37 miejsc, w których możesz poznać miłość życia

Miłość może spaść na ciebie w każdym momencie i miejscu. Jeśli jednak ukrywasz się w domu, a wieczory spędzasz pod kocem przed telewizorem, to bardzo utrudniasz działanie Amorowi...
Siłownia Siłownia fot. Holbox/Shutterstock

Podczas uprawiania sportów

1. W siłowni towarzystwo się rotuje, ale często przychodzą te same osoby w podobnych godzinach. Jeśli chodzisz na siłownię, masz szansę na stopniowe rozwijanie flirtu, korygowanie go. Nie uprzedzaj się do ludzi, których możesz tam spotkać - nie tylko "karki" i "tipsiary" ćwiczą, żeby być w formie i dobrze wyglądać.

2. Bieganie sprzyja nawiązywaniu znajomości. Znajoma biegaczka co tydzień wraca z opowieścią o tym, jak to podbiegł do niej ktoś, kto chciał się umówić - najpierw na wspólne bieganie, a później na randkę. Jeśli traktujesz bieganie poważnie, z pewnością z chęcią bierzesz udział w ulicznych biegach. To także całkiem niezły moment, żeby poznać kogoś o podobnych zainteresowaniach przed startem, na trasie i na mecie.

3. Na zajęcia z jogi nie chodzą same kobiety, a coraz częściej także i mężczyźni. Regularne przychodzenie na sesje i specyficzna atmosfera na zajęciach zbliża ludzi i bardzo ułatwia kontakty. Zrelaksowana łatwiej pokonasz nieśmiałość i pierwsza zagadasz do interesującego cię mężczyzny.

4. Coraz więcej jest biur podróży, które oferują duże zorganizowane wyjazdy na narty i snowboard. Jeżdżą tam nie tylko pary, ale także single. Oprócz jazdy, organizatorzy oferują także w ramach atrakcji imprezy, turnieje (poker, piłka nożna) i wyjścia do miejscowych klubów. Te wyjazdy przypominają trochę kolonie, tyle, że dla dorosłych. Nie poznać tam kogoś fajnego jest naprawdę bardzo trudno...

5. Spacery. Może brzmi to nudno i stetryczale, ale spacerowanie - zwłaszcza o tej samej porze i tą samą trasą może odmienić twoje życie. W ten sposób swojego chłopaka poznała Kasia, która przypadkiem odkryła, że na jej ulicy mieszka przystojny sąsiad który w godzinie jej spaceru wyprowadza psa.

LTN

"Prawo piątej randki" - zdroworozsądkowe podejście czy niepotrzebna komplikacja?
Wernisaż wystawy Stanisława Wosia Wernisaż wystawy Stanisława Wosia Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Sztuka niska i wysoka

6. Chodź na interesujące cię festiwale: filmowe lub muzyczne. To niesamowite jak otwarci i przyjaźnie nastawieni do siebie są ich uczestnicy. Wiele osób przychodzi na takie wydarzenia samotnie i nie ma najmniejszych oporów przed zagadaniem do siedzącej obok osoby. Plusem takich wydarzeń są także towarzyszące prezentacjom wykłady i dyskusje - dają ci czas na pogłębienie znajomości i wymienienie się numerami telefonów.

7. Chodź na wernisaże, wystawy, spotkania autorskie, wykłady - one nie tylko przyciągają ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale także tworzą kameralną atmosferę, w której łatwiej poznać kogoś nowego.

8. Jeśli lubisz śpiewać, masz talent i głos, zapisz się do chóru. Poznasz nowych ludzi, którzy także mają kolegów i koleżanki. Nawet jeśli nie od razu spotkasz miłość, to powiększając krąg znajomych, zwiększysz szanse na spotkanie odpowiedniej osoby.

9. Chodź do teatru, opery, filharmonii. Może poznasz kogoś ciekawego w przerwie między aktami, kolejce do szatni lub toalety? Pierwszym krokiem do zapoznania może być gorąca wymiana wrażeń na temat wydarzenia kulturalnego, którego widzami jesteście.

10. Nie omijaj małych koncertów w klubach i kawiarniach. Znowu, na korzyść w nawiązaniu kontaktu działa kameralność tych wydarzeń i potencjalna liczba miejsc, w których możesz się na kogoś natknąć - czekając w kolejce do baru czy paląc papierosa przed wejściem do klubu.

Podróże duże i małe

11. Poznać kogoś w podróży można już na jej początku - w samolocie, pociągu, autobusie. Jeśli jesteś wystarczająco ciekawa świata i innych ludzi, bez problemu zapełnisz każdą z godzin podróży ciekawą rozmową. Swojego męża poznała w samolocie między innymi Małgorzata Domagalik, a o romansie z poznanym na lotnisku mężczyzną wspominała Grażyna Szapołowska.

12. Jeśli lecisz daleko i czeka cię międzylądowanie, masz szansę na poznanie ciekawych osób na lotnisku. Podobnie jak ty znudzeni i zmęczeni z pewnością dołączą do konwersacji, która pomoże zabić czas i nawiązać znajomości. Kto wie, może w dalszą podróż wyruszysz w większym towarzystwie.

13. Zakochać się podczas wakacji? Chociaż brzmi to jak tanie lovestory z polsatowskich Pamiętników z wakacji, wcale nie jest takie nierealne i żenujące. Związek Małgosi i poznanym w Chorwacji właścicielem pensjonatu przetrwał trzy dość udane lata.

14. Możesz się zgłosić do programu Couch Surfing - będziesz udostępniała swoje mieszkanie podróżnikom w zamian za gościnne powitanie w innych miejscach na całym świecie.

Czasem warto zastanowić się, dlaczego odszedł twój poprzednik Czasem warto zastanowić się, dlaczego odszedł twój poprzednik Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Praca w toku

15. Na temat pracy jako potencjalnej kopalni związków miłosnych zdania są podzielone. Fakt jednak, że w bardzo dużej korporacji jest jak w szkole średniej - ktoś się komuś podoba, ktoś z kimś flirtuje. Jeśli zasady korporacyjne nie zakazują związków, to dlaczego miałabyś nie otworzyć się na znajomości z korpy?

16. Chodź na wewnętrzne warsztaty, szkolenia, bierz udział w wyjazdach integracyjnych, wigiliach firmowych - istnieje szansa, że poznasz kogoś, kogo w normalnym codziennym planie dnia nie miałabyś szansy spotkać i poznać.

17. Nie zamykaj się na znajomości i wychodź poza swój dział. Stwórz sieć znajomych, a dzięki nim poznasz kolejne ciekawe osoby. Pierwsze rozmowy może będą o niczym, ale kolejne mogą wnieść w twoje życie wiele ciekawych informacji i możliwości.

18. Zaprzyjaźnij się z kolegami z działu IT lub social media - nie dość, że to fajni panowie, to jeszcze mają innych, równie ciekawych znajomych. Kto wie, może któryś z nich szuka bratniej duszy.

W kręgu przyjaciół

19. Chodź na spotkania organizowane przez znajomych, a już najbardziej na te, w których biorą także udział ich koledzy, których jeszcze nie znasz.

20. Nie obrażaj się, kiedy przyjaciele chcą cię umówić na randkę w ciemno. Idź na nią - nic nie stracisz... No może w najgorszym wypadku trochę czasu, ale za to ile możesz zyskać!

21. Wykaż się inicjatywą i sama zorganizuj domówkę, na którą każdy znajomy musi przyprowadzić zaprzyjaźnionego singla. Od razu będziesz miała towarzystwo nowych znajomych przefiltrowane przez bliskich ci ludzi.

22. Nie opuszczaj ślubów, wesel i chrzcin. Na takich dużych rodzinnych imprezach można trafić na osobę, która także szuka miłości.

23. Jeśli umawiasz się z przyjaciółką w kawiarni, przychodź pół godziny wcześniej i bądź czujna. Może przy stoliku obok będzie siedział samotny chłopak o miłej aparycji. Wybadasz wcześniej teren, przy przyjaciółce zdobędziesz się na odwagę, a na koniec wyjdziesz z wizją randki.

