zdrowie kobiety

 • Dieta makrobiotyczna - jak oczyścić organizm z toksyn
 • Dentofobia, czyli dlaczego duże dzieci nie chcą iść do dentysty

  Polacy boją się dentysty, wynika z badań. Szacuje się, że jedna na trzy dorosłe osoby unika wizyt u stomatologa, a jeśli już go odwiedza to tylko dlatego, że zęby zaczęły boleć. Jak walczyć z dentofobią i skąd właściwie się u nas wzięła?

  Martyna Wyrzykowska
 • Czułe słówka pomagają w chudnięciu?

  Myślenie o sobie jako o ?tłustej? i wytykanie swojemu ciału niedoskonałości w towarzystwie znajomych to wyraz braku lojalności względem nas samych. Nic dziwnego, że z badań naukowców brytyjskich wynika, że taka postawa zabija sukces połowy diet.

  Ola Długołęcka
 • Nawyki zdrowej rodziny. Do wcielenia w życie od zaraz

  Nawyki zdrowej rodziny. Do wcielenia w życie od zaraz

  Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko miało dobre nawyki, najpierw musisz sama je wyrobić. Dziecko nie da się oszukać. Nie tylko będzie ignorować zalecenia, ale prędzej czy później przejmie niezdrowe zwyczaje dorosłych.

  Ola Długołęcka/Marcin Bończa-Tomaszewski (SZTUKA ŻYWIENIA)
 • Zacznij Nowy Rok od Smacznej Herbaty

  Zacznij Nowy Rok od Smacznej Herbaty

  Jesteśmy ambitne, pracowite i zaangażowane. To niezaprzeczalny fakt. Jednak żadna z nas nie jest w stanie pracować na najwyższych obrotach nieprzerwanie przez 8 godzin dziennie. Jeżeli odczuwasz chwilowy spadek formy, oderwij się od biurka i idź zaparz ulubioną herbatę. Gwarantujemy, zdrowy zastrzyk energii sprawi, że twoje baterie zostaną naładowane.

  Redakcja
 • 15 zdrowych rad od... zdrowych trzydziestek

  15 zdrowych rad od... zdrowych trzydziestek

  Nie jesteś już nastolatką, masz swoje zdanie, także w kwestiach zdrowia. Jakie przemyślenia mają kobiety, które przekroczyły magiczną trzydziestkę? Oto ich rady.

  Ola Długołęcka
 • Za bólem piersi może stać mastalgia

  Za bólem piersi może stać mastalgia

  Ból to część kobiecej doli - nie tylko niektórzy lekarze, ale i same przedstawicielki płci pięknej zdają się wyznawać, i co gorsza żyć, zgodnie z taką dewizą.

  Ola Długołęcka
 • Szkodliwe mity na temat raka piersi - nie wierz w nie!

  Szkodliwe mity na temat raka piersi - nie wierz w nie!

  W przypadku raka najważniejsza jest szybka reakcja. Niektóre z mitów, którymi obrósł nowotwór piersi niepotrzebnie usypiają nasza uwagę, inne wprowadzają nerwowość i nie mają pokrycia w badaniach naukowych.

  Ola Długołęcka
 • Oznaki nowotworów ginekologicznych, które kobiety ignorują
 • 5 sposobów na ciężkie nogi

  5 sposobów na ciężkie nogi

  Co robić, gdy nogi po dniu pracy są opuchnięte, ciężkie i obolałe? Przedstawiamy 5 najskuteczniejszych sposobów na problem ciężkich nóg.

  kk
 • Kobiecość okupiona cierpieniem?

  Kobiecość okupiona cierpieniem?

  Życie kobiet wcale nie jest usłane różami. Zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się sytuacjom, w których coś nas boli. Częściowo cierpienie wpisane jest w naszą płeć, w dużej mierze same je sobie fundujemy.

  ola długołęcka
 • U ginekologa na kawie

  U ginekologa na kawie

  Pamiętacie film Doktor T. i kobiety? Richard Gere jako przystojny ginekolog, który nie tylko leczy, ale również dostrzega wyjątkowość każdej z odwiedzających go kobiet? Ginekolog - ideał.

