Newsy modowe: rap dla Alexandra Wanga, Kate Moss i pojedynek na wrześniowe numery

Nowe kampanie i oczekiwanie na wrześniowe numery - w modzie już zaczął się nowy sezon!

Azealia Banks dla Alexandra Wanga

Alexander Wang zaprosił zadziorną raperkę do klipu promującego jego tańszą linię T by Alexander Wang. Azealia była partnerką projektanta na Met Gala, ubrana oczywiście w suknię jego projektu. Wypadła dość sztywno, bo znacznie lepiej czuje się, gdy tańczy w casualowych strojach T do swojej piosenki "Van Vogue":

Oscar de la Renta wprowadza zmiany

Po pięciu sezonach, 80-letni Oscar de la Renta znudził się niespełna 20-letnią Karlie Kloss. Zamiast Amerykanki w jesiennej kampanii pojawiły się Candice Swanepoel i Katryn Kruger, modelki o kontrastującej urodzie.

Nowa okładka Kasi

Może na Olimpiadzie Polki zawodzą, ale w świecie mody z pewnością nie. Kasia Struss właśnie trafiła na kolejną okładkę Vogue. Tym razem jest to edycja meksykańska. Polka prezentuje dżinsowy total look, natapirowaną fryzurę retro i... błyszczący motocykl. Wygląda jak dziewczyna harleyowca w latach 90.!

Bianca Balti jako mroczna seksbomba

W kampaniach Dolce & Gabbana to Bianca jest łagodną pięknością, przy ultraseksownej Monica Belucci. Na okładce Vogue Brazil sama zmienia się w wampa. Skórzany komplet to mocny jesienny akcent, tu skontrastowany z "letnią" biżuterią i wizażem.

Odliczanie do wrześniowych numerów

Wrześniowy numer to najważniejszy moment w rocznym cyklu magazynów modowych. Otwiera sezon i wyznacza budżet czasopisma. Nic dziwnego, że jego rozmach liczy się nie tyle w ilości stron, co w ilości wykupionych stron reklam. W Vogue US sprzedano 658 stron, co nie jest rekordem, ale po doliczeniu edytoriali i tak będzie to najgrubszy numer w historii.

Rekord osiągnie też Elle US, na wrzesień planuje się 400 stron reklam i większą niż zwykle objętość treści. Aa okładce będzie Katy Perry (w Vogue Lady Gaga). Amerykańskie magazyny konsekwentnie stawiają na gwiazdy, podczas gdy w Wielkiej Brytanii wrzesień otwierają modelki. W Elle UK - Rosie Huntington-Whitely w stroju Dolce & Gabbana.

Więcej o: