Tydzień mody w Nowym Jorku - dzień 1

Rozpoczął się nowojorski tydzień mody. Pierwszego dnia kolekcje na jesień/zimę zaprezentował m.in. Nicholas K, BCBG Maz Azria, Luca Luca i inni.
Nicholas K (jesień/zima 2011/2012) Nicholas K (jesień/zima 2011/2012) Nicholas K fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Nicholas K

Nicholas Kunz wykorzystała w swojej kolekcji Nicholas K zielony i czarny aksamit, z którego uszyła spodnie i sukienki. Do tego dodała koszule w kratę, skórzane kurtki z futrzanym kołnierzem i długie parki ocieplane futrem. Paleta jest klasyczna - szarości i czernie przełamane zostały zgniłą zielenią, oliwką i brązem.

BCBG Max Azria (jesień/zima 2011/2012) BCBG Max Azria (jesień/zima 2011/2012) BCBG Max Azria fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

BCBG Max Azria

Na jesień/zimę 2011/2012 marka BCBG Max Azria proponuje minimalistyczne, zwiewne sylwetki z fałdami i drapowaniami podkreślonymi przez wykorzystanie kontrastujących kolorów. Głównym elementem kolekcji był biały golf, który zestawiano z sukienkami, jak kombinezony oraz obniżony stan podkreślony nisko zawieszonymi paskami. Do tego zwiewne tkaniny, długie kozaki i futra.

Luca Luca (jesień/zima 2011/2012) Luca Luca (jesień/zima 2011/2012) Luca Luca fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Luca Luca

Kolekcja Luca Luca wiosła do pierwszego dnia nowojorskiego tygodnia mody świeży powiew relaksu i radości. Wykorzystana paleta kolorystyczna bardziej kojarzy się z latem niż z przygnębiającą jesienią - głębokie czerwienie zestawione zostały z pomarańczą, a zielenie z żółcią. Raul Melgoza postawił na wygodne obcasy, wzorzyste materiały, błysk, skóry, rozszerzone spódnice i uproszczone spodnie będące połączeniem bryczesów i cygaretek przewiązane skórzanym paskiem.

Christiano Sirano (jesień/zima 2011/2012) Christiano Sirano (jesień/zima 2011/2012) Christiano Sirano fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Christian Siriano

W kolekcji Christian Siriano królowała czerń. Projektant postawił na przepych materiałów zamiast krojów. Wykorzystał błysk, przezroczystości, skórzane wstawki i wykończenia z futra. Pojawiła się satyna oraz dekoracyjne tkaniny pięknie kontrastujące z matowymi wełnami i innymi materiałami. Pod koniec kolekcję ożywiły zielenie i delikatna lawenda.

Irina Shabayeva (jesień/zima 2011/2012) Irina Shabayeva (jesień/zima 2011/2012) Irina Shabayeva fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Irina Shabayeva

Wycinanki, rozkloszowane sukienki w kolorze ognistej czerwieni i eleganckiej czerni, a do tego kapelusze. To na koniec pierwszego dnia mody zaprezentowała Irina Shabayeva.

Więcej o: