rozwój osobisty

 • Kobieta na zakręcie

  Co robić kiedy poukładany świat zaczyna się rozpadać? O tym jak radzić sobie z problemami, aby się nie załamywać i czy można pomóc sobie samej mówi psycholog Lucyna Kwiatkowska.

  Rozmaiwała: joanna biszewska
 • Zakompleksieni mają gorzej?

  Zakompleksieni mają gorzej?

  Rodzice zamiast chwalić powtarzali, że "można było lepiej". Jesteś zdolna, zaradna, a mimo wszystko zakompleksiona. Czym można się wyleczyć z kompleksów?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Jak założyć firmę krok po kroku?

  Masz pomysł na biznes, a praca na etacie Cię znudziła? Załóż firmę i zostań swoją własną szefową. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.

  karlaka
 • Relacja z Tygodnia Kobiet Sukcesu

  Relacja z Tygodnia Kobiet Sukcesu

  Już po raz piąty, największa organizacja studencka w Polsce - Zrzeszenie Studentów Polskich - zorganizowała na początku marca najbardziej kobiecy tydzień w roku - Tydzień Kobiet Sukcesu 2011. Zapraszamy do galerii.

  kk
 • Ciągle chcę więcej i więcej...

  Ciągle chcę więcej i więcej...

  Chcemy być perfekcyjne, samowystarczalne, piękne i zaradne. W pogodni za ideałem nie dostrzegamy szczęśliwych momentów życia. Czy pokory i umiejętności cieszenia się z tego z mamy można się nauczyć? O wdzięczności opowiada psycholog Dorota Jasielska.

  Rozmawiała: joanna biszewska
 • Iść do przodu czy rozpamiętywać przeszłość?
 • Uzależnione od miłości

  Uzależnione od miłości

  Obsesyjne uczucie sprawia, że zapominamy o sobie. O tym, że miłość bywa jak uzależnienie opowiada terapeutka Kinga Dziedziczak.

  rozmawiała Karolina Kołodziejczyk
 • Czy istnieje przepis na idealny związek?

  Czy istnieje przepis na idealny związek?

  Empatia w związku dwojga ludzi to podstawa jego trwałości. Czym ona jest i czy można się jej nauczyć? O tym jak pracować nad swoimi uczuciami, jak nauczyć się słuchać i rozumieć bliską osobę opowiada Ewa Panufnik, trenerka empatii, współzałożycielka Dojrzewalni Róż.

  rozmawiała Joanna Biszewska
 • Co zrobić, kiedy nic nam się nie chce...

  Nieskończone zadanie wzmaga napięcie. Dodatkowo mamy poczucie ciągłego marnotrawienia czasu. A ta świadomość, że straconego czasu nie da się odzyskać, często wywołuje w nas panikę - "Nie zdążę!". Co zrobić, by takie sytuacje ograniczyć do minimum a z czasem je wyeliminować?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Bond jest blond

  Męski i przystojny Daniel Craig, znany z roli Bonda, wcielił się w...kobietę. W bujnych lokach blond i biało-czarnej sukience próbuje poczuć, jak to jest być piękną niewiastą.

  jolbi
 • Manifa 2011

  Manifa 2011

  DOŚĆ WYZYSKU! WYMAWIAMY SŁUŻBĘ!  To hasło przewodnie tegorocznej Manify. Zobacz czego jeszcze domagały się kobiety na ulicach polskich miast.

  k.kołodziejczyk
 • Jak wspierać innych?

  Jak wspierać innych?

  ?...bliscy boją się być blisko żeby nie być dalej...?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Tydzień Kobiet Sukcesu 7-11 marca 2011

  Sztuka autoprezentacji, efektywność osobista czy personal branding to tylko niewielka część tego, co czeka warszawskie studentki między 7 a 11 marca w Szkole Głównej Handlowej. Już po raz piąty, największa organizacja studencka w Polsce - Zrzeszenie Studentów Polskich - zaprasza na najbardziej kobiecy tydzień w roku - Tydzień Kobiet Sukcesu 2011.

  mat.prasowe
 • Jak skutecznie porozumiewać się w związku?

  Jak skutecznie porozumiewać się w związku?

  Podstawowym środkiem porozumiewania się są słowa. Jak je dobierać i jak rozmawiać z partnerem aby dokładnie wiedział o co nam chodzi i czego oczekujemy? Na temat efektywnej komunikacji rozmawiam z psycholożką Małgorzatą Krzak.

  rozmawiała Karolina Kołodziejczyk
 • Wypaleni

  Wypalenie zawodowe czyli utrata motywacji do działania i poczucie wyczerpania może przytrafić się każdemu i na każdym stanowisku pracy. Co robić kiedy praca przestaje przynosić satysfakcję? Rząd proponuje roczny urlop na zregenerowanie sił i podreperowanie zdrowia.

  jolbi
 • Para na dobre i na złe: czy to możliwe?

  Para na dobre i na złe: czy to możliwe?

  Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta. Tak, to jest możliwe. Doskonałym dowodem na to są nasi dziadkowie, którzy obchodzą ?złote gody?. Jednak, aby dożyć do takiego jubileuszu, potrzeba dużego zaangażowania i starań. A to już nie jest takie proste.

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • W ciąży do pracy, poznaj swoje prawa

  Chcesz wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy, ale okazuje się, że twoje stanowisko zostało zlikwidowane? Czy przysługują ci przerwy na karmienie? Ile godzin możesz pracować w odmiennym stanie i czy pracodawca może posłać cię w delegację? Odpowiedzi znajdziesz w Kodeksie pracy.

  opr. Joanna Biszewska
 • Kobieta i fantazje erotyczne?

  Kobieta i fantazje erotyczne?

  O poszukiwaniach kobiecej seksualności, dorastaniu w rozerotyzowanym świecie i o najskrytszych kobiecych fantazjach erotycznych opowiada psychoterapeutka, współautorka książki ?Porozmawiajmy o seksie? Olga Haller.

  rozmawiała joanna biszewska
 • Kobieta na stanowisku

  Kobieta na stanowisku

  Stereotyp Matki Polki odchodzi do lamusa. Kobiety w naszym kraju są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych w Europie. Sukces to nie tylko wyniki finansowe firmy. Jest nim równowaga pomiędzy życiem osobistym i zawodowym, doskonałe zarządzanie czasem i współpracownikami oraz umiejętnym rozdzieleniem obowiązków.

  Anna Karolina Koman
Więcej o:

rozwój osobisty