Kate Moss, Naomi Campbell, Georgia May Jagger - w przeglądzie najlepszych brytyjskich marek, czyli w olimpijskiej sesji Vogue [ZDJĘCIA]

Kate Moss, Naomi Campbell, Georgia May Jagger i Lily Cole, a do tego kreacje takich domów mody jak Alexander McQueen, Burberry czy Christopher Kane - w modowej dyscyplinie Brytyjczycy są bez konkurencji. Dowodem na to ma być sesja zdjęciowa "Midas Touch" z wrześniowego numeru "Vogue'a". Motyw przewodni: olimpijskie złoto.  
Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch

Wrześniowy Vogue z sesją Midas Touch (Dotyk Midasa)

Z okazji igrzysk brytyjska "Biblia mody" przygotowała we współpracy z British Fashion Council przegląd złotych, szytych na miarę kreacji z atelier najlepszych, brytyjskich marek. Za obiektywem stanął Nick Knight, a za stylizacje opowiadała dyrektor działu mody "Vogue?a" Lucinda Chambers.

Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch

Kate Moss jako złota nimfa

Trudno zdecydować, czy większą gwiazdą sesji "Midas Touch" jest Kate Moss czy Naomi Campbell, zwłaszcza, że obie wystąpiły w sukniach od Alexandra McQueena. Ta pierwsza w dość prostej, wyszywanej złotymi cekinami, sukni szytej  ze skosu i w złotych sandałach na koturnie. Brak tu elementów sportowych. Z rozwianymi włosami, pląsając przypominała raczej nadworną nimfę Midasa.

Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch

Wojownicza Naomi Campbell

Naomi Campbell prezentuje się bardziej dynamicznie, wygląda niczym wojownicza księżniczka. Misterna sukienka projektu Sarah Burton składa się z licznych, metalicznych zdobień, a z tyłu jej przedłużeniem jej imponujący tren z połyskującego tiulu. Nie brakuje także złotych dodatków - korony i biżuterii w stylu indyjskim.

Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch

Złota diwa Karen Elson

"Jestem dumna z tego, że jestem Brytyjką" - deklaruje modelka Karen Elson pozując Knightowi w złotej kreacji z metką Burberry: sukni na cieniutkich ramiączkach z wysokich rozcięciem z przodu i długim trenem. Mocnymi punktami tej stylizacji są dodatki: wysokie szpilki od Jimmy'ego Choo oraz bransoletki i kolczyki marki Butler & Wilson. Za sprawą połyskujących, rudych loków retro Elson jest złota od stóp do głów.

Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch

Georgia i Victoria

Córka Micka Jaggera i Jery Hall jest najmłodszą, brytyjską gwiazdą modelingu, która wystąpiła w sesji inspirowanej legendą o królu zamieniającym wszystko w złoto. Dobrano jej także stosunkowo młodą, ale liczącą się na rynku markę, Victoria Beckham. Jak przyznała projektantka, sukienka - jeden z jej znaków rozpoznawczych - powstała z uwzględnieniem sportowych inspiracji: funkcjonalności, wysokiej jakości materiałów i szycia. Efekt: dopasowana, koktajlowa kreacja w odcieniu starego złota. A do tego imponujące szpilki od Giuseppe Zanottiego.

Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch Sesja Midas Touch

Jourdan Dunn i David Gandy

Najbardziej zaskakująca jest sesja Jourdan Dunn. Modelka ma na głowie złoty pióropusz od legendarnego modysty, Stephen Jonesa. Jakby tego było mało towarzyszy jej superprzystojny model David Gandy. Ona w białej sukni ze złotą aplikacją z atelier Jonathana Saundersa i złotych Louboutinach. On w mieniącym się złotymi nitkami garniturze od Paula Smitha. Para na medal?

Więcej o: