ZUS
-
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. Te osoby nie mają szans na wypłatę z ZUS
O wcześniejszą emeryturę można ubiegać się na kilka sposobów. Taką możliwość mają m.in. osoby urodzone między 1948 a 1969 rokiem po spełnieniu określonych warunków. Nie wszystkie wnioski ZUS rozpatrzy jednak pozytywnie. Są pewne haczyki, o których warto pamiętać.
-
Kiedy wypłata 14 emerytury 2022? To pewne! W te dni pieniądze pojawią się na kontach seniorów
Kiedy wypłata 14 emerytury w 2022 roku? To pytanie zadaje sobie wielu seniorów. Znamy na nie odpowiedź. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy emeryci i renciści mogą liczyć na ten dodatek. W odróżnieniu od 13 emerytury pieniądze trafią jedynie do wybranych.
-
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury 2022. Wiemy, ile mogą na nim zyskać seniorzy
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury 2022 to dla wielu seniorów szansa na wyższe świadczenie. ZUS przyjmie je jednak tylko od wybranych, co jest efektem m.in. wprowadzonych od nowego roku zmian. Kto może liczyć na podwyżkę świadczenia i ile ona wyniesie?
-
Emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. Tylko ci seniorzy mają szansę na wcześniejsze świadczenie
Niektóre grupy zawodowe mają szansę na szybszy odpoczynek. Dotyczy to m.in. osób urodzonych między 1948 a 1969 rokiem, które wykonywały pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Oczywiście trzeba przy tym spełnić także szereg innych warunków, w związku z czym nie każdy wniosek ZUS może rozpatrzyć pozytywnie.
-
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. Bez tego wpisu ZUS nie wypłaci pieniędzy
Osoby urodzone między 1948 a 1969 mogą ubiegać się z ZUS o wcześniejszą emeryturę. Taka możliwość nie przysługuje jednak wszystkim. Trzeba spełnić nie tylko szereg obligatoryjnych warunków, ale przedstawić również odpowiedni wpis. Inaczej pieniądze nie zostaną wypłacone.
-
Wniosek o 500 plus dla seniora nie zawsze złożysz w ZUS. Są wyjątki. Wiemy gdzie należy się wtedy udać
500 plus dla seniora to jedynie potoczna nazwa świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Aby otrzymać pieniądze z tego tytułu, należy spełnić kryteria, ale także złożyć wniosek. Okazuje się, że nie zawsze zrobimy to w ZUS. Wiemy, gdzie należy się wtedy udać.
-
Emerytura po mężu się nie opłaca? Te wdowy nie chcą wnioskować o rentę rodzinną. Mają ważne powody
Wniosek o rentę rodzinną nie jest priorytetem dla każdej wdowy, ani bliskiej osoby zmarłej, lub zmarłego. Emerytura po mężu nie zawsze się opłaca, a przyczyną jest m.in. fakt, że nie wynosi 100 procent. Pomimo tego, że w 2022 roku jest wyższa, obywateli zniechęcają warunki.
-
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. ZUS przyzna ją tylko tym seniorom
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969 może zostać przyznana przez ZUS wyłącznie seniorom, którzy spełnią odpowiednie warunki. Nie dla wszystkich będą one takie same. Kluczowe znacznie ma bowiem rodzaj wykonywanej pracy.
-
Druga waloryzacja emerytur, a wypłata "czternastki". Jeśli zmiany wejdą w życie, seniorzy będą stratni
Pierwsza waloryzacja rent i emerytur wpłynęła na podwyżkę wielu świadczeń. Wzrosła trzynasta i czternasta emerytura, ale też np. renta rodzinna. Seniorzy zauważają stale rosnącą inflację i domagają się drugiej waloryzacji. Możliwe, że wpłynie na wypłatę "czternastki".
-
To pewne! Podwójna emerytura zostanie wypłacona tylko tym seniorom. Wystarczy wniosek. Nie przyjmie go ZUS
Podwójna emerytura dla wielu seniorów może być zastrzykiem dodatkowej gotówki. Niestety o pieniądze mogą ubiegać się wybrani. Seniorzy spełniające odpowiednie kryteria powinni złożyć wniosek, ale nie zrobią tego w ZUS. Gdzie należy zatem się udać, chcąc otrzymywać drugą emeryturę co miesiąc?