  Maria Magdalena
 • Sposoby na jesienną chandrę

  Sposoby na jesienną chandrę

  Nie zawsze gorszy humor czy spadek nastroju są oznaką depresji. Nie oznacza to jednak, że takie stany należy lekceważyć i poddawać się im. Przedstawiamy poradnik antydepresyjny  przygotowany w ramach kampanii społecznej Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

  karolina kołodziejczyk
 • Sauna dla urody i zdrowia

  Szukasz sposobu na jesienne przygnębienie i poprawę nastroju? Idź na saunę! Nie tylko dla zmarzluchów - rozgrzeje, dostarczy przyjemnych doznań i uleczy.

  karola kołodziejczyk
 • Spada płodność mężczyzn w Polsce!

  Spada płodność mężczyzn w Polsce!

  Naukowcy biją na alarm: gwałtownie spada płodność u mężczyzn. Jakie badanie najszybciej wykrywa męską bezpłodność i czy jest ona głównym wskazaniem do metody in vitro? Czy palenie tytoniu, picie alkoholu i przegrzewanie jąder obniża płodność mężczyzn?

  red
 • Co jeść gdy dopadnie jesienna chandra?

  Co jeść gdy dopadnie jesienna chandra?

  Chwytamy się różnych sposobów, aby nie popaść w jesienną depresję. Podpowiadamy jak w pyszny i prosty sposób przechytrzyć nasze samopoczucie.

  kk
 • Błyskawiczne wybielanie zębów: hit czy kit?

  Hollywoodzki uśmiech i zęby białe jak perły w godzinę? Czy rzeczywiście błyskawiczny zabieg wybielania zębów, który można wykonać w gabinecie stomatologicznym na przerwie obiadowej, przynosi oczekiwane i długotrwałe efekty?

  spiro33
 • Higiena, ale bez przesady

  Jesteśmy coraz bardziej pachnący, piękniejsi i sterylni. Ale czy zdrowsi? Polacy coraz częściej skarżą się na to, że dokucza im alergia. Sprzyja jej wielkomiejski styl życia, zanieczyszczenie powietrza spalinami oraz nadmiar higieny.

  kk
 • Urlop bez miesiączki

  Do niedawna była zmorą naszych urlopów. Dopadała nas w najmniej oczekiwanym momencie. Dzisiaj za pomocą nowoczesnej antykoncepcji hormonalnej możesz przesunąć jej termin.

  kk
 • Gadu, gadu czyli o czym rozmawiają kobiety?

  Gadu, gadu czyli o czym rozmawiają kobiety?

  Czy można z miłością mówić o malowaniu paznokci, kupowaniu butów, seksie i okresie? Barbara Piórkowska, poetka, autorka powieści "Szklanka na pająki" przestrzega przed wchodzeniem w utarte wzorce i przed banalnym czy stereotypowym myśleniem. Babskie gadanie uważa za coś istotnego i potrzebnego. A ty?

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Uśmiechnięci mają lepiej?

  Czy Polacy to naprawdę naród ponuraków? Czy śmiechu można się nauczyć, a ludziom uśmiechniętym lepiej się żyje? Ekspert jogi śmiechu Jacek Golański opowiada nie tylko o zbawiennym wpływie śmiechu na nasze życie.

  Rozmawiała: joanna biszewska
 • Kobieta na zakręcie

  Co robić kiedy poukładany świat zaczyna się rozpadać? O tym jak radzić sobie z problemami, aby się nie załamywać i czy można pomóc sobie samej mówi psycholog Lucyna Kwiatkowska.

  Rozmaiwała: joanna biszewska
 • W marcu nie żałuj sobie słońca

  Autobusami lub samochodami przemieszczamy się z pracy do domu, siedzimy w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, nie spacerujemy, nie przebywamy na świeżym powietrzu. Efekt? Spadek formy, zimowa depresja, przygnębienie, częste przeziębienia. Dlaczego marzec powinien być miesiącem słońca?

  joanna biszewska
Więcej o:

zdrowie kobiety