życie rodzinne

 • Życie z teściami pod jednym dachem. Czy taki układ może się udać? 'Babcia nie ma wstępu do kuchni'
 • Wigilia z rodziną - najlepiej wychodzi na zdjęciach

  Wigilia to dla wielu gra strategiczna dla zaawansowanych. Zaczyna się od ustalenia miejscówki, ewentualnie kolejności składania wizyt. Później nadchodzi Tour de Rodzina, a po drodze odpowiedzi na niewygodne pytania i lawina życiowych porad. Wigilia. Szopka, horror, czy komedia?

  Ola Długołęcka
 • Jestem wdową i tym nie zarażam - wywiad z Olgą Morawską o tym, jak przejść od siedzenia i płakania do życia na nowo

  Jestem wdową i tym nie zarażam - wywiad z Olgą Morawską o tym, jak przejść od siedzenia i płakania do życia na nowo

  Krótkie jasne włosy i taki płaszczyk, tysiące pomysłów i jak na jesienną szarzyznę zaskakująca witalność. Czy tak wygląda młoda wdowa? Tak wygląda Olga Morawska, której mąż, znany himalaista, zginął trzy lata temu w górach wysokich. Opowiada o przejściu od "trzeba żyć" do "chce się żyć" i fundacji Nagle Sami, którą powołała, by w tym procesie wspierać także innych nagle osamotnionych.

  Jagoda Mytych
 • Rodzinne mity, prawdy i tematy tabu. Akceptujesz je czy chcesz zmienić?

  Rodzinne mity, prawdy i tematy tabu. Akceptujesz je czy chcesz zmienić?

  Tak jak nasza prababka nie ufamy mężczyznom i podobnie jak dziadek, mamy skłonność do czarnowidztwa. Czy naszym życiem rządzą przekazy rodzinne, w jakie zostaliśmy wyposażeni przez kilka pokoleń wstecz? Losy naszych przodków mocno determinują nasze zachowania. Są drogowskazem, który działa poza naszą świadomością i nie zawsze wskazuje słuszną drogę. Warto zatem przyjrzeć się rodzinnym mitom, prawdom i tematom tabu. Dopiero, gdy je poznamy i zrozumiemy, będziemy w stanie odciąć się od schematów, które nas uwierają.

  Makrosfera/ Strefa Rodzinna
 • Rodzinne portrety - jak kiedyś pozowano do zdjęć?
Więcej o:

życie rodzinne