-
Dodatek dla urodzonych po 65 roku życia może wynieść ponad 1000 złotych. Jest na to kilka sposobów
-
Emerytury od lipca 2022 - tabela netto. Kiedy wyższe świadczenia zasilą konta seniorów? Znamy termin
-
Skuteczny sposób na kuny. Banalne rozwiązania, dzięki którym znikną z domu i posesji. Poznaj ich słabość
-
Jak zwracać się do teściowej? "Mówiłam 'mamo', ale zmądrzałam"
-
Sposób na ćmę bukszpanową jest prosty i tani. To niezawodny ratunek dla twoich roślin
- Kabina prysznicowa jest pełna zacieków i osadu? Te skuteczne sposoby za jedyne 3 zł rozwiążą problem
- Wiesz, czym zajmuje się zdun? To masz jeden punkt. Pytamy nie tylko o zapomniane zawody
- Jesteś lojalna, wszyscy cię lubią. 8 dowodów na to, że jesteś prawdziwym zodiakalnym Rakiem
- To oficjalne! ZUS wypłaci w 2022 emeryturę za urodzenie dzieci, ale tylko tym matkom
- Edyta Bartosiewicz była ikoną polskiej sceny rockowej. Dziś stroni od mediów i wygląda zupełnie inaczej
-
Emerytura dla urodzonych po 1948. To oficjalne! ZUS nie będzie brał pod uwagę tego elementu
To pewne. Emerytura dla urodzonych po 1948 będzie przyznawana na nowych zasadach. ZUS nie będzie brał już jednego z czynników, przez który dotychczas wiele wniosków było odrzucanych. Jest jednak pewien haczyk, o którym warto pamiętać podczas składania formularza.
-
Emerytura po mężu nie tylko dla wdowy. Te osoby mogą wnioskować o dożywotni zastrzyk gotówki
Emerytura po mężu jest wypłacana dożywotnio. Wnioskować o nią może wdowa, ale nie tylko. Jeśli warunki spełni inny członek rodziny, pieniądze mogą trafić również na jego konto. Niestety, wiele osób rezygnuje z pobierania tego świadczenia, ponieważ im się nie opłaca.
-
Emerytura po mężu. ZUS wypłaci ją nie tylko wdowie. Uprawnionych do pieniędzy po zmarłym jest więcej
Ze względu na to, że to najczęściej wdowy decydują się na pobieranie renty rodzinnej, świadczenie to często określane jest jako emerytura po mężu. O pieniądze z ZUS po śmierci bliskiej osoby mogą jednak ubiegać się nie tylko wdowy. Uprawnionych do wypłaty świadczenia jest więcej.
-
Wniosek o emeryturę. ZUS nie przyjmie go bez tego oświadczenia. Ważna zmiana dla przyszłych emerytów
Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Okazuje się, że miesiąc, w którym złożymy wniosek o emeryturę do ZUS ma wpływ na jej wysokość. Seniorzy, którzy mimo osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego, wstrzymają się nieco z formularzem, mają szansę na korzystniejsze wyliczenia, a tym samym wyższe świadczenie. Od nowego roku trzeba natomiast pamiętać o dostarczeniu jeszcze jednego oświadczenia do ZUS.
-
Emerytura po mężu, a separacja. Te wdowy mogą otrzymać pieniądze z ZUS pod jednym warunkiem
Renta rodzinna potocznie określana jako emerytura po mężu może zostać przyznana bliskim osoby zmarłej na wniosek. Najczęściej na pobieranie świadczenia decydują się natomiast wdowy. Nie wszystkie kobiety mają jednak szansę na otrzymanie pieniędzy. Co zaś w sytuacji, gdy małżeństwo pozostawało w separacji? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
-
W jakim miesiącu najlepiej przejść na emeryturę? Ci seniorzy mają szansę na wyższe świadczenie
Na wysokość świadczenia emerytalnego wpływa wiele czynników, a wśród nich możemy wymienić czas, w jakim złożymy do ZUS wniosek o emeryturę. Niektórzy seniorzy mogą liczyć na korzystniejsze przeliczenia, co przełoży się na wyższą, comiesięczną wypłatę. W jakim miesiącu najlepiej przejść na emeryturę? Podpowiadamy.
-
Podwójna emerytura co miesiąc. Ci seniorzy mogą ubiegać się o aż dwa świadczenia, ale nie z ZUS
Podwójna emerytura jest tylko dla wybranych seniorów. ZUS nie może wypłacić obu świadczeń, ale aby je otrzymać, trzeba złożyć aż dwa wnioski w różnych miejscach. Komu przysługuje podwójna emerytura co miesiąc i jakie wymogi należy spełnić? Wyjaśniamy.
-
Wcześniejsza emerytura dla rodziców. Kto ma na nią szansę? ZUS wypłaci pieniądze pod pewnymi warunkami
Wielu Polaków liczy, że wkrótce obowiązywać zaczną emerytury stażowe. Na ten moment szansą na wcześniejsze świadczenie jest m.in. emerytura pomostowa. Jednak o pieniądze z ZUS można ubiegać się nie tylko w tych okolicznościach. Wcześniejsza emerytura może być wypłacona również niektórym rodzicom. Jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać?
-
Bon turystyczny 2022. Do kiedy i gdzie można go wykorzystać? ZUS przypomina o upływającym terminie
Bon turystyczny powstał nie tylko po to, aby wspomóc branżę turystyczną odczuwającą skutki pandemii, ale przede wszystkim rodziny, które chciałyby zaplanować wspólny wypoczynek, a nie zawsze mają takie możliwości finansowe. ZUS przypomina jednak o zbliżającym się terminie ważności bonów. Podpowiadamy zatem, jak pobrać bon turystyczny oraz gdzie można go wykorzystać.
