seksuolog

 • Znany seksuolog miał grupę "potępionych pacjentów". Twierdził, że transpłciowość "należy wybić im z głowy"

  Znany seksuolog miał grupę "potępionych pacjentów". Twierdził, że transpłciowość "należy wybić im z głowy"

  - Oskar wielokrotnie podkreśla, że terapia doktora zniszczyła jego i jego życie rodzinne - opowiada reporterka Iga Dzieciuchowicz. Autorka trzeciego sezonu podcastowego serialu "Śledztwo Pisma" podąża tropem polskiego seksuologa, którego przed laty pacjentki oskarżyły o prowadzenie terapii wibratorem. Okazuje się, że nadużyć mogło być więcej. Mimo to doktor Wiesław wciąż przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie.

  Klaudia Kolasa
 • "Dotyk ma na człowieka zbawienny wpływ, ale nie każdy - chodzi o dotyk, którego człowiek chce"
 • Chce sprawić, aby Polacy mieli lepsze życie seksualne. W tym celu stworzyła darmową aplikację
 • Mogę powiedzieć jego żonie, że mamy romans?

  Mogę powiedzieć jego żonie, że mamy romans?

  "Mamy romans od dwóch lat. On mnie kocha, ale kocha też dzieci i nie umie wybrać. Zrobię wszystko, żeby z nim być. A gdybym zadzwoniła do żony? Może to mu pomoże podjąć decyzję? Nie pytam czy to w porządku, tylko czy jest skuteczne"

  Nasza czytelniczka Ewa, według seksuolog Izabeli Jąderek, oczekuje swoistego rozgrzeszenia, a nawet przeniesienia ciężaru odpowiedzialności na innych ludzi. To tak nie działa, a jaki skutek mogłoby przynieść powiadomienie żony, trudno przewidzieć, chociaż szanse na zbudowanie nowej, udanej rodziny raczej marne. Dlaczego? Zobacz.

  Ekspertka wyjaśnia także, jak to możliwe, że kobiety nie wiedzą o podwójnym życiu partnera i co Ewę trzyma przy niewiernym mężu innej. "Mąż, który zdradza żonę, zdradza żonę" - ile w tym prawdy, że gdy decydujesz się na "towar z drugiej ręki", w przyszłości będziesz zdradzana?

  'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj..

  Dobry seks
 • Mam 170 cm i 88 kg wagi. Naprawdę mężczyzn to brzydzi? [LIST]

  Mam 170 cm i 88 kg wagi. Naprawdę mężczyzn to brzydzi? [LIST]

  Jestem ładna, ale za gruba. Nie mogę schudnąć. Czy to już oznacza, że nie mogę się podobać? - pyta nasza Czytelniczka, a seksuolog Izabela Jąderek w programie "Dobry Seks" próbuje wyjaśnić, skąd się bierze kanon piękna i dlaczego co za dużo, to już nie kręci.

  To nieprawda, że dla każdego mężczyzny atrakcyjne są kobiety o sylwetce modelki, a ci, którzy preferują puszyste, muszą być zaburzeni. Na pewno niepokojące jest, gdy partner robi wszystko, aby partnerka była otyła. Tzw. wypasacze marzą o w pełni uzależnionych kobietach, o wadze 200 kg i więcej...

  Większość panów pragnie jednak kobiety ani za chudej, ani zbyt okrągłej, bo to świadczy o dobrym zdrowiu, formie, kondycji i płodności. Co, jeśli sylwetka z czasem się zmienia? "Ona o siebie już nie dba", "Usidliła mnie i teraz się nie stara" - czy takie myślenie jest częste i słuszne?

  W programie także o tym, jak nawyki żywieniowe wpływają na jakość seksu.

  'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.

  Dobry seks
 • "Jestem 8 lat po ślubie i jeszcze nie miałam orgazmu. Jakie to uczucie?". Seksuolog: "Trzeba przyjrzeć się swojemu ciału"

  "Jestem 8 lat po ślubie i jeszcze nie miałam orgazmu. Jakie to uczucie?". Seksuolog: "Trzeba przyjrzeć się swojemu ciału"

  Nie mam orgazmu. Jakie to uczucie?


