Ukraina

 • Jak uświadomić Rosjan na temat tego, co naprawdę dzieje się teraz w Ukrainie? To bardzo proste
 • Seniorka z Polski mówi o Putinie. Padły mocne słowa. 'Na cóż on liczy?'

  Seniorka z Polski mówi o Putinie. Padły mocne słowa. "Na cóż on liczy?"

  Wojna w Ukrainie trwa. Na ulicach giną już nie tylko żołnierze, ale również cywile. Ostrzeliwane i bombardowane są szkoły, szpitale, czy komisariaty policji. Sytuacja jest niezwykle napięta. Dziennikarz serwisu "Goniec.pl" zapytał polską seniorkę co myśli o Władimirze Putinie.

  Agnieszka Matracka
 • Agnieszka Kaczorowska o niesieniu pomocy. 'Zdarzyło się podejście: my już pomogliśmy'
 • Her Impact oferuje Ukrainkom pomoc w szukaniu pracy. 'Naszą misją jest zapewnienie pracy tak wielu osobom jak się da'
 • Rosyjska topmodelka zabiera głos w sprawie wojny w Ukrainie. Poruszające słowa
 • Modą pokazują swoje wsparcie dla Ukrainy. 'Reprezentuję wszystko, czego Putin nienawidzi'

  Modą pokazują swoje wsparcie dla Ukrainy. "Reprezentuję wszystko, czego Putin nienawidzi"

  Oczy całego świata zwrócone są obecnie w stronę Ukrainy, która zaatakowana została przez Rosję. Część influencerek oraz influencerów, wykorzystując swoje zasięgi, postanowiło modą wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy. - Dziś z dumą reprezentuję wszystko, czego Putin nienawidzi. Gej ze swoją wolnością i prawami, w sukience haute couture - napisał na Instagramie Fredrik Robertsson.

  judyta witkiewicz
 • Ołena Zełenska dziękuje Ukrainkom. Opublikowała poruszające zdjęcia z kraju

  Ołena Zełenska dziękuje Ukrainkom. Opublikowała poruszające zdjęcia z kraju

  Pierwsza dama Ukrainy ponownie zabrała głos, zwracając się do swoich walczących rodaczek. - Przed wojną (jakże przerażające i wciąż niezwykłe jest to, co mówię) napisałam, że w Ukrainie jest o 2 mln więcej kobiet niż mężczyzn. Zwykła statystyka. Ale teraz nabiera to zupełnie nowego znaczenia. Bo to znaczy, że nasza obecna opozycja ma szczególnie kobiecą twarz - zauważyła Ołena Zełenska.

  Paula Konieczny
 • Poruszające nagranie dzieci z Ukrainy. W schronie grają w karty i śpiewają hymn

  Poruszające nagranie dzieci z Ukrainy. W schronie grają w karty i śpiewają hymn

  Wojna w Ukrainie trwa. Setki tysięcy uchodźców uciekło ze swojego kraju, ale spora część została. Ludność cywilna chowa się w piwnicach, czy schronach, bo bombardowania ich miast nie ustają. Wśród nich są dzieci. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać, jak wygląda teraz ich rzeczywistość.

  Agnieszka Matracka
 • 'Zawsze czuję twoją miłość'. Historia małżeństwa Wołodymyra i Ołeny Zełenskich

  "Zawsze czuję twoją miłość". Historia małżeństwa Wołodymyra i Ołeny Zełenskich

  Po 18. latach małżeństwa, ich związek został wystawiony na niewyobrażalną próbę. Jednak nawet w obliczu wojny, stoją za sobą murem. Kiedy Prezydent Ukrainy otrzymał propozycję ewakuacji, odpowiedział: "Potrzebuję amunicji, a nie podwózki". - Nie będę panikować i płakać. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę obok nich. I obok mojego męża - powiedziała z kolei Ołena Zełenska, żona Wołodymyra Zełenskiego, z którym od 2003 roku tworzą udane małżeństwo.

  judyta witkiewicz
 • Zwierzęta to ciche ofiary wojny w Ukrainie. 'Pani płakała na kolanach przed sunią'

  Zwierzęta to ciche ofiary wojny w Ukrainie. "Pani płakała na kolanach przed sunią"

  Zwierzęta to też ofiary wojny. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami poświęciło temu jeden ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku. - Myślałam, że widziałam już wszystko i nic mnie w tej pracy już nie zaskoczy, nie złamie. Ale tragedia nie tylko zwierząt, ale także ich właścicieli jest nie do zaakceptowania - wyznała autorka wpisu.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Inwazja Rosji na Ukrainę. Jak poradzić sobie z lękiem i nie dać się panice? Radzi psycholożka

  Inwazja Rosji na Ukrainę. Jak poradzić sobie z lękiem i nie dać się panice? Radzi psycholożka

  Trwa piąty dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Jak podało MSW Ukrainy, śmierć poniosło do tej pory 352 cywilów, w tym 14 dzieci, a do Polski trafiło już kilkaset tysięcy uchodźców. W odpowiedzi na sankcje oraz pomoc, jakiej kraje udzielają Ukrainie, prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił postawieniem w stan najwyższej gotowości sił odstraszania nuklearnego. Jak w tej kryzysowej sytuacji poradzić sobie z lękiem i nie dać się panice? Radzi psycholożka Katarzyna Kucewicz.

  Paula Konieczny
 • Atak Rosji na Ukrainę. Była Miss dołączyła do Sił Zbrojnych Ukrainy? Zamieściła zdjęcie z bronią
 • Firmy Ewy Chodakowskiej włączają się w pomoc dla Ukrainy. 'To jest nasze nowe wyzwanie'
 • Jak przyjąć uchodźcę z Ukrainy do domu? Chęć niesienia pomocy może zgłosić każdy
 • Pobrali się, a zaraz potem ruszyli do walki o kraj. 'Robimy wszystko, co w naszej mocy'
 • 'BlaBlaCar' udostępnił opcję przewozu uchodźców za darmo spod granicy

  "BlaBlaCar" udostępnił opcję przewozu uchodźców za darmo spod granicy

  Coraz więcej firm i platform włącza się w pomoc dl uciekających uchodźców z Ukrainy. Wiele osób oferuje darmowe przejazdy w jakikolwiek zakątek Polski spod wschodniej granicy. Do tego grona dołączyła również znana platforma "BlaBlaCar", która stworzyła specjalną opcję w swojej aplikacji.

  Agnieszka Matracka
 • Ukraińskie kobiety chwyciły za broń. Te zdjęcia i filmiki pokazują ich heroizm
 • Była jedną z największych krytyczek Putina. Zabito ją w dniu jego urodzin

  Była jedną z największych krytyczek Putina. Zabito ją w dniu jego urodzin

  Annę Politkowską zastrzelono ponad 15 lat temu w biały dzień w Moskwie. Do dzisiaj nie udało się jednak ujawnić zleceniodawców zabójstwa. - Śledztwo przeciągało się do tej pory, ponieważ zleceniodawca - to polityka. I najwyraźniej wielka polityka. A jeśli tak, to osobiście jestem pewien: zleceniodawca jest znany - powiedział po latach zastępca redaktora naczelnego dziennika "Nowaja Gazeta" Siergiej Sokołow.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Szefowa telewizji RT na liście osób objętych sankcjami UE. Kim jest Margarita Simonyan, nazywana carycą propagandy?

  Szefowa telewizji RT na liście osób objętych sankcjami UE. Kim jest Margarita Simonyan, nazywana carycą propagandy?

  Rada UE w środę oficjalnie przyjęła pierwszy pakiet sankcji wymierzonych w Rosję. Na liście znaleźli się czołowi rosyjscy politycy i dowódcy wojskowi, a także 27 osób i podmiotów, które odegrały rolę w podważaniu integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy. Wśród nich znalazła się Margarita Simonyan, redaktor naczelna anglojęzycznej telewizji Russia Today. Kim jest dziennikarka, nazywana carycą rosyjskiej propagandy?

  Paula Konieczny
 • Startuje akcja 'Ubrania do oddania'. Dowiedz się, jak pomóc uchodźcom z Ukrainy

  Startuje akcja "Ubrania do oddania". Dowiedz się, jak pomóc uchodźcom z Ukrainy

  "Ubrania do oddania" to projekt, który istnieje w Polsce już od 2017 roku. W związku z tragicznymi wydarzeniami, które obecnie mają miejsce na Ukrainie, w najbliższy weekend od 26 lutego startuje akcja, w której udział może wziąć każdy. Dowiedz się, jak pomóc mieszkańcom Ukrainy oraz uchodźcom, którzy przybywają do Polski.

  Aleksandra Pawłowska
Więcej o:

Ukraina

 • Jak możemy pomóc mieszkańcom Ukrainy?

  Na Gazeta.pl możesz śledzić na bieżąco sytuację w Ukrainie  Sytuacja w Ukrainie wstrząsnęła całym światem. W mediach co chwila pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych bomb i ofiar śmiertelnych u naszych wschodnich sąsiadów. Polski rząd zapowiedział, że w ciągu najbliższych godzin powstanie

 • PayPal umożliwił wysyłanie pieniędzy do użytkowników w Ukrainie

  Wcześniej ukraińscy klienci PayPal mogli używać platformy płatniczej tylko do wysyłania pieniędzy poza granice kraju. Na początku tego miesiąca firma ogłosiła, że opuszcza Rosję,  a wraz z tym zapadły decyzje o rozszerzeniu działań w Ukrainie. Użytkownicy systemu PayPal w Ukrainie będą teraz mogli

 • Zełenski podpisał ustawę legalizującą kryptowaluty na Ukrainie

  Firmy związane z tym rynkiem wkrótce będą mogły również otwierać rachunki w ukraińskich bankach. Od czasu inwazji Rosji świat wysłał Ukrainie około 100 milionów dolarów darowizn w postaci kryptowalut. Podpisanie tej ustawy przez prezydenta to kolejny ważny krok w kierunku wydobycia sektora

 • Uciekła z Afganistanu, teraz pomaga Ukraińcom. "Chwała Ukrainie"

  Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl "Zorganizowałam przejazd przez granicę na Ukrainę, aby zapewnić pomoc humanitarną, wsparcie medyczne i pierwszą pomoc dla ludności Ukrainy" ? poinformowała za pomocą mediów społecznościowych Nilofar Ayoubi, pochodząca z Afganistanu

 • Mapy Apple oznaczają teraz Krym jako część Ukrainy

  Jak zauważa Mashable Apple po cichu zmieniło swoje zdanie odnośnie przynależności Krymu i teraz w ich aplikacji pogodowej oraz mapach, jest on integralną częścią Ukrainy. Warto przypomnieć przy okazji, że Apple miało z tym spory problem. Tuż po aneksji Krym był oznakowany bez przynależności

 • Pomaganie będzie łatwiejsze. Grupa OLX dla Ukrainy

  sposoby, czasem nieco chaotycznie. Kategoria ?Dla Ukrainy" zdecydowanie ułatwi niesienie pomocy, a wybór serwisu OLX na wspólne działanie był oczywisty, ze względu na to, że zarówno Polacy, jak i Ukraińcy świetnie go znają ? tłumaczy Marcin Kawecki, szef segmentu nieruchomości w Grupie OLX. Kategoria Dla Ukrainy

 • Edyta Pazura zatrudniła uchodźców z Ukrainy. "Musimy działać"

  Bądź na bieżąco. Więcej o wojnie w Ukrainie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl. Edyta Pazura bardzo mocno przeżywa wojnę w Ukrainie. Podzieliła się wpisem, w którym przyznała się, że to jej największy koszmar z dzieciństwa. Zamiast załamywać ręce, gwiazda zaangażowała się w pomoc uchodźcom