-
W jakim miesiącu najlepiej przejść na emeryturę w 2022 roku? Wiemy, kiedy warto złożyć wniosek
Osoby, które osiągnęły powszechny wiek emerytalny, mogą liczyć na świadczenie z ZUS. W tym celu niezbędny jest jednak wniosek o emeryturę. Jak się okazuje, to kiedy go złożymy, ma duże znaczenie. Niektóre miesiące są bowiem korzystniejsze pod względem przeliczenia wysokości świadczenia.
-
500 plus dla seniora. O pieniądze z ZUS mogą ubiegać się wybrani. "To nie jest sprawiedliwe"
500 plus dla seniora to potoczna nazwa świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Chcąc otrzymać pieniądze z ZUS trzeba jednak spełnić w pierwszej kolejności szereg wymagań. Choć od 1 marca więcej osób jest uprawnionych do wypłaty świadczenia, to pojawiają się zdania, że progi powinny zostać jeszcze bardziej zwiększone.
-
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych po 1948 roku. ZUS może zawiesić wypłatę świadczenia
Podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o tzw. emeryturach pomostowych wprowadzi dwie istotne zmiany, dzięki którym uzyskanie świadczenia ma być łatwiejsze. Jednak nawet po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, ZUS będzie mógł zawiesić wypłatę wcześniejszej emerytury.
-
Dwie emerytury wypłacane co miesiąc zamiast jednej? Tak, to możliwe! I to aż w trzech sytuacjach
Choć jest to nie zbyt częste to jednak możliwe. W naszym kraju może być pobierana podwójna emerytura. Wymagane jest jednak spełnienie konkretnych kryteriów i złożenie wniosków. Podpowiemy, gdzie należy to zrobić i kto może się o nie starać.
-
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury. Tylko tym seniorom będzie się opłacało go złożyć
W związku z nowymi tablicami średniego dalszego trwania życia opublikowanymi przez GUS od 1 kwietnia seniorzy, którzy złożą wniosek o ponowne przeliczenie emerytury, mogą liczyć na korzystniejsze świadczenia. Niestety nie od każdego zostanie on przyjęty, co podkreśla rzecznik ZUS.
-
Ponowne przeliczenie emerytury 2022. ZUS poinformował, kto skorzysta na nowych tablicach
Od 1 kwietnia ponowne przeliczenie emerytury 2022 dla seniorów ma być korzystniejsze. ZUS będzie bowiem korzystał z nowych tablic opublikowanych przez GUS, a to dla wielu osób jest szansą na wyższe świadczenie. Kto powinien złożyć wniosek? Podpowiadamy.
-
Emerytura po mężu nie zawsze się opłaca. "To wielce niesprawiedliwe". Wdowy przedstawiają swoje propozycje
Renta rodzinna to świadczenie przysługujące członkom rodziny osoby zmarłej po jej śmierci. Najczęściej decydują się na nie wdowy stąd też przyjęła się również nazwa emerytura po mężu. Niestety temat ten budzi wiele kontrowersji z uwagi na warunki, jakie trzeba spełnić, aby ZUS wypłacił z tego tytułu pieniądze.
-
Ponowne przeliczenie emerytury. To pewne! Te osoby nie będą mogły już złożyć wniosku
Ogłoszone przez GUS zmiany w tablicach średniego dalszego trwania życia sprawiły, że wielu seniorów liczy na ponowne przeliczenie emerytury. ZUS jednak znaczną część wniosków odrzuca. Składane są one bowiem bez osoby nieuprawnione. Kto ma zatem szansę na wyższe świadczenie? Podpowiadamy.
-
Komu przysługuje przeliczenie emerytury? Te wnioski ZUS odrzuci. Wiemy, którzy seniorzy zyskają
Kolejne zmiany czekają osoby, które liczą na ponowne przeliczenie emerytury. Wszystko za sprawą nowych tablic średniego dalszego trwania życia opublikowanych przez GUS. Większość wniosków jest jednak odrzucanych. Tylko wybrani mają szansę na pozytywne rozpatrzenie. Komu przysługuje przeliczenie emerytury i ile można zyskać? Podpowiadamy.
-
Ile wyniesie 13 emerytura w 2022? "Żenująca kwota". Pieniądze do tych seniorów trafią przed Wielkanocą
ZUS wypłatę trzynastek rozpoczął 1 kwietnia. Część seniorów otrzymała już zatem dodatek do emerytury, a niektórzy będą musieli jeszcze trochę zaczekać. Ile wyniesie 13 emerytura w 2022 roku i kiedy wypłacone zostaną kolejne transze? Podpowiadamy.
-
Podwójna emerytura co miesiąc może trafić na konta tych seniorów. "Od razu dajcie cztery"
Po osiągnięciu wieku emerytalnego oraz spełnieniu rygorystycznych warunków część seniorów ma prawo ubiegać się po podwójne świadczenie. Nie jest ono jednak wypłacane przez ZUS, a do jego wypłaty niezbędny jest wniosek. Fakt, że podwójna emerytura przysługuje wyłącznie wybranym, wiele osób oburza.