Modne loki - sposoby na wykonanie!

Loki w tym sezonie znów będą bardzo modne! Ostatnie trendy wskazują na powrót mody na hollywoodzkie loki w stylu lat 40. Przedstawiamy wam kilka sposobów na ich wykonanie bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim.

Szczotki, wałki, spinki

Najprostszym sposobem na uzyskanie loków i fal jest użycie popularnych wałków czy też po prostu okrągłej, dużej szczotki z ceramicznym, przepuszczającym powietrze środkiem. Tuż po umyciu włosów należy dokładnie rozczesać pasma, po czym zaaplikować kosmetyk, który pomoże nam w ułożeniu fryzury na całej długości włosów. Może to być na przykład krem poprawiający skręt pukli, czy pianka podkreślająca loki czy spray do utrwalania.
Następnie włosy należy lekko podsuszyć, po czym wciąż wilgotne pasma nawijać na okrągłą szczotkę i kontynuować suszenie.

wałki wałki

Wałki

Równie dobrym, choć zdecydowanie bardziej czasochłonnym rozwiązaniem, jest użycie wałków. Pamiętaj, że im większe wałki zastosujesz, tym bardziej delikatny skręt uzyskasz (dzięki dużym wałkom wyczarujemy fale).

Pierwszym krokiem jest podzielenie włosów na pasma. Wałki należy zakręcać zaczynając od końcówek włosów aż po czubek głowy. Po nawinięciu wszystkich pasm, wałki powinny pozostać na głowie aż do momentu całkowitego wyschnięcia włosów. Następnie, należy delikatnie odwinąć każdy pukiel i całość fryzury utrwalić za pomocą lakieru do włosów.

Rada: Jeśli cenisz sobie bardziej naturalny efekt, pozwól by u nasady włosa wałki lekko opadały ku dołowi.

Papiloty

Dawniej stanowiły podstawowe wyposażenie niemal każdej, damskiej kosmetyczki. Obecnie, choć zdecydowanie mniej popularne, również będą pomocnym narzędziem, dzięki któremu wyczarujemy na głowie bajeczne loczki. Te zabawne, wyposażone w małą gąbeczkę przyrządy, doskonale sprawdzą się w przypadku, gdy chcesz osiągnąć mocno skręcone spiralki. Jeśli jednak wolałabyś zagwarantować włosom wygląd loków "pełnych", lepiej zapomnij o papilotach.

Zasada użycia papilotów - podobnie jak wałków - opiera się na nawinięciu pasm wokół wspomnianej gąbeczki. Istotne jest, by nakręcać kosmyki wyłącznie z ich naturalnej pozycji zawijając ku górze. I tu warto wcześniej nałożyć na włosy piankę, by skręt utrzymał się na dłużej

Suszarka z dyfuzorem Suszarka z dyfuzorem

Suszarka z dyfuzorem

Użycie suszarki z dyfuzorem również jest sposobem na uzyskanie fal. Tuż po umyciu włosów nałóż na całej ich długości kosmetyk mający na celu podkreślenie skrętu loków, a następnie przyłóż dyfuzor w pobliżu powierzchni głowy unieruchamiając tym samym loki - ustaw go na niewielki podmuch strumienia powietrza.

Niestety warunkiem jest tu, by włosy naturalnie same się kręciły, lub były chociażby podatne na tego typu zabiegi. Ciężkie, proste i gęste włosy - mogą się nie poddać działaniu suszarki

Lokówka Lokówka

Lokówka

Jeśli loki to lokówka! Warto mieć ją w swoim posiadaniu. Warto jednak wcześniej (podobnie jak w przypadku innych przyrządów o wysokiej temperaturze działania) zabezpiecz swoje włosy w odpowiednie kosmetyki termo ochronne.

Nie wyłączyłam telewizora, prostownicy, pralki...
Podobnie jak Brytyjczykom, spokoju nie dają nam włączone sprzęty domowe. Ale to kategoria najmniej istotna. I część rozmówców po prostu to lekceważy. Nie wyłączyłam telewizora, prostownicy, pralki... Podobnie jak Brytyjczykom, spokoju nie dają nam włączone sprzęty domowe. Ale to kategoria najmniej istotna. I część rozmówców po prostu to lekceważy.

Prostownica

Możesz to również zrobić za pomocą prostownicy.

Małe pasemko chwyć prostownicą (tak jak robisz to zwykle podczas prostowania) i ściśnij przy nasadzie obracając prostownicę o 180 stopni. Prostownicę przeciągaj do końca włosów formując loki. Należy pamiętać o równomiernym przesuwaniu prostownicy po włosach.

Powtarzaj czynność na każdym kolejnym pasemku włosów, aż do uzyskania pożądanej fryzury.

Tu znajdziesz filmik!

Więcej o: