zamieszki

 • 'Nie wykonujcie egzekucji na dziewczynkach. Najpierw poślubcie je na jedną noc'

  "Nie wykonujcie egzekucji na dziewczynkach. Najpierw poślubcie je na jedną noc"

  W związku z trwającymi już dwa miesiące protestami po brutalnym morderstwie 22-letniej Mahsy Amini przez irańską policję ds. moralności, władze aresztowały ponad 14 tysięcy osób. Jak wynika z najnowszych informacji wśród zatrzymanych wiele jest niepełnoletnich dziewcząt i chłopców. W walce o swoją wolność i prawa kobiet biorą udział nawet 13, 14 i 15-letnie obywatelki i obywatele Iranu.

  Joanna Zaremba
 • Iranki palą hidżaby i ścinają włosy po śmierci 22-letniej Mahsy. 'Śmierć dyktatorowi!'

  Iranki palą hidżaby i ścinają włosy po śmierci 22-letniej Mahsy. "Śmierć dyktatorowi!"

  Masowe protesty i zamieszki w Iranie trwają od piątku. Na ulice miast, w ramach aktu sprzeciwu wobec irańskiego prawa szariatu - nakazującemu kobietom powyżej 7. roku życia zakrywanie ciała i głowy - wychodzą setki osób. Podczas starć z irańską policją zginęło już pięć osób. Irańskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do pokojowo protestującego tłumu - alarmują aktywiści i dziennikarze.

  Joanna Zaremba
 • Weronika Rosati o brutalnych zamieszkach w USA. 'Obawiam się o swoje bezpieczeństwo'

  Weronika Rosati o brutalnych zamieszkach w USA. "Obawiam się o swoje bezpieczeństwo"

  Weronika Rosati jest naocznym świadkiem tego, co dzieje się obecnie w Stanach Zjednoczonych, po śmierci George'a Floyda w Minneapolis. Aktorka, opublikowała na swoim Instagramie nagranie, na którym poruszyła temat trwających zamieszek. Przyznała, że obawia się o bezpieczeństwo swoje i przede wszystkim swojej córki.

  redakcja
 • Zabici w Kijowie. Czy to wszystko kogoś naprawdę obchodzi?

  Zabici w Kijowie. Czy to wszystko kogoś naprawdę obchodzi?

  "Wiesz, co przynoszą demonstrantom na Majdanie kobiety? Barszcz ukraiński! Ha ha ha. Dobrze, że nie ruskie pierogi! Ha ha ha".To cytat z dyskusji jaka miała miejsce na FB mojego znajomego dziennikarza. Towarzyszyły temu także dość zmyślne memy o Majdanie. Kto ma z zabitych ubaw, a kto zapala w ich pamięci znicz pod ambasadą Ukrainy w Warszawie?

  Monika
Więcej o:

zamieszki