rozwój kobiety

 • Czym jest miłość? Cztery teorie psychologiczne na jej temat

  Czym jest miłość? Cztery teorie psychologiczne na jej temat

  Ludzie kochają - to jedno z podstawowych uczuć, które odczuwa człowiek. Efekt jest prosty, ale mechanizmy rządzące miłością bardzo skomplikowane. Ba, przez wiele lat twierdzono, że nie da się ich racjonalnie wytłumaczyć.

  Ola Długołęcka
 • 16 rzeczy, które rozwaliły moje małżeństwa [PRZESTROGI BYŁEGO MĘŻA]

  Dan Pearce nie miał żadnych dobrych rad dla swojej mającej właśnie wyjść za mąż siostry. Dlaczego? Bo dwa z jego małżeństw rozpadły się z kretesem, pozostawiając go w stanie szoku i rozpaczy. W końcu Pearce, 34-letni samotnie wychowujący syna rozwodnik, stworzył na blogu Single Dad Laughing listę 16 rzeczy, które rozwaliły jego związki. Ku rozwadze i przestrodze - dla wszystkich, nie tylko siostry.

  Ola Długołęcka
 • "Przyjaciółka", która przemieniła rzemiosło udzielania porad w prawdziwą sztukę [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

  "Przyjaciółka", która przemieniła rzemiosło udzielania porad w prawdziwą sztukę [FRAGMENTY KSIĄŻKI]

  "Przykro słyszeć, że twoi rodzice to niedoinformowani bigoci" - pisze Cheryl Strayed w odpowiedzi na list, który z prośbą o radę przysłał do niej ukrywający swoją orientację gej. W swojej rubryce na portalu TheRumpus.net Strayed była po prostu "Przyjaciółką" pochylającą się nad losem innych w unikalny sposób. Jej rady zamieniły się w bestsellerową książkę - intymną, szczerą i prawdziwą.

  Ola Długołęcka
 • Bycie babcią to jak habilitacja! Prawdziwa nobilitacja [WASZE HISTORIE]

  Biały koczek, mocne okulary optyczne, bujany fotel, kot na kolanach i robótka ręczna w dłoni? Żadna z babć, które z okazji swojego święta opowiedziały o swoich relacjach w wnukami tak nie wygląda. Aktywne zawodowo, atrakcyjne i wyglądające na o wiele młodsze niż podaje ich metryka - tak wyglądają? A jak się w swojej roli czują?

  Ola Długołęcka
 • Dieta z sieciówki Pięknej Egzystencji

  W McDonald'sie - z wiadomo jakim rezultatem - żywił się Morgan Spurlock, w Subwayu - Jared Fogle. W dość drogą, ale nie do końca monotematyczną i niezdrową dietę w sieci kawiarni Starbucks przez rok inwestowała Beautiful Existence. Z jakimi efektami?

  Ola Długołęcka
 • Siła kobiet. Panie po czterdziestce dominują kino i telewizję

  Z badań wynika, że kobiety, które ukończyły 46. rok życia zaczynają się czuć niewidzialne. Może ich samopoczucie poprawi coraz większa reprezentacja pięknych, utalentowanych i silnych kobiet - ich rówieśniczek. Wymieniamy te z małego i dużego ekranu, bo je widać najlepiej..

  Ola Długołęcka
 • One kochają swoje ciała [SZCZUPŁE, UMIĘŚNIONE, KRĄGŁE]
Więcej o:

rozwój kobiety