Fryzury retro na kilka ciekawych sposobów

Fryzury w stylu starego Hollywood nie wychodzą z mody, a my wciąż chętnie korzystamy z retro propozycji. Oto kilka z nich - prosto z wybiegu Frankie Morello!

To co przychodzi nam do głowy mówiąc o stylu retro, to przede wszystkim misterne upięcia, fale, czy styl Pin Up Girl. Jednym słowem duch starego, dobrego Hollywood. Oddaje on w 100% pełnię kobiecości.

Znamy wiele fryzur tego typu, jednak ostatni pokaz Frankie Morello sprawił, że spojrzeliśmy na modny styl w trochę inny sposób. Okazało się bowiem, że nieśmiertelny styl retro może ewoluować. A fryzury mogą nabierać innych, bardziej nowoczesnych i nie mniej ciekawych kształtów. Wystarczy jedynie odrobina pomysłowości.

Z tyłu włosy zaczesane są w dwa tak zwane "banany", które łączą się ze sobą na środku głowy. Aby efekt był zadowalający - warto włosy wcześniej natapirować.

Jednak pasma na czubku głowy jak najbardziej mają nawiązywać do przeszłości - fale i "ślimaczki" są jak najbardziej mile widziane.

Aby je zrobić, wystarczy wydzielić z włosów pojedyncze pasmo, które nawija się na palec. Najważniejsze by na końcu "ślimak"układał się w ładny, okrągły kształt. Należy upiąć go za pomocą spinki i powtórzyć czynność z kolejnym pasmem.

Takich ślimaczków możesz oczywiście zrobić więcej, wszystko zależy od twojego własnego uznania.

Innym ciekawym elementem okazały się pomysłowe opaski, w postaci butów uformowanych z włosów. Podobne rozwiązanie mogliśmy podziwiać w pracach Nagi Nody - nieżyjącej już artystki, która z włosów potrafiła wyczarować między innymi zwierzęta.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie propozycje fryzur według Frankie Morello!

Ready_to_Wear_Fall_Winter_2011_12  Frankie_Morello_BS_Milan_February_2011  PHOTO: EAST NEWS / ZEPPELIN

Zobaczcie również:

Romantyczny warkocz w stylu Beyonce - instruktaż

Romantyczny warkocz w stylu Beyonce

Więcej o: