Daria Werbowy - urodziny dziewczyny z charakterem

Ikona modelingu obchodzi dziś 29 urodziny. Z tej okazji robimy przegląd jej najlepszych sesji.
Daria Werbowy Daria Werbowy fot.models.com/ kolaż lula.pl

Perfekcyjna w każdym calu

Czy wiedziałyście, że Daria urodziła się w Krakowie? A więc poniekąd to nasza dziewczyna! (pomimo, że w wieku 4 lat wyprowadziła się wraz z rodzicami do Kanady). Tym nie mniej, rozpiera nas duma, kiedy podsumowujemy jej dotychczasową karierę, bowiem Werbowy osiągnęła w branży modowej wszystko.

Już w wieku 14 lat wyróżniała się na tle innych rówieśniczek nie tylko swoim wzrostem ale także niebywale smukłą, wysportowaną sylwetką. Jednak wtedy jeszcze nie brała pod uwagę rozpoczęcia pracy jako modelka. Jak się okazało do czasu. Gdy przypadkowo spotkała koleżankę swojej mamy, która prowadziła agencję modelek, jej dotychczasowe życie uległo diametralnej zmianie. Zaczynała jako sceptycznie nastawiona, nieufna i pełna obaw do świata mody. Zupełnie niepotrzebnie. Fotografowie, agenci, projektanci byli pod ogromnym wrażeniem urody modelki, widzieli w niej potencjał na światową skalę. Sukcesy przyszły bardzo szybko.

Daria współpracowała z największymi domami mody m.in.: Prada, Yves Saint Laurent, Christian  Dior, Givenchy, Chanel czy Balmain z tym ostatnim nawiązała ściślejszą współpracę. Brała udział w niezliczonej ilości pokazów i kampanii reklamowych. Stąd też w 2003 r. zyskała miano najbardziej zapracowanej modelki. Do dziś jej rekordu w otwarciach i zamknięciach pokazów nie pobiła jeszcze żadna modelka.

Daria zachwyca i inspiruje. To ona zapoczątkowała modę na nonszalancję z rockowym pazurem. Jej nieco "niechlujny" styl dziś służy za wzór milionom młodych dziewczyn.

Status gwiazdy i ikony przemysłu modowego nie zmienił modelki. Wciąż jest tą samą skromną dziewczyną, która od lansowania się na czerwonym dywanie woli spędzać czas z przyjaciółmi na rockowych koncertach bądź też żeglując. Mało kto wie, że żagle to jej wielka pasja.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Daria Werbowy Daria Werbowy fot.Maciek Korbielski/models.com/kolaż lula.pl

Tatler Russia - 2012

W marcu tego roku w rosyjskim wydaniu magazynu Tatler ukazała się sesja Darii autorstwa Maćka Korbielskiego. Werbowy spowita cekinami po prostu błyszczy. Pozuje we wnętrzu urządzonym w stylu Art Deco. A jej seksowne, mocno podkreślone spojrzenie wręcz hipnotyzuje.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Daria Werbowy Daria Werbowy fot.Peter Lindbergh/models.com/kolaż lula.pl

Vogue USA - 2011

W styczniowym wydaniu Vogue USA Daria wciela się w rolę reporterki, która zakochuje się w fotografie. Stylizację modelki przywołują na myśl słynne amerykańskie westerny. Sesja jest autorstwa Peter'a Lindbergh'a.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Daria Werbowy Daria Werbowy fot.David Dunan/models.com/kolaż lula.pl

El Pais Seminal - 2011

Tajemnicza, w romantycznych koronkowych sukienkach Daria kusi intrygującym spojrzeniem. Jest bardzo elegancko. Po prostu glamour. Fotografem sesji, która ukazała się w hiszpańskim El Pais Seminal był David Dunan.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Daria Werbowy Daria Werbowy fot.Terry Richardson/models.com/kolaż lula.pl

Vogue Russia - 2011

Terry Richardson realizując sesję zdjęciową do październikowego Vogue Russia wydobył z Darii prawdziwego wampa. Modelka w wyzywających stylizacjach przybiera seksowne pozy. Sesja jest bardzo odważna i bardzo w stylu Richardsona.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Daria Werbowy Daria Werbowy fot.Mario Sorrenti/models.com/kolaż lula.pl

Vogue Paris - 2011

Na potrzeby sesji do lutowego magazyny Vogue Paris Daria wcieliła się w  seksowną kowbojkę. Koronkowa, biała koszula, żakiet z frędzlami oraz męski kowbojski kapelusz to styl, który idealnie pasuje do urody modelki. Autorem sesji jest mistrz Mario Sorrenti.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Daria Werbowy Daria Werbowy fot.Cass Bird/models.com/kolaż lula.pl

NY Time Magazine - 2011

Wakacje, błogie chwile relaksu to pierwsze co przywołuje nam na myśl sesja, która ukazała się w NY Time Magazine. Daria, prywatnie miłośniczka żagli pozuje opalając się na dziobie jachtu oraz uśmiechnięta biega po plaży. Tym samym Daria pokazała nieznane oblicze. Jest naturalna, wyluzowana i szczęśliwa. Te chwile uwiecznił Cass Bird.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: