Okulary doskonałym prezentem świątecznym!

Wciąż nie masz pomysłu na prezent dla swoich bliskich? Kup im okulary, a na pewno wszyscy będą zadowoleni i nie schowają prezentu do etui, a później głęboko do szafy od razu po świętach. Nie bój się, że nie trafisz z kształtem. Nasze rady ułatwią ci wybór.
Materiały partnera Materiały partnera Materiały partnera

Różne kształty i rodzaje

Wydawałoby się, że nie jest trudno dobrać odpowiednie okulary. Istnieje jednak mnóstwo kształtów i rodzajów dlatego łatwo się pogubić. Nie panikuj. Zaraz się z nimi zapoznasz i będziesz mistrzynią w doborze dodatków. Przyjrzyj się dokładnie okularom na zdjęciu oraz ich opisom, włącz wyobraźnię i działaj!

shutterstock shutterstock shutterstock

Jak dobrać odpowiedni wzór do kształtu twarzy?

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego pierwszym krokiem jest obserwacja. Przyjrzyj się dokładnie osobie, którą chcesz obdarować, a następnie zastosuj się do naszych reguł:

Na twarzy okrągłej (taka sama wysokość i szerokość twarzy, niskie czoło, pełne policzki, zaokrąglony podbródek), najlepiej wyglądać będą dopasowane będą okulary, które wydłużą i wyszczuplą twarz. Wybieraj więc okulary kwadratowe, prostokątne, o prostym kształcie i grubych zausznikach.

Osoby o twarzy kwadratowej (taka sama wysokość i szerokość twarzy, szerokie czoło i podbródek, pionowa linia podbródka, policzków i skroni, ostry kant podbródka) potrzebują wysmuklenia i zaokrąglenia ostrych rysów, co zapewniają okulary o kształcie okrągłym, owalnym, pilotek czy kocim.

Dla twarzy prostokątnej (często wysokie czoło, pionowa linia podbródka, policzków i skroni, dłuższy, kanciasty podbródek) konieczne jest jej optyczne skrócenie, więc najlepsze będą okulary o kształcie owalnym, kocim lub szerokie prostokątne.

Twarz trójkątna (wysokie i szerokie czoło, łagodna linia szczęki, długi i spiczasty podbródek) wymaga zmniejszenia szerokości skroni, co umożliwią okulary zaokrąglone, o kształcie motyla, patentki i półpatentki (okulary bez oprawki wokół szieł lub z częściową oprawką).

Jeśli twoja bliska osoba ma twarz owalną, możesz szaleć. Takim ludziom będą pasować wszystkie kształty okularów.

kolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Modne klasyki

Jeśli chcesz kupić okulary korekcyjne masz szeroki wybór możliwości. Najlepszym jednak pomysłem będą "bezpieczne okulary", a więc klasyki. Klasyczne kształty okularów pasują niemal każdemu. Kierując się zasadami doboru okularów do kształtu twarzy musisz jedynie wybrać  odpowiedni wzór i kolor.

kolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Przeciwsłoneczny pewnik

Okulary przeciwsłoneczne przydadzą się nie tylko latem. Warto zainwestować w model wyposażony w najlepsze filtry, żeby chronić oczy bliskich. Dla elegantki wybierz okulary typu "muchy", a dla przebojowej siostry "lenonki". Jeśli jednak masz dylemat w wyborze, najbezpieczniejsze będą pilotki, albo wayfarery. Klasyczne modele zapewnią ci murowaną radość obdarowanej osoby i zadowolenie z podarunku.

Pamiętaj, że zdarzy się cud i nie trafisz w czyjś gust, na pewno będziesz mogła wymienić okulary już po świętach!

Więcej o: