Kto jest najlepszą światową modelką?

O miano najlepszej modelki walczy pięć kobiet, w tym jedna Polka - Anja Rubik.

Pięć najlepszych światowych modelek

 

Redakcja The Fashion Spot sprawdziła, która z pięciu popularnych modelek zasługuje na miano  najlepszej. Lara Stone, Abbey Lee Kershaw, Anja Rubik, Constance Jablonski, czy Freja Beha Erichsen?

Lara Stone, Abbey Lee Kershaw, Anja Rubik, Constance Jablonski, Freja Beha Erichsen

Przeanalizowano ich roczne dokonania od kwietnia 2010 w kilku kategoriach - prasa, wybieg, social media i wyszukiwanie. Zobaczcie wyniki. Niektóre są zaskakujące.

kategoria - prasa

 

W kategorii prasa (okładki, edytoriale i drukowane kampanie reklamowe) zwyciężyła Freja Beha Erichsen, która na swoim koncie ma 65 publikacji i jest zdecydowanym liderem tej kategorii. Drugie miejsce zajęła Anja Rubik z 59 sesjami. Te dwa miejsca szybko się nie zmienią, bo trzy kolejne modelki nie mają na swoim koncie jeszcze 50 publikacji. Abbey, Lara i Constance idą "łeb w łeb" - Kershaw ma 48, Stone - 47, a Jablonski 46.

pięć najlepszych światowych modelek

fot. TFS

kategoria - wybieg

 

W kategorii wybieg oceniano ilość pokazów w których wzięły udział. Te wyniki nie są zaskakujące. Doskonale wiadomo, że Constance Jablonski w ubiegłym roku była prawdziwą "diwą" wybiegów. 20-letnia modelka wzięła udział aż w 83 pokazach. Drugie miejsce przypadło Abbey - 53, a trzecia została Freja, która 51 razy pojawiła się na wybiegu. Anja Rubik zajęła dopiero czwarte miejsce z 43 pokazami. Ostatnia w tej kategorii jest Lara, która tylko dwa razy wzięła udział w prezentacji kolekcji.

pięć najlepszych światowych modelek

fot. TFS

kategoria - social media

 

Jedną z najciekawszych kategorii jest "popularność na serwisach społecznościowych". Okazuje się, że najwięcej osób obserwowało i lubiło w 2010 naszą rodaczkę - Anję Rubik. Polka miała aż 54548 obserwatorów na znanych serwisach począwszy od Facebooka po Twittera i jest prawdziwą zwyciężczynią tej kategorii. Ma ponad 30 tysięczną przewagę nad Freją, która zajęła drugie miejsce z wynikiem 23441 fanów. Następna jest Lara Stone - 17361, Abbey Lee Kershaw - 10499 i Constance Jablonski - 9161.

pięć najlepszych światowych modelek

fot. TFS

kategoria - najczęściej wyszukiwane

 

Przez rok, od kwietnia 2010, najczęściej wyszukiwaną modelką była Abbey Lee Kershaw z wynikiem 3,04 miliona. Za nią uplasowała się Anja Rubik - 2,67. Trzecia jest Lara - 1,71, a tuż za nią Freja - 1,52 miliona. Najsłabiej z piątki wypadła Constance Jablonski, którą wyszukano zaledwie 700 tysięcy razy.

pięć najlepszych światowych modelek

fot. TFS

Pięć najlepszych światowych modelek (4.10-4.11)

Podsumowując, po przeanalizowaniu wyników poszczególnych kategorii najlepszą - najpopularniejszą i najciężej pracującą modelką została Anja Rubik! Drugie miejsce zajęła ulubienica Karla Lagerfelda - Freja, a liderka rankingu models.com uplasowała się dopiero na trzeciej pozycji. Czwarta była Abbey, a ostatnia Constance. Zgadzacie się z tymi wynikami?

pięć najlepszych światowych modelek

fot. TFS

Więcej o: