała rozwód kościelny.
-
Coraz więcej Polaków decyduje się na unieważnienie małżeństwa. "Przestali się bać"
Osobom wierzącym, które wzięły ślub kościelny, jednak z różnych powodów nie chcą pozostać w związku małżeńskim, prawo kanonicze pozostawia furtkę w postaci unieważnienia małżeństwa. Okazuje się, że coraz więcej Polek i Polaków postanawia z niej skorzystać. - Są osoby, które zawarły małżeństwo mając 18-19 lat i zaraz potem chcą je unieważnić. Są też takie, które mają 50 i 60 lat - mówi adwokat kościelny.
-
Cichopek będzie chciała wziąć rozwód kościelny? Hakiel jest na to przygotowany
Po rozwodzie Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela pojawiły się przypuszczenia, że celebrytka prawdopodobnie w przyszłości będzie starała się o rozwód kościelny. Jak poinformował jeden z tygodników, jej były mąż jest przygotowany na takie rozwiązanie.
-
Ile kosztuje rozwód kościelny? Musimy być przygotowani na całkiem spory wydatek
Rozwód kościelny, prawidłowo określany jako unieważnienie małżeństwa, w ostatnich latach jest dosyć częstą praktyką. Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o znanych osobach, które starają się o jego uzyskaniu lub już im się to udało. Wiele osób zastanawia więc to, ile kosztuje stwierdzenie faktu nieważności zawarcia małżeństwa?
-
Rozwód kościelny, czyli unieważnienie małżeństwa. Jak uzyskać rozwód kościelny?
Rozwód kościelny, prawidłowo określany jako unieważnienie małżeństwa, jest coraz częstszą praktyką w Kościele katolickim. Co należy zrobić i jakie warunki spełnić, żeby móc go uzyskać?
-
Rozwód kościelny - w jakich przypadkach jest możliwy?
Polacy coraz częściej decydują się na wystąpienie o rozwód kościelny. Co roku do sądów biskupich wpływa aż kilka tysięcy wniosków. W jakich przypadkach rozwód kościelny jest możliwy?
-
Kiedy rozwód kościelny jest możliwy?
Dla osób wierzących, które z różnych przyczyn nie chcą pozostawać w związku małżeńskim i uważają, że mają ku temu odpowiednie powody, prawo kanonicze pozostawia furtkę w postaci unieważnienia małżeństwa.