oszczędzanie

 • O bezmyślnym kupowaniu (i zachętach ku temu)

  O bezmyślnym kupowaniu (i zachętach ku temu)

  Nasza Czytelniczka porywa się z motyką na spoty reklamowe. Zmienić świata, by przestał nas zachęcać do "nakonsumowania się do wypęku" się nie uda. Ale można się oddać refleksji.

  Nadesłane do Redakcji
 • Oszczędzanie: jak to zrobić?

  Oszczędzanie: jak to zrobić?

  Podobno 60 procent Polaków nie ma żadnych oszczędności, nawet rezerwowego tysiąca złotych na naprawę dachu, aparat ortodontyczny dla dziecka czy nową rurę wydechową do samochodu. A przecież oszczędności na koncie dają poczucie bezpieczeństwa, wiec może warto wyrobić w sobie nawyk oszczędzania?

  Anna Konieczyńska
 • Dary lasu, czyli jak się najeść za darmo

  Dary lasu, czyli jak się najeść za darmo

  Ponoć nie ma nic za darmo. Ależ jest! I to bardzo dużo i bardzo zdrowo. Wystarczy się schylić i zerwać. O czym mówię? O jadalnych roślinach, które rosną w naszych pięknych lasach i na łąkach.

  Biurwa
 • Najlepiej spożyj przed końcem świata. Już nie musisz marnować przeterminowanego jedzenia
 • Ballada o Pana Jeremiego Mordasewicza uroczo irytującym odbijaniu się od naszej rzeczywistości

  Ballada o Pana Jeremiego Mordasewicza uroczo irytującym odbijaniu się od naszej rzeczywistości

  Nie ma to jak mała, gęsta jak smoła, czarna jak noc na Saharze kawa na dobry początek dnia. Niestety 24 lutego roku pańskiego 2014 na naszym osiedlu, tym samym, które wiele lat temu posłużyło Stanisławowi Barei jak naturalna scenografia serialu Alternatywy 4, zupełnie niespodziewanie zabrakło wody. Ciśnienie krwi na szczęście (w nieszczęściu) podniosło się mimowolnie po lekturze wywiadu z niezmordowanym panem Jeremim Mordasewiczem.

  Dominika
 • Skąpa czy oszczędna? Wydawanie kasy mnie nie kręci

  Skąpa czy oszczędna? Wydawanie kasy mnie nie kręci

  Chociaż być może, że to nie do końca prawda. Lubię iść do knajpy i wydać na dobre jedzenie. Lubię kupić dużo dobrego jedzenia w sklepie, żeby mieć pełną lodówkę - na to nigdy nie jest mi szkoda. Na luzie wydam każde pieniądze na wakacje, wczasy i podróże. Na książki lubię wydać, nawet jak ich nie przeczytam. Na drogie piwo z Belgii, którego smaku jeszcze nie znam. Nie lubię wydawać na ubrania. Na buty. Na torby. Na kosmetyki też nie, bo nie wierzę, że krem za 300 działa lepiej, niż ten za 30.

  Ręka
 • Domowy budżet - kto trzyma kasę w związku?

  Domowy budżet - kto trzyma kasę w związku?

  Układy panujące w związku mogą być różne - podobnie sposoby wydawania pieniędzy. Jak sobie radzą z życiem i finansami inni? Zaglądamy do portfela zakochanych par.

  ola długołęcka
 • Być czy mieć? Zmień tryb myślenia

  Być czy mieć? Zmień tryb myślenia

  Wszędzie słyszymy o kryzysie, bankructwach, problemach. Większość z nas nie lubi, gdy coś nas ogranicza. Co możemy zrobić, żeby gładko zmienić przyzwyczajenia i ulżyć naszemu portfelowi? Nawet jeśli nie mamy powodów do narzekania i ograniczania się, nasza sytuacja może się pogorszyć (bo nawet najlepsi nie znają dnia ani godziny). Dlatego zamiast na posiadaniu, powinnyśmy skupić się na byciu. Wymaga to przejścia na boczny tor, ale taka zmiana myślenia może stać się wartością samą w sobie. Nie jest to jednak droga na skróty.

  ola długołęcka
 • Warto oszczędzać!

  Warto oszczędzać!

  Świąteczno - sylwestrowy czas sprzyja niekontrolowanym zakupom. Poddajemy się tej atmosferze kupując więcej i chętniej. Jak panować nad wydatkami? Co zrobić aby po powrocie ze sklepu nie bać się zajrzeć do portfela? Oto kilka praktycznych wskazówek, jak kontrolować domowe finanse i nie tylko.

  Anna Karolina Koman
 • Nie płać kartą, będziesz szczupła i bogata!

  Jeszcze kilkanaście lat temu karta płatnicza była oznaką luksusu i wyjątkowości. Dzisiaj kartą płacimy za gazetę i słodycze. Błąd. Przez karty nie tylko wydajemy więcej pieniędzy, ale też tyjemy!

  jolbi
Więcej o:

oszczędzanie