  Brak orgazmu może być spowodowany wieloma czynnikami, np. problemami z układem naczyniowym lub nerwowym. "Nie mam orgazmu" - pomocne może być też odkrycie, jaki dotyk pasuje, co sprawia przyjemność.

  - Jestem mężatką, lubię się kochać z mężem, ale jeszcze nie miałam orgazmu. Jakie to w ogóle jest uczucie? - pisze forumowiczka. - Przyczyn takiej sytuacji może być wiele, ale na pewno warto przyjrzeć się sobie. Czy lubię swoje ciało? Czy nie jest za grube, za chude? - radzi seksuolog, Iza Jąderek. - Trzeba też przyjrzeć się, jak wygląda sam seks - dodaje ekspertka.

  'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.

  Dobry Seks
 • "Normalne rozmowy o perwersyjnym seksie" - tego mi było trzeba!

  "Normalne rozmowy o perwersyjnym seksie" - tego mi było trzeba!

  Jakiś czas temu Gosia napisała tekst o nietrafionych prezentach gwiazdkowych. Słyszałam, że takie sytuacje zdarzają się, ale ja mam to szczęście, że prezenty, którymi jestem obdarowywana, zawsze są idealnie dobrane. Tak było również w tym roku. Mikołaj przyniósł mi lekturę ?Chuć czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie? autorstwa Ewy Wanat i dr Andrzeja Depko.

  Miss Olgu
 • Zachwycające klejnoty

  Zachwycające klejnoty

  Co w nas, kobietach, jest takiego, że nie potrafimy rozłożyć nóg przed partnerem, żeby się pozachwycał naszymi narządami płciowymi, bo nam natychmiast się to będzie kojarzyć z pornolem?

  Z dr Alicją Długołęcką, seksuolożką, rozmawiała Paulina Reiter
Więcej o:

seksuolog

 • Seksuolog radzi

  . Posłuży nam jeszcze bardziej, jeśli słodyczą wzajemnych pieszczot zastąpimy kaloryczny czekoladowy deser. Jak wygląda wizyta u seksuologa? Czy pacjent musi się rozebrać do naga? To bardzo ważne pytanie. Wiele osób zwleka z pójściem do seksuologa

 • Seksuolog radzi

  się seksuologa. Specjalista będzie w stanie ustalić, na czym polega problem, a proszę mi wierzyć - w większości przypadków terapia polega na uwolnieniu kobiety od jakiegoś rodzaju psychicznej blokady, o której sama nie ma nawet pojęcia. Na przykład często kłopoty z osiągnięciem orgazmu mają panie

 • Nie kocha, ale lubi i szanuje. Mąż gej

  wystawnością kolacje i awans społeczny. Pobrali się. Po dwóch latach ona zapragnęła czegoś więcej. Trafili do seksuologa, on się przyznał, że nie jest w stanie jej dać pełnego związku, bo jest odmiennej orientacji seksualnej. A ona o tym wcześniej nie wiedziała? Nie.  I ten mężczyzna nie miał z tym

 • Orgazmy wcale nie są gwarancją udanego związku. Seks to za mało!

  , namówić na wizytę u psychoterapeuty. Przecież po to jesteśmy, by pomagać. Andrzej Gryżewski – seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), psycholog, certyfikowany edukator seksualny. Autor bestsellerowej "Sztuki obsługi penisa", książek "Jak facet z facetem, rozmowy o

 • Seksuolog radzi

  Czy jeżeli partner podczas wspólnego urlopu chodzi na plażę nudystów, to może znaczyć, że zaczyna szukać innych podniet, innych kobiet? Kobiety często biorą sobie do serca takie zachowanie mężów. "Już mu nie wystarczam" - to pierwsza myśl,

 • Seksuolog radzi

  Co ma zrobić młoda kobieta, która czuje, że traci powoli zainteresowanie dużo od siebie starszym partnerem? Związki, w których partnerów dzieli duża różnica wieku, mają wiele zalet, ale i sporo pułapek. Wiążąc się z mężczyzną dużo od siebie starszym,