Komunikacja miejska

24. Zamknięci przez dłuższy czas w tramwaju, wagoniku metra lub autobusie mamy możliwość skoncentrowania w kapsułce flirtu. Jeśli jednak naprawdę zależy ci na tym, żeby nie stracić z oczu chłopaka, który wpadł ci w oko, nie czekaj, nie zwlekaj, reaguj. Bo możliwe, że już nigdy na siebie nie wpadniecie.

25. Przystanek to także dobre miejsce na poznanie kogoś ciekawego. Zwłaszcza, jeśli spotykacie się na nim codziennie rano. W oczekiwaniu na autobus warto wymienić uwagi na temat pogody, jakości transportu i korków na mieście.

Kawiarnia Kawiarnia fot. Shutterstock

Imprezownie, restauracje, kawiarnie

26. Zapisz się na zajęcia z salsy - chodzi na nie wiele singli, a z kursu często od razu cała grupa wybiera się na potańcówki. Można nie tylko poznać fajnych mężczyzn, ale także świetnie się zabawić.

27. Nie ograniczaj się do wychodzenia wyłącznie wieczorami. Zjedz śniadanie na mieście, wypij kawę na ławce w parku, chodź do restauracji, które są typowo męskie - nadają relacje sportowe i serwują steki i burgery.

28. Wychodź do klubów - zwłaszcza takich, które są dostosowane do twojego wieku. W nich masz większe szanse na spotkanie mężczyzny w podobnej do twojej sytuacji, chociaż pewnie i konkurencja jest w nich bardziej widoczna.

29. Nie unikaj wieczorów panieńskich. Nie wiadomo dlaczego, ale takie grupy rozbawionych kobiet przyciągają uwagę panów. To, że któryś do ciebie zagada jest tylko kwestią czasu.

Sylwester miejski w Łodzi na placu Dąbrowskiego Sylwester miejski w Łodzi na placu Dąbrowskiego Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Imprezy otwarte

30. Targi, przedstawienia uliczne, sąsiedzkie spotkania - to doskonała okazja, żeby poznać nowych ludzi. A może znajoma sąsiadka w podeszłym wieku ma wnuka, z którym właśnie zerwała dziewczyna?

31. Impreza masowa typu "sylwester na rynku" przyciąga tłumy, w kluczowym momencie wszyscy się razem cieszą i bawią. Nastrój może udzielić się tobie i stojącemu koło ciebie mężczyźnie...

32. Chodź także na imprezy sportowe - panuje na nich atmosfera pikniku, a dodatkowo stawiają się na nich wysportowani mężczyźni.

33. Regularnie odwiedzaj cykliczne imprezy, które cię interesują - wymianę odzieży, targi z pracami młodych artystów. Zostając regularnym gościem zaprzyjaźniasz się z wystawcami i innymi odwiedzającymi.

Kibice Irlandii w Poznaniu podczas Euro 2012 Kibice Irlandii w Poznaniu podczas Euro 2012 Fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Wyborcza.pl

Wolontariat

34. Akcje pomocowe zrzeszają ludzi, którzy są pełni życia, pasji i zapału. Energetycznych mężczyzn i pełnych powera kobiet. Sadźcie razem drzewka, sprzątajcie lasy, pomagajcie w schroniskach dla zwierząt - wspólne działanie jednoczy.

35. Wolontariusze pomagający przy naprawdę dużych imprezach - takich jak Euro, czy olimpiada - poznają nie tylko pełnych werwy rodaków, ale także odwiedzających nasz kraj cudzoziemców. Liczba potencjalnych kandydatów do serca rośnie!

Kursy i doszkalanie

36. Chodź na zajęcia językowe. Możesz na nich poznać przeróżnych ludzi i stworzyć całkiem nową siatkę znajomych.

37. Nie omijaj także otwartych wykładów i bezpłatnych zajęć w ramach instytucji kulturalnych. Bywają na nich studenci, doktoranci i ciekawi świata panowie. Już to czyni ich godnymi zainteresowania.

Więcej o: