szpik kostny

 • 40 milionów ludzi w bazie i ani jednego zgodnego dawcy szpiku dla 14-letniej Amelii

  40 milionów ludzi w bazie i ani jednego zgodnego dawcy szpiku dla 14-letniej Amelii

  Już blisko 40 milionów ludzi na świecie i 2 miliony w Polsce zadeklarowało gotowość ratowania życia osobom potrzebującym przeszczepienia szpiku. Niestety, to wciąż za mało. Wśród wszystkich potencjalnych dawców nie ma genetycznego bliźniaka dla Amelii. Tu nie pomogą żadne pieniądze. Nie ma innego leku. Ratunkiem mogą być tylko nowe rejestracje.

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
 • Od deklaracji po badania kontrolne - to czeka dawcę szpiku (krok po kroku)

  Od deklaracji po badania kontrolne - to czeka dawcę szpiku (krok po kroku)

  Chciałbyś pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie i jesteś gotów oddać krwiotwórcze komórki macierzyste, ale przerażają cię formalności? Boisz się papierków, procedur, zamieszania? Martwisz się o swoje zdrowie? Jeśli nie wiesz, co tak naprawdę czeka dawcę przed i po pobraniu krwiotwórczych komórek macierzystych genetycznemu bliźniakowi, warto to zmienić.

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
 • 'Gdy Jarek pomagał swojemu genetycznemu bliźniakowi, obok nas umierał młody policjant'

  "Gdy Jarek pomagał swojemu genetycznemu bliźniakowi, obok nas umierał młody policjant"

  Ratowanie ludzkiego życia to doświadczenie nieporównywalne z żadnym innym. Małżonkowie Weronika i Jarek doskonale je znają: są dawcami szpiku. Weronika oddała krwiotwórcze komórki macierzyste z krwi obwodowej, a Jarek szpik z talerza kości biodrowej. Opowiadają o osobistych motywach i rozprawiają się z mitami na temat metod pobrania szpiku.

  MATERIAŁ PROMOCYJNY PR 
Więcej o:

szpik kostny