Jak zachować zapach perfum na dłużej?

Znalazłaś swój ulubiony zapach? Czy wiesz jak i gdzie używać perfum, by przedłużyć ich trwałość. Mamy dla was kilka rad!
Kultowe perfumy Kultowe perfumy kolaż Lula.pl

Gdzie pryskać?

Na skórę:
Zgodnie ze słowami Coco Chanel: "Używaj perfum wszędzie tam, gdzie chcesz być obejmowana". Perfumy wchodzą w reakcję ze skórą i uwalniają unikalny zapach właściwy danej osobie. Ciepło skóry powoduje, że perfumy oddają cały zapach, dlatego nakładaj je tam, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą i miejsca , które szybko się nagrzewają i są wilgotne - skronie, szyję, kark, załamania kolan, kostki, miejsce między piersiami, nadgarstki, pępek, miejsca za uszami. Z każdym uderzeniem serca będziesz uwalniać zapach! Nakładaj perfumy na ruchliwe części ciała, by z każdym ruchem roztaczać wokół siebie przyjemną woń!
Wasze ulubione perfumy Wasze ulubione perfumy kolaż Lula.pl

Gdzie pryskać?

Perfumami spryskaj nasadę włosów - jeśli nosisz krótkie oraz końcówki - jeśli masz długie włosy. Łatwo chłoną i długo utrzymują zapach.
DKNY DKNY

Gdzie pryskać?

Ubrania:
Oczywiście możesz perfumować swoją garderobę! Pamiętaj jednak, że nie wszystkie tkaniny tak samo absorbują zapach i uwalniają go tak samo. Naturalne materiały, jak jedwab, len, kaszmir, bawełna, aksamit "wydychają: zapachy niezwykle dobrze, ale nie można tego powiedzieć o tkaninach syntetycznych. Aby nadać ubraniom swój oryginalny zapach, spryskaj perfumami szaliki, chusty, skraj spódnicy, kołnierz płaszcza - z odległości około 10 cm. Szaliki i chusty zachowują zapach najdłużej. Nie spryskuj całej garderoby perfumami, jeśli często zmieniasz zapachy. Zapach na twojej skórze w zupełności wtedy wystarczy.
Nowa edycja zapachu YSL Parisienne Nowa edycja zapachu YSL Parisienne mat. prasowe

Praktyczne wskazówki

By zapach utrwalił się wokół ciebie możesz:

- perfumować swoją pościel i bieliznę leżącą w szafach,
- możesz użyć kilku kropli perfum do ostatniego płukania delikatnej bielizny - oczywiście jeśli pierzesz ją ręcznie,
- spryskaj chusteczkę perfumami i wrzuć ją do kieszeni lub torby,
- lepiej spryskuj się perfumami kilka razy w ciągu dnia niż z rana "raz a dobrze".

Optymistycznie i wiosennie - różowe perfumy Optymistycznie i wiosennie - różowe perfumy fot. Shutterstock/kolaż Lula.pl

Jak przedłużyć trwanie zapachu?

Jeśli kupiłaś drogie perfumy i po tygodniu stwierdzisz, że są do niczego, bo już ich nie czujesz, może być to spowodowane tym, że twój nos już się do nich przyzwyczaił i po jakimś czasie go ignoruje. Nie przejmuj się więc, że  perfumy są nietrwałe.


Jak więc pachnieć dłużej?


- zapach utrzymuje się dłużej na dobrze nawilżonej skórze - nie pozwól, by była zbyt przesuszona. Możesz też po kąpieli użyć olejku.
- wybieraj zapachy o mocnej nucie głębi, bo to decyduje o trwałości perfum
- kupuj perfumy w sprawdzonym źródle, najlepiej w drogerii.

Jak pachnieć dłużej?

- wybieraj wody perfumowane, a nie toaletowe - pachną mocniej i dłużej
- kupuj linie kosmetyczne - zawierające żele pod prysznic, balsamy, talki, itd.
- przechowuj perfumy z dala od światła i ciepła.
Zapachy na walentynki Zapachy na walentynki kolaż Lula.pl

Nie mieszaj perfum!

Nie mieszaj kilku zapachów na raz. Jednorazowo używaj tylko jednego zapachu. Zapachy perfum nie powinny być mieszane, bo połączenie jednego zapachu z inną nutą, może całkowicie zepsuć efekt.
Aby uniknąć mieszania zapachów, ubieraj czyste ubrania, które nie były jeszcze perfumowane, a jeżeli chcesz ubrać drugi raz to samo, pamiętaj aby użyć tych samych perfum.
Więcej o: