Twój Weekend
-
Kobiety to "temat z gwiazdką". O seksizmie w polskich podręcznikach [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]
Za sprawą strajku nauczycieli polska edukacja trafiła na usta wszystkich. W dyskusji mało było jednak mowy o tym, jak bardzo nasz system edukacji przesiąknięty jest płciowymi stereotypami i brakiem akceptacji dla szeroko pojętej różnorodności. A co za tym idzie: jak taki kształt edukacji wpływa na mentalność i to, jakim społeczeństwem jesteśmy i będziemy za lat 10, 20 czy 50.
-
Ostatni "Twój Weekend" wywalczył "Oscary" w Cannes! Wybaczcie, ale po prostu musimy się pochwalić
Nike, "New York Times", Adidas, "Gra o Tron"... Z takimi tuzami nasze ostatnie wydanie magazynu "Twój Weekend" walczyło na festiwalu Cannes Lions 2019 o "Oscary branży mediowej i reklamowej". I wygrało! Ale nagrody to tylko wisienka na torcie. Zależy nam na kontynuacji rozpoczętej w Dzień Kobiet dyskusji.
-
"Wszyscy jesteśmy seksistami. Tylko niektórzy z nas są lepiej wychowani" [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]
Seksizm jest wszędzie. Był i będzie, ale dziś mówimy o nim więcej i głośniej, zaczynamy go definiować i eliminować. Da się? Moim zdaniem do końca nie. Bo seksizm mamy w głowach, jest w naszej kulturze i otoczeniu. Seksizm zwyczajnie sprzedaje: leki, trumny, samochody, programy w telewizji. Żyć trzeba, rachunki płacić też - pisze dla nas Karolina Korwin-Piotrowska.
-
(Seks)komunikacja, czyli dlaczego się nie dogadujemy? "Błahe pytanie "co lubisz" potrafi zmienić wszystko" [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]
Krytykowani, nierozumiani mężczyźni. Kobiety niemówiące o swoich potrzebach. Gdzie tkwi sedno nieporozumień w związkach - tych na całe życie, jak i tych na jedną noc? Jak rozmawiać, aby się dogadać? O sztuce (seks)komunikacji z Patrycją Wonatowską, seksuolożką i współtwórczynią Instytutu Pozytywnej Seksualności rozmawiają redaktorki magazynu G'rls ROOM.
-
"Czego nie mówią kobiety i czego boją się mężczyźni". Nowy cykl na Gazeta.pl [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]
8 marca 2019 roku, w Dzień Kobiet, wydaliśmy ostatni numer magazynu erotycznego "Twój Weekend". Chcieliśmy tą akcją symbolicznie zagrać ze stereotypami płciowymi, pokazać, jak wiele wciąż jest do zrobienia w kwestii równouprawnienia i edukacji seksualnej. Wasze - często bardzo krytyczne - komentarze, zapoczątkowały nowy cykl artykułów.
-
Zamknięcie "Twojego Weekendu" to początek. Co miesiąc publikujemy równościowe odcinki z cyklu Ósmy dzień miesiąca
W kwestii równouprawnienia i edukacji seksualnej wciąż jest wiele do zrobienia. Kupienie i zamknięcie "Twojego Weekendu" to dopiero początek. Wasze - często bardzo krytyczne - komentarze stały się impulsem do powstania nowego cyklu artykułów na Gazeta.pl. Chcielibyśmy, by inspirowały do dyskusji na tematy, które naprawdę nurtują naszych czytelników.